Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme van verseket...

Mi értelme van verseket megtanulni az iskolában irodalom órára? Főleg 12. osztályban az érettségi évében.

Figyelt kérdés

Én szeretem a verseket, vannak versek amik tetszenek, és szívesen olvasom őket, de a megtanulásuknak sok értelmét nem látom. Megtanulja az ember, felel belőle, aztán úgyis elfelejti az egészet, maximum 1-2 érdekesebb sor marad meg a fejében. Közben amíg a verset tanulja lehetne más, fontosabb dolgokat is pl. 12. osztályban az érettségire készülni vagy akármi.

Miért szeretnek annyira verset tanultatni az irodalomtanárok? 12. osztályban főleg ezer más fontosabb dolog is van, tekintve hogy érettségi lesz pár hónap múlva.


2014. nov. 8. 12:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is érettségi évében vagyok, de az elmúlt 4 évben egyedül a Himnuszt kellett megtanulni, illetve átismételni, hogy tudd az egész. Szóval ezek szerint iskola válogatja vagymi...
2014. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

2 éve érettségiztem én sem értem mire volt jó a verstanulás. Az osztály mindig azt csinálta, hogy szünetben 3x átolvastuk majd rövidtávú memóriából elmondtuk és óra végére már semmi nem volt meg belőle.


Az írásbeli elemzésnél teljesen véletlenszerűen adnak egy verset, általában olyat ami nincs tanítva, de nem is vagy köteles azt választani. Nálunk a többség érvelést írt.


Szóbelin pedig ha jól emlékszem bent voltak a könyvek és lehetett használni őket. Így ismét mehetett a rövidtávú memóriás módszer. Bár nekem szerencsém volt, egy olyan művet kaptam amiről nem csak muszájból tanultam, hanem azért mert tényleg érdekelt is.

2014. nov. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én se láttam értelmét. Főleg,hogy nálunk 2-3-4 vers volt feladva egyszerre és húzni kellett. Volt aki egyet tanult meg és ha azt húzta szerencséje volt ha nem akkor egyes.

Én mindig megtanultam az összeset.De voltak nehezebb versek.Amiket többször annyi időbe telt megtanulni.

Ja és érettségi évében is elég sok verset kellett megtanulni.De dolgozatokban vagy vizsgán. Egy olyan verset sem kértek amit előtte mi megtanultunk.


Szóval szerintem is inkább memória fejlesztőnek volt,más értelme nem hinném hogy volt.

2014. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 gidbi válasza:
100%

Memoriara jo,es az iskola elso eveiben meg aranyosak tanito jelleguek a versek. De ady depresszios versei pl nem hasznos nem koreleznem. Ha meg memoriat akarnak fejleszteni ne a verseket nyomjak hanem mas hasznos dolgot amivel a gyerek kesobb az eletet megalapozza.


Aki nem ert egyet tanitonenik stb annak pedig azt tudom mondani h ez nekik az eletuk mast viszont nem erdekel es mas ember szeretne az eszet olyan dologra forditani amivel kesobb nem doglik ehen !!!!!! Ebben a kib...ott orszagban mert undorito vilagot elunk ahol sajat otthonodat nem tudod felepiteni eleted alatt mert azt nem oktatjak a k...ott iskolaban !!


Szoval ne akarja senki nekem megmagyarazni h a napokban a verstanulas a legfontosabb aztan dogolj ehen mert ezt nem eszem meg.


Kerdeznem az okosoktol h a kert miert nem fontos miert nem oktatjak ?? Vagy az emberseget h ne bantsd a tarsadat..mindennel fontosabb

2021. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!