Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irdatlan büdös munkatárs...

Irdatlan büdös munkatárs esetén mit lehet lépni?

Figyelt kérdés

Érkezett egy 47 éves férfi kolléga szeptemberben. Ülő, összeszerelési munkát végzünk. A férfit mellém ültette a vezető asszony és én tanítottam be a munkakörét.

Sajnos már lassan 1.5 hónapja szagolom, ugyanis: embertelenül büdös a szája, rohadnak a fogai, és a cigitől, meg amit evett reggel néha fokhagyma, kolbászfélék és társai áradnak belőle. A ruhái eszméletlenül büdös lábszagúak, sőt a lábszaga az külön érződik a cipőből is annyira büdös. Ez a lábszag az, ami nyomot hagy maga után ez fix. Más is érzi persze, nem csak én, de én szívom meg a legjobban ezt.


Nyilván nem merek akadékoskodni, mert félek engem rúg ki a főnökasszony ha szólok, így egyelőre csak egymás között volt panaszkodás rá. Nem nagyon veszi észre magát, legtöbben kerüljük, ugyanakkor próbálkozik odajönni szünetekben és kontaktusba lépni velem is és másokkal is. Mivel én tanítottam be, így sokszor hozzám jön oda, hogy mennyit fejlődött és mennyivel gyorsabb észrevettem-e. Viszont durván megsérteni sem akarom, mert nem szokásom másokat megbántani. Lehet rossz körülmények között is él, nem tudom, de ez más borzalom. Ti mit tennétek ilyen esetben?


25/N



tegnap 22:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Én nem akarnék vele nyíltan kommunikálni erről, mert nagyon kellemetlen. Talán egy gépelt névtelen levelet lehetne hagyni neki, hogy legyen szíves ügyeljen a személyes higiéniára jobban.
tegnap 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem tudná, hogy kitől érkezett a levél, legalábbis sejtené. Szerintem inkább négy vagy hatszemközt kellene ezt udvariasan közölni vele. Te, a felettes meg ő.
tegnap 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Mégis miért te lennél kirúgva, ezt nem értem. Egyértelműen szólni kell a főnöknek, hogy beszéljen vele, hogy higiéniai gondok vannak nála és így nem lehet dolgozni jönni.
tegnap 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
74%
Szólj nyugodtan. Ha leugat, akkor közöld vele, hogy vagy őt rúgja ki, vagy te lépsz ki. Mindenképpen el fog veszteni egy munkást. Döntse el, te dolgozol-e jobban, vagy a pöceszájú. Ha téged rúg ki, akkor legyen boldog vele.
tegnap 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, miért félsz a kirúgástól. Eleve te már bizonyítottál, ő meg most kezd, valószínűleg próbaidőn is van.

Másrészt veled remélhetőleg nincsen a többieknek baja. Ővele meg kb. mindenkinek, mert mindenkit zavar a szaga, csak nem mindenki van olyan közel hozzá, mint te. Írtad, hogy egymás között panaszkodtatok is rá, tehát mást is zavar.

Szerintem mondd meg a főnöködnek négyszemközt, hogy neked ezzel a fickóval ez a problémád és nem tudod, mit tegyél. Lehet, hogy elküldi a főnök, lehet, hogy szól neki, hogy jobban ügyeljen a higiéniára. Kizártnak tartom, hogy emiatt téged küldjön el és a fickó dolgozhatna tovább.

tegnap 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az meg hogy jött neked, hogy téged kirúgnak, ha szólsz? Hogy az istenbe jött ez neked?!
ma 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Onnan jött, hogy uszítás. Máskor volt már ilyen, hogy uszítás miatt kirúgtak egy dolgozót, mert szekálta valaki. Ott nem a büdös volt a gond, hanem az, hogy szarul dolgozott, mégis a főnökasszony nem azt rúgta ki, akit kellett volna, vagyis inkább az illetőt rúgni se kellett, fogta magát és felmondott még aznap. Én azért nem szeretnék lépni, egyelőre muszáj maradnom és kell a munka, ráadásul eddig nem volt gond velem az előző 3 évben mióta itt vagyok. Igaz a főnökasszony engem is cseszett már le elég szépen és én se vagyok a szíve csücske, szokott is kötekedni velem. Ezért is kerülöm a vele való ilyenfajta kommunikációt, hogy valakire panaszkodjak. Lehet őt nem zavarja a szag, csak dolgozzon, mert kell a munakerő, így is kevesen vagyunk még mindig.
ma 00:44
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7-es, akkor szólj az embernek, hogy foglalkozzon a higiéniával többet, mert mindenkit zavar. Ha nem tudsz a főnökkel beszélni erről, akkor vele kell, vagy pedig tegyél csipeszt az orrodra. Más megoldás nincs. Megértem, hogy kellemetlen ilyet közölni, de ne leteremtsd az embert, hanem mondd neki szépen, hogy ez már nincs rendjén így és csináljon valamit.
ma 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha kevesen vagytok az új emberrel együtt is, akkor miért rúgna ki téged? Komolyan nem értem a logikádat. Ráadásul, ha ott marad a büdös kolléga, akkor lehet, hogy mások meg felmondanak.

#5 választ én írtam. A lényeg, hogy ne azt mondd neki, hogy rúgja ki a kollégádat, hanem, hogy neked ez probléma és a tanácsát kéred, hogy mit tegyél. Ha annyi a válasz, hogy viseld el, akkor még mindig elgondolkodhatsz, hogy maradsz vagy felmondasz.

ma 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az isten az uszítás azon, hogy bűzös ember mellett rongálod az egészségedet? Masszív fogalomzavarban vagy!

Ja, hogy utálod a főnököt, mert egy szemétláda? Hát akkor el kell onnan menni. "Kell a munka." Nem ez a munka kell, hanem egy megfelelő munka. Keresel. Olyan nincs, hogy csak 1 munkahely hozzáférhető. Mégis meddig akarsz rettegésben élni? Nyugdíjig?

ma 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!