Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bántalmazzák az egyik lányt....

Bántalmazzák az egyik lányt. Lenne értelme közbeavatkozni?

Figyelt kérdés

Az osztályunkban van egy srác aki egyfolytában az egyik lányt szekálja. Senki nem tesz semmit, vagy röhögnek rajta vagy pedig egyszerűen szemet hunynak felette és nem foglalkoznak vele.

Hogy egy kicsit konkrétabb legyek, azzal van elfoglalva, hogy mennyire ronda az a lány. (Megjegyzem, eléggé kiálló fogai vannak és mindemellett nagyon vékony is). Szóval hol azzal hozakodik elő, hogy az arca egy förmedvény, vagy pedig azzal, hogy anorexiás és miért nem ad magára legalább minimálisan.

Had meséljek el egy nemrégiben megtörtént esetet is. Ez a srác egyfolytában azzal arcoskodott, hogy neki mennyire jó teste van, már hónapok óta edz, előszeretettel mutogatta magát, de észrevette, hogy a lány figyelemre sem méltatja. (Megjegyzem elég magánakvaló. Nem beszélget vele szinte senki, így szünetekben mindig valamit kitalál amivel elvan. Akkor speciel rajzolt.) Odament hozzá és leöntötte vízzel amit éppen a lány rajzolt, erre elkezdett sírni. Mentem megvígasztalni, a srác pedig kiröhögtetett az osztállyal, hogy na még egy nyomi is van azon a csúnyaságon kívül.


Észrevette, hogy sokszor ugyanabban a ruhában jön és erre olyanokat mondott neki a srác, hogy nem igaz, hogy ennyire nincs tekintettel a kinézetére, ha kell, ő maga ad rá pénzt, csak menjen már el magának normális ruhákat venni, mert fájdalmas ránézni és mindig hányingere támad.


A magánéletéről is kezdte faggatni, hogy volt-e már valaha kapcsolata, a lány nemmel felelt. A srác eldicsekedett azzal, hogy neki már több barátnője is volt és hogy vele ellentétben akárkit megkaphat.

Plusz a lánynak van egy pólója, amin valamelyik focistának a neve rajta van, erre a srác mondta neki, hogy ezzel csak szégyent hoz arra a személyre, annyira sajnálja őt, a helyében most azonnal levenné.


Többször is tudattam a lánnyal, hogy velem akármikor beszélhet, de sosem jön oda hozzám. Túl zárkózott. Engem meg halálra idegesítenek az ilyen emberek és egyszerűen sajnálom hogy sehogy sem tudok neki segíteni.


18/F


2016. okt. 22. 01:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kilencesnek igaza van, nem egy ilyen esetet láttam már, amikor éppen az lett az új célpont, aki kiállt a másik mellett.

Sőt, rendszerint még az is belerúg, aki az eredeti áldozat volt, hiszen ez a belépője a brancsba.

Én mindegyik gyereknek azt javaslom, ne avatkozzon bele más dolgába, mindenki álljon ki SAJÁT MAGÁÉRT, aki erre képtelen, az ne várja a csodát.

Nem egy ilyen lekvár gyereket láttam már, hogy utána éppen ő lett a hangadó, hogy másokat bántsanak, ezzel terelte át a támadásokat az új áldozat felé. Ebben azt sem méltányolta, hogy éppen az állt volna ki mellette.

2016. okt. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Firedoom ***** válasza:

#11 koszonom!

Es ha mindenkeppen kotekedni akarsz akkor legalabb olvaad vegig a szovegem:

"de hiszem, hogy amit tenni akarsz az jo. En mar akkor kibsztam volna az ablakon amikor leontotte a lany rajzat"

Vagy tanuld meg ertelmezni azt.

2016. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11


Nálatok lehet, hogy ez volt, de a többség nem ilyen, akit bántanak. A gyereknek a viselkedése akkor is undorító! Ha máshogy nem, akkor egyszerűen nem röhögünk rajta, nem vesszük figyelembe, amit mond. Kitaszítjuk saját baráti körünkből. Így megvan a büntetése, és nem is avatkoztunk közbe! Sajnos az ilyenek pont azokkal szoktak kedveskedni, akik ki tudnák közösíteni. Úgyhogy azt ajánlom, hogy ha nincs ellenetek egy egész osztály, csak egy idióta, hülye, akkor védjétek be, ne hagyjátok, hogy bántsa!

2016. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Főleg, hogyha te is benne vagy a baráti körében. Akkor nem igaz, hogy nem tudsz ráordítani, hogy nyugodjon már le.
2016. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!