Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírják az emberek elvisel...

Hogy bírják az emberek elviselni, hogy munkából áll az életük?

Figyelt kérdés
Szóval 8-ra ott kell lennem a munkahelyemen,kb. 17-18 óra környékén érek haza.Mindig rossz hangulatban vagyok,semmi energián,stb.,egyszerűen nem tudom elképzeli,hogy más emberek ezt hogyan bírják és hogyan lehetnek boldogak,miközben az élet munkából áll és kb.2-4 óra szabadidőt van(+alvás,de ezt felesleges bele számolni).Ebbe,hogy a francba nem betegszenek bele?

2017. máj. 19. 10:25
1 2 3 4
 11/32 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Én szeretem, amit csinálok, szóval ebből a szempontból nagyon szerencsés vagyok. Biztos én is majd' megőrülnék, ha olyan munkám lenne, amit utálok :/
2017. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki bírja. Van, aki csak hiszi, hogy bírja, aztán nem érti, miért érzi magát befásulva. Van, aki meg, mint te vagy én is, egyáltalán nem viseli el, hogy a nap nagy részét olyan dolgokkal töltse, amiből semmi motivációt nem kap.

Nincs mese, olyan munkát, szakmát, hivatást kell választanod, találnod, amit szeretsz és élvezettel csinálsz.

2017. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább hozzáállás kérdése, ill. kicsit embertípus kérdése is.

Nekem egyébként szerencsém van, mert 1) nem keresek rosszul, 2) párkapcsolatban élek, és együtt a párommal, ami mindig feltölt energiával a legrosszabb napokon is.

Plusz olyan szempontból szerencsés vagyok, hogy nekem bőven elég 5 óra alvás is, hogy másnap ne legyek olyan, mint a mosott szar, úgy, hogy nem iszom kávét.


Nekem a munkám elején, az első hónapban volt olyan, hogy tök hulla voltam... aztán fokozatosan lett jobb, ill. tudatosan próbáltam produktív, értelmes dolgokat csinálni a maradék pár órában szabadidőben. Nyilván vannak olyan napok, amikor nem lehet, mert mellette még bevásárlás, posta, egyéb ügyintézés, házimunka, de máskor meg hagyok rá időt, hogy elolvassak heti egy vagy két könyvet, megnézzek egy vagy két filmet... ahelyett, hogy bámulnék magam elé vagy céltalanul szörfölnék a neten. Ill. törekszem arra, hogy heti 1x kimozduljak (vagy mozi, vagy színház, vagy koncert, de legalább ismerősökkel vhova el beszélgetni). Plusz a hétvégét kihasználni teljes mértékben. Ja, és most már pár hete járok rendszeresen mozogni is, az is sokat segít.


Ill. megpróbálok tudatosan örülni az apró dolgoknak... ha süt a nap, ha jó zenét hallgathatok addig, amíg melóba megyek, az ebédszünetnek, a virágoknak, mindennek :D.


Plusz az magamtól függetlenül: ha nagyon kimerültnek érzed magad, akkor lehet, nem árt orvossal megnézetni, hogy nem vmi szervi bajod van-e, és nem lehet-e azon vhogy segíteni (akár természetes táplálékkiegészítőkkel vagy gyógyszerrel).

2017. máj. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Én nem betegszem bele, mert szeretem a munkám és amúgy sem viszi el minden időm. Reggel 8 előtt indulok otthonról és általában fél 7-re érek haza, de így is mindig van időm mindenre. 4 óra is elég lenne sok dologra, ha az ember jól szervezi az idejét, de én például általában hajnal 1 körül fekszem, így bőven mindenre jut időm - házimunkára (alap dolgok hétköznap fél óra alatt megvannak, nagyobb takarítást hétvégére hagyom), főzésre (ezt sem kell minden nap, bőven elég kétnaponta), sorozatokra, olvasásra, heti 1-2x barátokra, szintén ilyen gyakorisággal a férjemmel való "randikra". A hétvégékről nem is beszélve, azokat .


Próbáld meg hatékonyabban megszervezni az időd, keress olyan dolgokat, amik valamilyen szinten feltöltenek, próbálj meg többet mozogni (rengeteget segít), ha pedig folyamatosan fáradt és levert vagy az utalhat valamilyen szervi dologra vagy vitaminhiányra, ha nem szűnik, érdemes kivizsgáltatni.

2017. máj. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Fél éve dolgozok gyárban,de már kezd sok(K) lenni.A sok agymosott meg már 10-15 éve ott van,ugyanazt csinálja.Ők az igazi droidok,ezt sokáig ép ésszel nem lehet kibírni,állítom.Van olyan aki pár éve ott van,mosolyogva jön,annak örül hogy dolgozhat !
2017. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy az ember szeresse a munkáját. Én például állati spermiumot fejek le kézzel.
2017. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Szerencsés ember vagy 16-os.
2017. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
72%

"Van olyan aki pár éve ott van,mosolyogva jön,annak örül hogy dolgozhat !"


Tudod amíg anyuci-apuci tart el, addig nem számít igazán a pénz, de utána már igen.

2017. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki motivált a munkában, el szeretne érni valamit. Javaslom, próbálj meg te is valami ilyesmi hozzáállást kialakítani, különben tényleg nagy szopás az egész. Legyen valami célod a munkával, ne csak a megélhetés biztosítása.
2017. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
58%
3 napot 12-zök, majd 3 napot otthon vagyok. Tök király. :d
2017. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!