Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem éreznétek megalázónak, ha...

Nem éreznétek megalázónak, ha egy sokkal fiatalabb kolléga kezdene okoskodni a szakmáról?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, és teherautósofőr egy kicsi szállítmányozási cégnél. Csak egy kollégám van, ő 55 éves, és kedvelem az öreget mert jófej, sokat is segített, mikor 4éve idekerültem pályakezdőként.

Ugyanolyan körülmények között nekem rendszerint 4-5 literrel kisebb a fogyasztásom (ami elég jelentős), és emiatt a főnök sokat cseszteti a kollégát. Az öreg azzal mentegetőzött, hogy biztosan azért magas a fogyasztása, mert kopott a motor, és akkor a főnök arra utasított, hogy akkor cseréljünk kamiont. 2 hétig egymás autóival dolgoztunk, és ugyanaz az eredmény született: Nekem jó fogyasztásom volt az ő kamionjával is, ő pedig úgyanőgy 5 literrel többet fogyasztott az enyémmel is.

Ezután ma azt találta ki a főnök, hogy egy napig vigyem magammal az öreget fuvarba, hogy mutassak neki valami vezetéstechnikát, hogy hogyan fékezek/gyorsítok stb, hogy kicsi legyen a fogyasztás.

Igen, kicsit büszke vagyok, és jólesik a főnöktől az elismerés, de nagyon nem szeretném ezt csinálni. Szerintem nagyon sután jön ki, hogy egy "taknyos" 25éves szakmai előadást tart egy veteránnak.



ma 00:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Gondolom az az első tippetek, hogy az öreg fúrja a tankot, de ezt nem tartom valószínünek. A főnök nagyon odafigyel erre. 1200+800 literesek a tartályok, és le vannak plombálva. Mi nem is szoktunk egyedül tankolni, olyankor jön velünk a góré.
ma 00:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Én elismerem, totál hü**e vagyok a munkámhoz. Így nem zavarna.
ma 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi megalázó, ő se tökéletes.

Attól, hogy fiatalabb vagy még lehetsz ügyesebb a 30 évvel idősebb kollégádnál

ma 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek az első kettővel, a probléma csak annyi, hogy sajnos nem mindenki ilyen.

Ha jó fej, akkor hátha nem fogja kioktatásnak venni...

Viszont ha olyan típus, hogy nem szereti beismerni a hibáit (azaz hogy nem mindent ő tud jobban), akkor ez lehet köztetek később feszültségforrás - bár ugyanez lehetne akkor is, ha 60 éves lennél.

Szerintem a biztonság kedvéért próbáld ellazázni/poénkodni a szitut, hogy lássa, hogy nem magadtól "okoskodsz", hanem csak a főnök utasítását követed.

ma 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!