Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan akadtam ki, vagy csak...

Jogosan akadtam ki, vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés

A párom munkatársának a lányának holnap lesz a születésnapja, és megkérte a munkatársa páromat, hogy rendeljen neki tortát. (Távoli munkakapcsolat, 200 km-re laknak, holnap látogatnak ide.) Párom rendelt is természetesen, mai nap szólt, hogy holnap menjek már el érte, mert neki nincs jogosítványa és egy nagy tortát nem tud elhozni. Meg sem kérdezett előtte mikor rendelte, hogy esetleg elfogok-e tudni menni érte. Nem jelentene gondot, viszont se a munkatársával, se a lányával semmilyen viszonyom nincs. Párommal 2x találkoztunk a munkatárssal, a lányával 1x max 5 percre. És lenne jobb dolgom ennél.

A másik, ami bosszant, hogy én nem is tudtam a születésnapi buliról, a párom jelentette ki pár napja, hogy megyünk, meg sem kérdezte van-e kedvem.



ma 01:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogos
ma 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ezt a problémát a párodnak sem ártana felvetned.
ma 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan igen.

Mi a terved a jövőre?

Továbbra is lapulsz egy kő alatt, kiszolgálsz mindenkit, de megszólalni nem mersz, csak idegeneknek fortyogsz, mint a kukta. Vagy beszélgetsz esetleg a pároddal?

A kérdés nagyon gáz. Tele van félelemmel, "mit fognak gondolni másokkal", eszköztelenséggel, látszik, hogy képtelen vagy konfliktust kezelni. Így nem lehet majd élni hosszútávon.

Hogy majd a gyakori megszavazza igazad van-e.

ma 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Noren1989 ***** válasza:
55%

Abszólutli.


Meg a màsik, mi a francnak jönnek el hazulról 200km-t?

ma 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Na #4-eskében meg is találtad a hiszti-párodat.
ma 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ott kezdődnek a gondok, hogy ha nincs köztetek kommunikáció, az nem nevezhető kapcsolatnak.
ma 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valahogy úgy sejtem, hogy itt nem most kezdődtek a problémák.


Köztetek többek között alapvető kommunikációs probléma van, és ennyi leírásból nekem az a benyomásom, hogy a párod nem is nagyon kezel téged egyenrangú partnereként.


Te sem kommunikáltál rendesen, és a párod se. Néma gyereknek anyja se érti a szavát, de lehet, hogy nem is kíváncsi rá.


Szerintem nagyon fontos lenne elkezdeni az őszinte beszélgetéseket minden téren.


- mik a céljaitok, milyen jövőképetek van (egyezik, vagy nem egyezik)

- milyen elvárásaitok vannak egymással szemben (meg tudtok ennek felelni, vagy sem)

- szeretitek egymást? Tisztelitek egymást? Tekintettel vagytok egymásra? Megbíztok egymásban? Hogyan lehetne ezt jobban kifejezni és fejleszteni?


És ez csak pár kérdés, de rengeteg lehetne. De nem hisztizni kell (és ezzel nem minősítelek, hanem normálisan kommunikálni. Nem a konfliktusokkal van a gond, azt nem kell elkerülni, hanem helyén valóan kell kezelni. Ha nincsenek megbeszélve, ha mindig kerülgetitek, akkor csak gyűlik a szőnyeg alatt, és egyszer csak egy piti dolognál is simán borulhat az egész.


Ha nem lennének előzmények, akkor lehet, hogy simán azt mondanám, hogy ok, kedvesem, hát lenne jobb dolgom is, de a kedvedért elhozom a tortát, bár szólhattál volna előbb is, de a születésnapra nem megyek el, mert nem ismerem a barátaidat, és nem érezném magam ott jól.

Amúgy meg taxi is van, ill. talán házhoz is lehet rendelni a tortát... De szerintem mindenki érzi, hogy itt nem a tortáról és a szülinapról van igazán szó.

ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!