Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bántalmazzák az egyik lányt....

Bántalmazzák az egyik lányt. Lenne értelme közbeavatkozni?

Figyelt kérdés

Az osztályunkban van egy srác aki egyfolytában az egyik lányt szekálja. Senki nem tesz semmit, vagy röhögnek rajta vagy pedig egyszerűen szemet hunynak felette és nem foglalkoznak vele.

Hogy egy kicsit konkrétabb legyek, azzal van elfoglalva, hogy mennyire ronda az a lány. (Megjegyzem, eléggé kiálló fogai vannak és mindemellett nagyon vékony is). Szóval hol azzal hozakodik elő, hogy az arca egy förmedvény, vagy pedig azzal, hogy anorexiás és miért nem ad magára legalább minimálisan.

Had meséljek el egy nemrégiben megtörtént esetet is. Ez a srác egyfolytában azzal arcoskodott, hogy neki mennyire jó teste van, már hónapok óta edz, előszeretettel mutogatta magát, de észrevette, hogy a lány figyelemre sem méltatja. (Megjegyzem elég magánakvaló. Nem beszélget vele szinte senki, így szünetekben mindig valamit kitalál amivel elvan. Akkor speciel rajzolt.) Odament hozzá és leöntötte vízzel amit éppen a lány rajzolt, erre elkezdett sírni. Mentem megvígasztalni, a srác pedig kiröhögtetett az osztállyal, hogy na még egy nyomi is van azon a csúnyaságon kívül.


Észrevette, hogy sokszor ugyanabban a ruhában jön és erre olyanokat mondott neki a srác, hogy nem igaz, hogy ennyire nincs tekintettel a kinézetére, ha kell, ő maga ad rá pénzt, csak menjen már el magának normális ruhákat venni, mert fájdalmas ránézni és mindig hányingere támad.


A magánéletéről is kezdte faggatni, hogy volt-e már valaha kapcsolata, a lány nemmel felelt. A srác eldicsekedett azzal, hogy neki már több barátnője is volt és hogy vele ellentétben akárkit megkaphat.

Plusz a lánynak van egy pólója, amin valamelyik focistának a neve rajta van, erre a srác mondta neki, hogy ezzel csak szégyent hoz arra a személyre, annyira sajnálja őt, a helyében most azonnal levenné.


Többször is tudattam a lánnyal, hogy velem akármikor beszélhet, de sosem jön oda hozzám. Túl zárkózott. Engem meg halálra idegesítenek az ilyen emberek és egyszerűen sajnálom hogy sehogy sem tudok neki segíteni.


18/F


2016. okt. 22. 01:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj oda te. Szerintem nem érzi, hogy bízhat benned. Én is ilyen lány voltam (csak én adtam a kulsomre) Valamint az nem lehet, hogy azt hiszi te is szekallni fogod majd, vagy kicikized?

Beszélgess vele olyan dologról ami tuti érdekli, így könnyebben meg tud nyilni majd neked. Esetleg kérd meg, hogy rajzoljon neked valamit vagy ilyenek

2016. okt. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van értelme! Jol is teszed. Tipikus helyzet: egy bunkó, egoista tahó, aki nem éri el a kellő hatást valakinél, es azt hiszi, megteheti, hogy bantalmazza. Mert ez bántalmazás. A tanárok nem veszik eszre? Es senki nem mer szembeszállni az alfahimmel. Rajtad kivul. Aki értéket tud felmutatni, az a lány es te. Ha ilyen zárkózott, nem fog odamenni hozzád (egy darabig), de ne csüggedj. Nagyon jo, hogy te ott vagy es segítesz.

Esetleg közölheted a sraccal, hogy aki egy szégyen es undormany, az nem a lány, hanem o, igazi férfi igy nem (nem igy) viselkedik. Hanem pl.ugy, mint te.

Remelem, te es a lány is sokra viszitek az életben!

2016. okt. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha 18 évesen így viselkedik a fiúk többsége, akkor bocsánat, de ez valami kisegítő szaksuli lehet..

Nagyon sajnálom a lányt, meg van az oka annak, hogy nem nyílik meg mindenkinek..nem is èrtem, miért számít ez alapnak a fiatalok között? Miért kéne mindenkinek kiadnia magát, már bocsi? Főleg ilyen helyen...


Rengeteget számít, ha valaki, csak egy ember akár, felemeli a szavát!

2016. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az alapprobléma valójában ez az öntelt, szánalmas kis Falubikája.

Az ilyen ellen a legjobb fegyver a humor. Ki kell röhögni Vagánycsávót és kész. Vissza/be kell neki szólogatni viccesen.

Mindenki abban a legérzékenyebb, amiben másokat bánt.

2016. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Engem meg halálra idegesítenek az ilyen emberek és egyszerűen sajnálom hogy sehogy sem tudok neki segíteni."


A nagy arcoskodó csávót fogod lejáratni azok helyett, akik ők nélkül bántva vannak. Vagy egyszerűen ráveszed a többieket, hogy ne röhögjenek rajta, ne is figyeljenek rá. Egyszerűen ne is érdekelje őket, akárhogy produkálja magát, mindig kapjon olyan reakciókat a többiektől, hogy ez egy f*@*szság, és ne legyen kedve többet ilyet csinálni. Vagy akár át is hajthattok rajta kocsival amikor átmegy az úton, vagy feljelentitek a rendőrségen. Esetleg megfogalmaztok egy jó szöveget, és leosztjátok, hogy mi a francnak teszi tönkre mások életét, nevetséges indokokra hivatkozva. Beszámoltok neki mekkora egy f*@*szság amit művel, vagy ti is hasonlóan kötekedő stílusban bántok majd vele. Lenézitek, szórakoztok vele, megkérdezitek, hogy "Mivan, mit dicsekedsz magaddal, nem volt még barátnőd?"

Mindig találjatok okot, amiért beszólhattok neki ha mást bánt. Beszéld meg ezt azokkal, akik még nem bírják ezt a kötekedő alakot.

2016. okt. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Firedoom ***** válasza:

Nem fogsz tudni beszelni az osztallyal. Ha az emberek egyedul vannak akkor talan megtalalod bennuk az ertelem egy szikrajat, de amint ez a gyeek megjelenik ugyan ugy kirohogik a lanyt, hiaba eskudoztek az ellenkezojere.

Nyujthasz neki tamaszt, de ezzel egyutt megadod az eselyet annak, hogy te is celtabla legyel. Dontsed el, hogy valoban akarsz e segiteni. Ha igen akkor te menj oda beszelgetni, mert o nem fog teged keresni. Valoszinuleg annyira megszokta a salyat kis vilagat, hogy nem erzi a valtozas szuksegesseget. Vagy egyszeruen nem tudja milyen is lehetne.

Tudni kell, hogy milyen a kiallasod. En egy-ket szoval le tudom csillapitani a hozongoket, pedig amugy meglehetosen gyenge vagyok. Nem hasznal mindig, de ha az eszervek nem hatnak akkor johet a kerleles. Az agressziora meg csak egy aranyszabaly van: ha nincs hatasa akkor nem alkalmaztal eleget. Termeszetesen egyszer majd meg kell fizetned a hasznalat arat...

Pontos modszert nem tudok a srac leallitasara, de hiszem, hogy amit tenni akarsz az jo. En mar akkor kibsztam volna az ablakon amikor leontotte a lany rajzat. 19f

2016. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Próbálkoznék egy darabig a lánnyal beszélni, ha ő is nyitna felém, meg szeretné, hogy segítsek, akkor szólnék bele ténylegesen. Ha nem kell a segítség neki, akkor meg is érdemli.
2016. okt. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Nyujthasz neki tamaszt, de ezzel egyutt megadod az eselyet annak, hogy te is celtabla legyel."


És mit mondanak majd neki? "De gáz vagy, bevéded az ártatlanok!" Vagy mit? A srác egy lelkibeteg nyomorék. Ha azért haragszik meg, mert megmondják neki, hogy ne bántalmazzon mást, akkor nincs helye egy iskolában sem. Elmegyógyintézetbe kéne szállítani, és telenyomni 100-szoros adag nyugtatóval. Kérdező, te meg egyszerűen mond meg neki mekkora egy f*@*sz. De előtte beszélj a lánnyal, tüzeld fel, hogy védje be magát, mert ez tűrhetetlen. Akárhonnan tudsz szedni ütős szöveget innen a gyakorikérdésekről, amivel fel tudod tüzelni, és amivel meg tudja magát is védeni.

2016. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Firedoom ***** válasza:
#8 ezzel csak az a baj, hogy tapasztalatból írom. Voltam én is a megsértett helyében és volt, hogy én adtam támaszt. Egyetlen közös volt a két esetben: az is megjárta aki segíteni akart. Hidd el, rohadt nehéz kiállni egy egész osztály ellen.
2016. okt. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne értelme közbeavatkozni. Tudod, hogy hány diák kísérelt meg öngyilkosságot az iskolai zaklatások miatt?


Mérhetetlen elkeseredést és dühöt érzek, amikor ilyen történeteket olvasok. Gyűlölöm, amikor valakit ártatlanul kipécéznek és megaláznak. Én személy szerint a sz...t is kiütném abból a mocsok, beképzelt hülygyerekből. Elég szégyen, hogy ilyen hulladék, gyáva emberek büntetlenül alázhatnak másokat.

2016. okt. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!