Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme mondogatni, hogy...

Mi értelme mondogatni, hogy "Tőled sokkal többet várok"?

Figyelt kérdés

Egy erős gimnáziumba járok, igazából semmi kedvem tanulni és nincs is motivációm, az elején még próbálkoztam, de most már csak a túlélésre játszom.


Rohadt idegesítő amikor például történelem felelés után (ami kétharmadra sikerült) a tanár megjegyzi, hogy "Tőled sokkal többet várok". Milyen alapon vár el tőlem bárminél is többet?

Ugyanez van az összes többi órán is..

Tényleg nagyon frusztráló, amikor ilyet mondanak, és nem a jó értelemben vett "magamba nézek és elkezdek tanulni, mert több van bennem ennél" frusztráltság, hanem még kevésbé fogok tanulni, hogy lássa a tanár, nem érdekel, mit vár el..

16/F


2016. szept. 20. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Azert mett osztonozni akar....csak szarul vsinalja :D. Ne foglalkozz vele! ;)
2016. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Semmi. Adjon olyan jegyet, amilyet megérdemelsz - ugyanolyan mércével osztályozva, mint a többieket -, ez a dolga, nem az, hogy eldöntse, kinek mennyit kellene tudni. Ha meg nagyon azt akarja, hogy tanuljanak a diákok, akkor próbáljon meg érdekes órákat tartani.
2016. szept. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha az elejétől kezdve 2 es tanuló lettél volna akkor nem mondana semmit, de mivel az elején "próbálkoztál" ezért van egy kép rólad bennük. Amúgy, át lehet menni rosszabb iskolába is, ne vedd el a helyet azoktól akik kihasználnák azt az "erős gimnáziumot". Kevés úgyis a szakmunkás, pont jó lennél, azok szoktak lustasági ágon szárnyalni.
2016. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
# 3: Ha tud annyit, mint az osztálytársai, miért kellene átmennie más osztályba? Valószínűleg többet is tudna, de mondjuk csak annyit teljesít. Viszont ha nem tud kevesebbet az osztálytársainál, akkor miért, hogy menjen el onnan?
2016. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es, honnan veszed, hogy tud annyit, mint az osztálytársai? Lehet, hogy mindenki más négyes-ötös mindenből, ő meg a kétharmadjával meg van elégedve. Az ilyen tényleg nem hogy nem erős gimnáziumba nem való, hanem egyáltalán semmilyen gimnáziumba. Hiszen a gimnázium után nem fog érteni semmihez, a tanulásból viszont már most látszik, hogy elege van. Akkor mi értelme még többet költeni majd az ország pénzéből arra, hogy melegedni járjon be? Akkor szerezhetne inkább minél hamarabb valami szakmát, aztán mehetne dolgozni. Neki is jobb lenne, az országnak is, mindenkinek.
2016. szept. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4 így van arra gondoltam, mint amit az #5 ös válaszoló leírt. Gimnázium után nincs még semmi a kezedben csak egy érettségi, egyetemre kell kell menni ami hatványozottan olyan nehéz, mint mondjuk egy 10. osztály még akkor is ha teljes mértékben érdekli az embert az amit tanul.

Most még időben van a kérdező, rájöhet, hogy mit akar kezdeni magával, de hogyha már most nem tud magából kinyomni egy 4 est akkor csókolom. Amúgy nem tudom miből felelt történelemből, de ha csak 2x elolvasta volna az már legalább hármas (kiindulva abból, hogy erős gimibe jár -> van esze).

2016. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Onnan gondolom, hogy többet tud, mert az ilyen diákoknak szokták ezt mondani a tanárok.
2016. szept. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"de ha csak 2x elolvasta volna az már legalább hármas (kiindulva abból, hogy erős gimibe jár -> van esze)."


Nem feltétlenül. Nekünk olyan töritanárunk van, hogy van aki órákat tanul, és épp hogy megkapja az átmenő jegyet. (Amúgy én kiváló vagyok töriből, de nem tartanám fairnek, ha egyszer becsúszna egy rosszabb jegy, és engem leszidnának miatta, miközben ha más kap olyan jegyet, akkor esetleg meg is dicsérik.)

2016. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
#8 A tanulásra fordított idő nem egyenesen arányos a tudással.
2016. szept. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 9: Tudom. De attól még, hogy valaki megtanulja ugyanannyira a leckét 3 óra alatt, míg más fél óra alatt, ugyanolyan elbánást érdemelnek, és nem kell az elsőt megdicsérni, a másodikat meg leszidni.


Ezt a többórás tanulást pedig azért írtam, mert az egyik válaszoló szerint a törit biztosan nagyon könnyű megtanulni 3-asra. Csak szóltam, hogy nem mindenkinek.

2016. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!