Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mennyire taho...

Szerintetek mennyire taho dolog munkahelyi gyumolcsot kiloszamra hazavinni?

Figyelt kérdés
Kb egy 80 fos ceg vagyunk, es hetfonkent van ingyen ceges gyumolcs a hetre. Ilyenkor az iroda 3 szarnyaba elhelyeznek 3 nagyobb doboz gyumolcsot, es aki akar, vehet belole. Hetfonkent alig vagyunk az irodaban, kb mindenki Home Office-ban tolja, vagyunk vagy 15-en osszesen, mi szarnyunkban 4-en. Van egy kollega viszont, aki amugy is gyanus volt szamomra, de most lebukott, hogy egy papir zacsiba rakta el furtostul a banant... 😅 Persze probalta rejtegetni, en meg probaltam ugy tenni, mintha nem vettem volna eszre, de ez rohadt frusztralo. A 2 oraja erkezett kosar gyumolcsbol maradt 1 alma meg 1 korte mostanra. Egy dobozban egyebkent kb. 1,5 kg banan, 1,5 kg alma, valamint 0,5-0,5 kg szilva, korte es barack van mostanaban. Ezzel mit lehet kezdeni?

#Ceges gyumolcs #Pofatlan kollega
ma 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Semmit. Elfogy, nem esztek többet. Melóhelyn én se eszek gyümölcsöt, puffaszt
ma 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Ez jogilag egyértelmüen lopás, de ettöl eltekinve is igencsak primitív dolog.

Elöször szólj(atok) neki, hogy ez a munkahelyen, a dolgozóknak van, nem pedig arra, hogy az egész családot ottho ezzel etesse.

Amennyibennem változtat, akkor a fönököt kell értesíteni.

ma 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2-es: Balhezzak az irodaban par szem gyumolcson egy kollegaval? 🤣 Jobban feltem ettol a munkahelyem...
ma 16:18
 4/14 A kérdező kommentje:
#3-as: Mar hogy lenne lopas??? Az ove is, ha ugy nezzuk. Aze, aki elobb elveszi onnan. Az mar mas kerdes, hogy etikatlan hazavinni a gyerekeidnek/parodnak.
ma 16:20
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszodra, ez nem igaz. Nálunk a cégnél van ingyen reggeli-ebéd és gyümölcs. Szigorú szabályokkal. A reggeli alapanyagait 10 után nem eheted meg. Az ebédből ott helyben ehetsz egy adagot délben Ha marad, 3 körül mehetsz még egy adagért. Ha még akkor is marad, hazaviheted dobozban. A gyümölcs ugyanez, ott helyben ehetsz egy értelmes adagot, de nem teheted zsebre, hogy jó lesz hazaúton.

És jobban jársz, ha jelzed a HR-en, mert a vége az lesz, hogy nem fogtok kapni lókukit sem emiatt a kretén miatt.

ma 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

NEM EGY SZEMÉLYBEN az övé! Ha így lenne, akkor nem tennék mindenki számára elérhetővé!

a. Érj oda előbb nála!

b. Kérjétek meg a projekt menedzserét, hogy olyan helyen legyen a gyümölcs elérhetővé téve, ahol rálát (akár ő, akár egy főnök) - és adott esetben le tudja vágni egy karddal a felesleget...

c. Amikor már zacskóval félre van téve neki a gyümölcs és hibázik, nemes egyszerűséggel tapossál rá a zacskóra! -Otthon majd kifőzi magának a cefrét...

ma 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki szeme láttára és füle hallatára adnék neki egy zacskó gyümölcsöt. Megmondanám jó hangosan, hogy neki vettem, mert láthatóan rá van szorulva és a fizetéséből nem telik rá
ma 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Miérg nem szóltál? "Úgy tettem mint aki nem látja" ez nagyon gáz tőled.Egy pöcs vagy.

Legközelebb legyen tököd és szólj neki,sőt kiabálj hogy odamenjen más is és lássa.Utána nem fog annyit vinni.


Vagy azt kell csinalni,hogy amikor megjön a gyümölcs akkor egyből szétosztani és akkor nincs nyavajgás.

ma 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelezzétek felé, hogy ez a munkahelyi dolgozóknak van elsősorban. Szerintem mindig amikor új szállítmány gyümölcs jön, akkor az előzőt ami nem kell és áll már egy ideje azt összegyűjthetné a munkahely és felajánlhatná hogy vigyék haza. Maximum így lenne korrekt. De más elől elvinni, hogy más venne belőle az paraszt dolog.
ma 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%

Amennyire károsak, és szennyezők a gyárak, sokkal több gyümölcsöt kéne biztosítani.


Szünetbe is, meg máshogy is.

ma 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!