Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan meg szokott esni, hogy...

Olyan meg szokott esni, hogy valaki kiköltözik külföldre, de egy idő után honvágya lesz, visszamegy Magyarországra, de aztán egy idő után mégis visszamegy külföldre, mert nem bírja a magyar munkahelyi mentalitást és légkört?

Figyelt kérdés

Tehát hogy külföldre költözve egy idő után legyőzi a honvágy, és hazaköltözik. De viszont a külföldi munkahelyi idillt annyira megszokta, hogy a magyartól viszolyog, nem tud visszaszokni hozzá. (Gondolok itt elsősorban a pletykás emberekre, irigyekre, fúrkálókra, kizsákmányoló főnökökre.) És végül úgy dönt, hogy mégis inkább a külföld az ő jövője.

Ilyen megesik? Van itt esetleg valaki, aki így járt? Vagy ismertek valakit?



szept. 15. 16:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

2018-ban ment ki egy volt egyetemi csoporttársam a családjával (2 általános iskolás gyerekkel) Németországba. 2022. tavaszán, amikor itthon voltak látogatóban, találkoztunk, akkor mondta, hogy nem tudnának annyit fizetni, hogy visszaköltözzenek ide.

Most is voltak itthon nemrég, most már azért nem volt olyan őszinte a mosolya.

szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

12, én nem képzelem így, de azért mostanában volt ez meg az.

Nem lehet jó érzés megélni azt, hogy sétálsz a városban, és random előlép egy késes támadó, és leszurkál 3-4 embert. Aztán vagy köztük vagy, vagy nem. Mert éppen rosszkor voltál rossz helyen, hát köszönöm, nem.

szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

14: Én alapból nem követem permanensen a híreket. Tegnap rágugliztam arra, hogy "hollandia migránsok", mert amúgy dunszton nincs, mi a helyzet ilyen téren. És kidobott olyan híreket, hogy itt is gond van velük, a kormány országos vészhelyzetben gondolkodik miattuk, meg hogy a hollandok zöme a migrációt tartja a legnagyobb problémának az országban. De én ezekből a dolgokból a mindennapi életem során semmit nem érzékelek. Pedig Amszterdam környékén lakom és ott dolgozom.

Ha úgy nézzük, Magyarországon is elég sok durva bűnesetről számolnak be. Ezek alapján kalkulálva hazánkra is lehetne úgy tekinteni, mint egy olyan helyre, ahol az ember, ha csak kilép az utcára, már az életével játszik. A média tudja manipulálni pszichésen az embert.

szept. 16. 10:10
 14/15 anonim ***** válasza:
70%

Akik meg úgy hagyják el Magyarországot, hogy a visszaköltözés már nem opció nekik, annak még örülök is! Múlt században a sok vesztes háborúk miatt egy halom jött mentet telepítettek be Magyarországra, az emberveszteségek miatt! Az ilyen jött-menteknek sose Magyarország a fontos, hanem mindig valami más! Az osztrák Magyar monarchia idején is az költözhetett Magyarországra a Habsburgok által, aki csak akart! Román, Galíciai (mai nyugat ukrajna) sváb, zsidó. Ezek leszármazottjai alkotják ma a liberális baloldalt, akiknek minden magyar népdal, kultúra, és hagyomány idegen nekik! Szóval nem is baj, hogy nem költöztök vissza. Sosem voltatok részei a magyarságnak! Ámen!

Szavazni se menj haza!

szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak #16, eddig se szavaztam, és ezután se fogok.

Erdélyiként nem kellek a románoknak, ahogy a magyarorszagiaknak még annyira sem.

szept. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!