Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan meg szokott esni, hogy...

Olyan meg szokott esni, hogy valaki kiköltözik külföldre, de egy idő után honvágya lesz, visszamegy Magyarországra, de aztán egy idő után mégis visszamegy külföldre, mert nem bírja a magyar munkahelyi mentalitást és légkört?

Figyelt kérdés

Tehát hogy külföldre költözve egy idő után legyőzi a honvágy, és hazaköltözik. De viszont a külföldi munkahelyi idillt annyira megszokta, hogy a magyartól viszolyog, nem tud visszaszokni hozzá. (Gondolok itt elsősorban a pletykás emberekre, irigyekre, fúrkálókra, kizsákmányoló főnökökre.) És végül úgy dönt, hogy mégis inkább a külföld az ő jövője.

Ilyen megesik? Van itt esetleg valaki, aki így járt? Vagy ismertek valakit?



szept. 15. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Én 2012 óta Angliában élő magyar vagyok. Épp jövőre tervezek hazaköltözni ebből a borzasztóan nyomasztó országból! Idén nyáron egyszer volt 25 fok meleg, de attól csak hidegebb napok voltak. A nyár alig 6-8 hétig tart. Túl sok ember él kicsi helyen, sok a meleg, sok a harmadik világból érkező migráns! Fogalmam sincs mi a francért gondolják azt az emberek, hogy nekünk ehhez a nyugathoz kéne csatlakoznunk, mikor az egész már egy pöcegödör. Anglia addig volt jó, míg bent voltak az unióban!

Én személy szerint jövőre már tényleg azt tervezem, hogy hazaköltözök a francba, ahol jó az idő nyáron, végre igazi magyarként élhetek! Felpattanhatok a motoromra, horgászhatok a tavakban, kirándulhatok a hegyekben, megnézni a régi várakat, ahol régen királyok éltek, ültethetek magamnak terményeket!

Nem hinném, hogy vissza vágynék többé ebbe a borzasztóan lebutított társadalomba! Az emberek gondolatait a média határozza meg! A média mondja meg nekik kiket kell utálni, kiket kell szeretni, mit kell megvenni, mi a divat! Egyszerűen itt az emberek semmi mások, mint irányított marhák!

szept. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

A média mondja meg nekik kiket kell utálni, kiket kell szeretni, mit kell megvenni, mi a divat! Egyszerűen itt az emberek semmi mások, mint irányított marhák!

Mert ez Magyarorszagon nincs igaz? Vagy mas orszagokban?

Kerdezo, sokkal, de sokkal gyakoribb eset mint gondolnad. Nem egy szemelyel talalkoztam aki hazakoltozott, megbanta es visszakoltozott kulfoldre.

szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1: Ez is egy szempont. Ugyanakkor külföld nem csak Angliából áll.

Én Hollandiában élek, és nem bánom, hogy itt nyáron eseményszámba megy a 30 fokot meghaladó hőmérséklet. Most augusztusban hazalátogatva szabályosan rosszul voltam a kánikulától.

szept. 15. 16:37
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

2-nek üzenem, hogy sajnos nálunk is ez van. RTL klub, TV2, Női műsorok, magazinok stb. De ezek is mind nyugati cégek!

Arról nem beszélve, hogy pár hete Woody Harrelson-t Magyarországra hívta az amerikai nagykövet, hogy kosárlabdázzon fiatalokkal, meg egy bizonyos "noÁr" nevű influenszerrel. Persze a fiatal gimnazisták totál el voltak ájulva, hogy egy hollywoodi színészt láthatnak kosarazni ezzel a noÁr gyerekkel.

Másnap pont ez a noÁr gyerek tartott beszédet a Madách gimnázium előtt, ahol természetesen Magyar Petike is jelen volt. Észre sem veszitek, hogy manipulál benneteket amerika. Azt a hamis illúziót keltik, hogy a libsikhez tartozni a legnagyobb dicsőség, miközben amerikának köszönhetjük trianont és a kommunizmust is! Hát ennyit a csodálatos öntudatos emberekről. Képtelenek vagytok a médiától megszabadulni. Én 15 éve nem nézek semmilyen televíziós műsort, és csak azt látom, hogy egyre hülyébbek az emberek körülöttem a tévé miatt!

szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2: Egy időben vacilláltam, mert azért néhány dolog hiányzik otthonról. De aztán arra jutottam, hogy ha megint olyan emberekkel kellene dolgoznom, mint anno, elég hamar elszakadna nálam a cérna. Valamint azt sem bírnám újra tolerálni, hogy a munkáltató rendelkezik a szabadságom egy részével.
szept. 15. 16:52
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

A #2 vagyok. Eladtuk a hitelmentes hazat, felmondtam a jolfizeto munkahelyemen, es elkoltoztunk Irorszagba. Ugy indultunk hogy visszakoltozes nem opcio. Ja, es az idojaras se olyan rossz.

A #4-nek uzenem, hogy gozom sincs melyik media ceg kinek van a kezeben, mert szinten nem nezunk tv-t.

szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
6-nak üzenem, hogy már oda is elkezdték betelepíteni a migránsokat. Az írek nagyon mérgesek és lincs hangulat uralkodik ez miatt! Nem hiszem, hogy sokáig fogjátok ti is ott húzni! Kíváncsi lennék 10 év múlva hol lesztek.
szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7: Itt Hollandiában is vannak migránsok, mégis húzom azóta is. A 6-os meg táncsak látja, hogy mi történik, és mi nem ott Írországban.
szept. 15. 18:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7, Az ukranok meg a tobbi ingyenelot valoban nem szeretik annyira.

Viszont a dolgozo, viselkedni kepes, lass csodat, beilleszkedni is kepes bevandorlokkal semmi bajuk a nagy tobbsegnek. Hangos szelsosegesek meg mindenutt vannak.

Befogadtak, baratsagosak, tobbszor segitettek, es meg a munkahelyen is kialltak ertem.

szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
11: Feltételezem, hogy a 7-es nem külföldön él. Otthon sokan úgy képzelik el, hogy nekünk, Nyugaton élőknek a migránsok miatt rettegésben telnek a mindennapjaink. És hogy ha kilépünk a házból, akkor széltében sebesen migránshordák és tüntetők, amerre a szem ellát. Bár erről a magyar bulvároldalak is tehetnek, amilyen formában szállítják a híreket.
szept. 16. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!