Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek miért félnek itt...

Egyesek miért félnek itt kérdésben vagy kommentben leírni pár részletet a munkahelyükről? Komolyan attól félnek, hogy majd onnét olvassa valaki?

Figyelt kérdés

Többször is látom ezt, hogy valaki a kérdésében vagy kommentjében (amelyben a munkahelyére panaszkodik) csak részinfókat ír le, és mikor konkrétumokra kérdez rá valaki, kéri hogy írja le részletesebben, akkor azt reagálja, hogy azt nem akarja, mert esetleg a kollégák vagy a főnök olvassák a kommentet, beazonosítják és kirúgják emiatt. De komolyan, erre mégis mennyi esély van? A GYK ilyen szinten felkapott oldalnak számít?🤔 Nekem 20 ismerősömből 2 szokta nézegetni a GYK-t nagy ritkán, hébe-hóba, akkor sem a Munkahely, kollégák-kategóriát.

Az meg kifejezetten irritáló, amikor vakaki kiír egy ilyen kérdést, majd kiköti, hogy ne kommenteljenek, hanem csak privát üzenetben írjanak neki, csak úgy hajlandó beszélni a kérdése tárgyáról. Tudtommal ez egy nyilvános oldal, ahol a feltett kérdésekre jövő válaszokból mások is hasznos infókat nyerhetnek, nem pedig csevegő. Aki csak privát üzeneteket akar, akkor annak szerintem az Ismerkedés-kategóriában kellene feltenni a kérdését.

Na de a kérdésem fő tárgyáról mi a véleményetek? Mennyi esély van rá?



szept. 17. 08:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az kimaradt: Amennyiben egy kérdező parázik ilyeneken, azzal az a legfőbb gond, hogy mivel csak felületes infókat ír le, nem hajlandó jobban belemenni a konkrétumokba, így sokszor nem igazán lehet neki érdemi segítő választ adni.
szept. 17. 09:01
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Engem már ismert fel itt az oldalon ismerős, nem szeretném ha rendszeres lenne🥲
szept. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

"20 ismerősömből 2 szokta nézegetni" - baszki, az 10 %, ami nem kevés.

Ha pl. valaki feltesz egy kérdést, hogy milyen ebben meg ebben az utcában lakni, mindig van rá válasz... Szóval azért elég sokan járnak ide. Ugyanennyi eséllyel (főleg nagyobb) munkahelyről is lehetnek itt többen is. Ennyi erővel a nevét is kiírhatná ide valaki, hiszen a te felfogásod szerint mennyi az esélye, hogy ismerik?

szept. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem a valóságtól elrugaszkodott hozzáállás az általad felvetettek ügyében ez egy olyan közegben, ahol tudatosan mindenkit mindenki ellen hangolnak, mindig találsz legalább egy olyan szinten aljas embert, aki küldetésének tekinti, hogy minél több embernek tegyen alá ott és úgy, ahogyan csak módjában áll. És nem természetellenes ez a viselkedés egy olyan közegben, ahol bevett szokássá vált visszamenőlegesen is utána rúgni másoknak, alapmentalitás a bosszúállás, a szándékosan ártani akarás mások irányába.

Jár ide mindenféle ember, - tényleg nem lehet tudni, hogy ki az, aki ráismer kollégájára, haragosára. Szerintem jobb, ha elfogadod a tények sorát.

szept. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3: Ahogy írom, az a két ismerős is csak nagy ritkán jár fel az oldalra, és nem ebbe a kategóriába. Magamon kívül senkit nem ismerek, aki permanensen GYK-zna. (Az a 20 természetesen csak a közelebbi ismerőseim száma.)

Gondolom, csak költőien túlzol. Pesti városrészekre és vidéki településekre szoktak rákérdezni. Utcákra nem igazán, legalábbis én nem emlékszem.


Másfelől meg, ha valakit fel is ismernek, akkor mi történhet? Letagadja és kész. Bizonyítani nem tudják, hiszen simán megeshet hasonló szitu más munkahelyen is.

szept. 17. 09:39
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

"Magamon kívül senkit nem ismerek, aki permanensen GYK-zna."

Max. nem tudod, hogy Gyk-zik.

Rólam egy ismerősöm se tudja, nem szoktunk erről beszélni, és ez fordítva is lehet igaz.

szept. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Jó,de hát akkor írd ki ide a neved meg a címed! Apropó, miért nem a rendes neveddel regisztráltál?

Hisz úgyse ismer fel senki, max. majd letagadod, hogy biztos egy hasonló nevű.

szept. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7: Ez egy anonim oldal. Pont azért, hogy ne lehessen felismerni és beazonosítani a kérdés feltevőjét. Én amúgy tudok meglepődést szinlelni és hitelesen tagadni.


BTW, azt elég nehezen tudom elképzelni, hogy egy akármilyen munkahely főnöke rendszeresen a GYK-t bújná a szabadidejében. Főnök lévén ötezer dolga lehet, a szabadidejében meg szerintem sok mindenről akarhat olvasgatni, csak a munkáról nem.

szept. 17. 10:09
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

A kolléganő képernyőjén láttam ezt az oldalt. Mikor aztán baja lett velem, ide tettem fel egy specifikus kérdést. Másnap mentem be dolgozni és megkérdezte minden rendben van? Nem lett volna furcsa a kérdése de akkor már csak a munkával kapcsolatban kommunikáltunk egymással.

Szerintem, sokan nyitogatják ezt az oldalt de kevesen ismerik be.

szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8. Nem kell oda főnök, elég egy rosszakaró kolléga!
szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!