Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az átlag magyar munkásosztályb...

Az átlag magyar munkásosztálybeli miért nem képes elviselni, ha a másiknak akárcsak egy picit is jobban megy?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy irigykedik, mert megtudja, hogy a másik órabére 1 Ft-tal több. Vagy mert márkásabb autóval jár, drágább fajta ételt eszik a szünetben, és ilyenek. Vagy ez nem csak a munkásosztálybeliekre jellemző?
2016. szept. 18. 12:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Mert a pénz az Isten. Akinek több van, annak szebb az élete.

Ez mindig is így fog maradni a kapitalizmusban.

2016. szept. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Mert igazsagtalannak tartjak. A fejukben az elet ugy nez ki hogy ok a kisemberek, akiket a nagy emberek jutalmaznak / buntetnek a kedvuk szerint. Es amikor masik veluk egy szintu kisember tobb penzt kap akkor igazsagtalannak talaljak hogy, miert kiveteleznek vele a nagy emberek.
2016. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

Nehéz feldolgozni, hogy gyakran a pénz oda megy, ahol nem érdemlik meg, oda pedig nem, ahol nagy szükség volna rá. Ez a szakadék megugorhatatlan és feszültséghez vezet.

Az, hogy kiemeled a kérdésedben a "munkásosztálybeli" réteget, kissé degradáló. Pont ők azok, akik bérből és fizetésből próbálnak élni alulértékelt munkájukból. Ha mndenki annyit kapna, amennyit a munkája ér, nem lenne irigykedés. Ugye nem kell a tűzoltó-önk.képviselő példát felhozni?

2016. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem magyar, ez tipikus balkán. Egyébként nincs ezzel baj, ha ösztönzi illetve megtartja magának.

Én speciel élvezem a sok bohóc irigységét, de nekem is van olyan, akiről az jut eszembe, hogy bárcsak annyit keresnék :D

2016. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

ez nem csak a magyaroknál van így...

a brexitnek is ez volt a fő kiváltó oka, a vidéki, szegényebb életkörülmények között élő emberek nem nézték jó szemmel a városi emberek magasabb béreit, ezért a kilépésre szavaztak

addig, amíg létezik pénz, és társadalmi szakadékok, mindig is jelenlen lesz ez a jelenség az egész világon

2016. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Külföldön dolgozok. A magyar kolléganő majd megőrül,hogy 20 centtel több az órabérem 4 év után,mint neki kezdőként.

De az eszébe sem jut,hogy ő támogatást is kap valamilyen jogon a TB-től,amit én nem kapok. Engem hívnak túlórázni,őt meg nem. Tehát megint megőrül...

De ha őt hívnák túlórázni,elvennék tőle a támogatást,és a gyerekét sem tudná hová rakni délután. De azért még mindig megőrül tőlem...

2016. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Az átlag gazdag ember miért gondolja többnek magát attól, hogy márkásabb autót vezet, ruhákat hord? Nekem semmi bajom azokkal, akik gazdagok, de akik emiatt többnek hiszik magukat, azok nem szimpatikusak, és ez nem irigység.
2016. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
6: Na igen, ezt is tudni akartam. Hogy a negatívan tipikus magyar külföldön is ugyanaz marad-e. Ezek szerint igen. Tényleg 20 cent különbség miatt irígy? Az egy hónapra számolva nagyjából 32. Euróról vagy fontról van szó? (Nem mintha számítana.) Na meg az teljesen logikus, hogy egy kezdő kevesebbet kap. Meg végülis egyáltalán mi köze van hozzá? Ha tőlem egy kolléga még egyszer megkérdezné, hogy mennyi a bérem, én egy diszkrét "Magánügy." választ adnék.
2016. szept. 18. 17:02
 9/24 A kérdező kommentje:

7: Én sose vertem magamat a nálam rosszabbul élők előtt. Ennek ellenére néha mégis rendre megkaptam a szívatásokat pusztán azért mert jobban merek élni.

Azért az elgondolkodtató, hogy itt külföldön takarítóként, mosogatóként vagy gyári munkásként dolgozva is nyugodtan beszámolhatsz a kollégáknak világkörüli utazásokról, drága koncertekről vagy színházi előadásokról és ilyesmikről. Nem nagyon kapsz irígykedő megjegyzéseket. Kivéve persze, ha magyar kollégát fogsz ki, akkor esélyes, ahogy az előtted válaszoló is írja.

2016. szept. 18. 17:05
 10/24 anonim ***** válasza:
70%
Az "elit" szabályozza, irányítja a pénzvilágot, nem?! És ők döntöttek úgy, hogy a "munkásosztálybeli" ne keressen sokat, neki elég a száraz kenyér vízzel is.És még csodálod hogy rossz szemmel néznek a dúskálókra, akiknek semmi nem elég? Ha nekik is jutna annyi, hogy jó színvonalon éljenek, nem irigykednének.Ez egyébként az élősködő piócákra is jellemző.Azt hiszed, a gazdag nem irígy?Dehogy nem, irígy az is, a nála gazdagabbra!Sőt, még a szegényebbre is, azért nem engedi, hogy annak is több jusson.Gazdagnál irigyebb dög a világon nem létezik.
2016. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!