Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme van verseket...

Mi értelme van verseket megtanulni az iskolában irodalom órára? Főleg 12. osztályban az érettségi évében.

Figyelt kérdés

Én szeretem a verseket, vannak versek amik tetszenek, és szívesen olvasom őket, de a megtanulásuknak sok értelmét nem látom. Megtanulja az ember, felel belőle, aztán úgyis elfelejti az egészet, maximum 1-2 érdekesebb sor marad meg a fejében. Közben amíg a verset tanulja lehetne más, fontosabb dolgokat is pl. 12. osztályban az érettségire készülni vagy akármi.

Miért szeretnek annyira verset tanultatni az irodalomtanárok? 12. osztályban főleg ezer más fontosabb dolog is van, tekintve hogy érettségi lesz pár hónap múlva.


2014. nov. 8. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Mert érettségin szokott lenni verselemzés, és lehet, hogy pont ez a vers lesz a tételedben, talán még fejből is kell írnod.
2014. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De attól hogy megtanulom, attól ott még nem fogom tudni, meg amúgy is csomóféle vers lehet majd benne.
2014. nov. 8. 12:24
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Az iskolának nem az a lényege, hogy bármire felkészítsen, bármit hasznosat megtanulj.

Azért kell tudni, mert kérdezni fogják vizsgán/dolgozatban/felelésnél.


Az alapműveltséggel meg senki ne jöjjön, mert ebből a szempontból is egy nagy nulla az oktatási rendszer.

XX. századi könyvek, zene, film, ezek hol vannak?

2014. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

Én még Általánosba járok de már most tanultunk sok verset persze a nagy részét már nem tudnám elmondani.Semmi értelme.De van még több ilyen dolog is amiket csak tanulunk de semmi hasznát nem vesszük kivéve ha mondjuk történészek leszünk akkor a törit (de ugye erre kicsi az esély és itt fel is vetődik a kérdés akkor miért nem ott tanulják ezeket?)

Pont a napokban láttam egy kommentet facen amit nagyon jól eltaláltnak gondolok.Arról volt szó hogy a magyar tanítási rendszer ugye nem a legjobb és erre valaki azt írta:Mert ugye nem lehet elvenni órát az ilyen felesleges(átlag embernek)órákból a matek és hasonlók javára holott lassan a tanítványok már név szerint ismerik a holokauszt áldozatait.

2014. nov. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
A verstanulás az agytorna. Ha elfelejtesz valamit, azt nem megtanultad, hanem csak bemagoltad.
2014. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
A memóriádat fejleszti, ezért kell megtanulni, ráadásul a kötelező tananyag írja elő, tehát nem a tanárod találja ki, hogy verset kell tanulnod. Viszont memóriagyakorlatnak valóban kiváló. Sokszor a suliban, nem azért tanulsz dolgokat, mert később használni fogod, a matek, pl. a logikát fejleszti, nem az a lényeg benne, hogy mi az a logaritmus, vagy bármi, ez csak azoknak kell, akik később is matekkal foglalkoznak, vagy mérnökök lesznek, stb. Később fogalmad sem lesz majd az algebráról és soha nem fogod használni, viszont a gondolkodási séma, amit megtanultál ezekkel a feladatokkal az megmarad és annak hasznát fogod venni a későbbiekben is.
2014. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 piriiiiii ***** válasza:
77%

Ezzel egyetértek. Én is érettségis évben vagyok, és most adnak fel egyszerre 8-10 verset megtanulni... Az elmúlt 3 évben kellett volna verseket feladni, és nem most, amikor nekem személy szerint napi 8-10 órám van...

Egyébként a verstanulással teljes mértékben egyetértek, valóban lesz verselemzés érettségin, ezentúl pedig a verstanulás fejleszti a memóriát, na meg a műveltséget is. Csak nem akkor, amikor érettségire készül az ember... és verselemzés szempontjából talán tényleg felesleges megtanulni a verset magát, leírni nem hiszem, hogy kellene érettségin.

2014. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 piriiiiii ***** válasza:
72%
Igen, a 3-as jól mondja, viszont sok minden már nem fér bele. Bár én tanulok a 20. századról is szerencsére művészettörténet óra keretében.
2014. nov. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Azért mert az oktatási rendszerünk évtizedeket le van maradva. Minden hülyeséget megtanítanak, és rengeteg olyan dolgot aminek aktualitása is van azt meg nem.
2014. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Érettségin szóbelin pl. tudtommal plusz pont jár érte, ha tudsz idézni a versből, amiről beszélsz éppen.
2014. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!