Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek miért félnek itt...

Egyesek miért félnek itt kérdésben vagy kommentben leírni pár részletet a munkahelyükről? Komolyan attól félnek, hogy majd onnét olvassa valaki?

Figyelt kérdés

Többször is látom ezt, hogy valaki a kérdésében vagy kommentjében (amelyben a munkahelyére panaszkodik) csak részinfókat ír le, és mikor konkrétumokra kérdez rá valaki, kéri hogy írja le részletesebben, akkor azt reagálja, hogy azt nem akarja, mert esetleg a kollégák vagy a főnök olvassák a kommentet, beazonosítják és kirúgják emiatt. De komolyan, erre mégis mennyi esély van? A GYK ilyen szinten felkapott oldalnak számít?🤔 Nekem 20 ismerősömből 2 szokta nézegetni a GYK-t nagy ritkán, hébe-hóba, akkor sem a Munkahely, kollégák-kategóriát.

Az meg kifejezetten irritáló, amikor vakaki kiír egy ilyen kérdést, majd kiköti, hogy ne kommenteljenek, hanem csak privát üzenetben írjanak neki, csak úgy hajlandó beszélni a kérdése tárgyáról. Tudtommal ez egy nyilvános oldal, ahol a feltett kérdésekre jövő válaszokból mások is hasznos infókat nyerhetnek, nem pedig csevegő. Aki csak privát üzeneteket akar, akkor annak szerintem az Ismerkedés-kategóriában kellene feltenni a kérdését.

Na de a kérdésem fő tárgyáról mi a véleményetek? Mennyi esély van rá?



szept. 17. 08:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

"Ez egy anonim oldal. Pont azért, hogy ne lehessen felismerni és beazonosítani a kérdés feltevőjét"


LOL ezt leírod, előtte meg az a problémád a kérdésedben, hogy miért nem merik felvállalni a munkahelyüket?

szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
27%

Kicsi ez az ország. Rá lehet ismerni az emberekre.

Én a világ legeldugottabb részén találkoztam kollégával ( egy kis cseh falu piaca) ismerőssel (Thaiföld).

szept. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

11: Nem azt várnám, hogy a munkahelyüket nevezzék meg. Hanem hogy konkrétabban írják le a problémát, esetleg a munkakört. Van hogy kb. csak annyi derül ki, hogy a főnöke vagy egy kollégája szemétkedik vele. De hogy pontosan hogyan szemétkedik, azt már nem hajlandó leírni.

Azon is a fejem csóváltam, amikor valaki egy ilyen panasz kérdésnél leírta, hogy egy gyorsétteremláncban dolgozik, de nem nevezi meg, mert lehet, hogy felismerik. Ez röhejes, mert az ország tele van Burgerrel meg Mekivel. És ennyi erővel már abból is felismerhetik, hogy leírta, hogy gyorsétterem, nem?🤔

szept. 17. 10:41
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

#2:

Aztán áruld már el, hogy a büdös fenébe ismertek fel téged idefent. Leírtad egy válaszban a teljes neved polgári neved?

szept. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ausztriában dolgozom egy raktárban. Ha ez alapján felismerne valaki, akkor magasról tennék rá.
szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az a része mondjuk valóban nem túl kellemes, amikor kiírnak egy kérdést, hogy privátban kérdeznének, mert ennek így tényleg nincs sok értelme.


Viszont.. gimiben volt egy osztálytársam, aki mellettem ült infón, és elég sok ott kapott szabadidejét ezen az oldalon töltötte. Nem foglalkoztam vele különösebben, csak a szemem sarkából láttam az oldal logóját.

Egyszer volt is egy kérdés, amiben nagyon az ő stílusát éreztem, a tartalomról nem is beszélve. Aztán egyszer szüleink összefutottak, és az onnan hallott dolgok teljesen egybevágtak azzal, amiket az említett kérdés alatt olvastam pluszban.


Meg ezt az oldalt bárki megtalálhatja, nem is kell regisztráció ahhoz, hogy az itteni kérdéseket, válaszokat olvassák (bár linkeket nem tudnak megnyitni), szóval, ha valaki nagyon részletesen ír le valamit, mindig ott lesz az esély arra, hogy abból felismerhetik a munkatársak, közelebbi ismerősök. Az előbbiek által meg akár a főnökhöz is eljuthatnak dolgok.

szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16: És akkor mégis mi történik, ha eljutnak a főnökhöz a dolgok? Ahogy mások, ő is csak feltételezhet, bizonyítani nem tud.
szept. 18. 07:38
 18/18 anonim válasza:

Most találtam csak meg a kérdést, de én egyetértek veled, kérdező. A magyarok már-már betegesen paranoiásak az utóbbi időben, és túlságosan üldözési mániájuk van. Sokan azt hiszik, hogy minden körülöttük forog, és mindenki csak ártani akar nekik. Számtalanszor tapasztaltam már ezt a jelenséget.


Én sokat használom ezt az oldalt. Volt 1-2 éve, hogy kíváncsiságból feltettem, hogy mi a keresztnevetek és hány évesek vagyok. Isten lássa lelkem, hogy nem szándékom sem ismerkedni itt, sem ártani senkinek, tényleg csak arra voltam kíváncsi, hogy milyen keresztnevű és életkorú személyek "jönnek szembe" véletlenszerűen az oldalon. Hangsúlyozom, nem azt vártam el, hogy valaki a teljes nevét leírja, csak keresztnév+életkor. Hát mindenféle lecseszés és trollválasz kombó jött vagy 3 oldalon keresztül, csak értelmes komment nem. Jó, persze itt akárki akármit írhat, de most ha valaki leírja, hogy pl. "Ferenc, 46" - ennél többet nem vártam az emberektől - és tényleg úgy hívják akkor is mi kára lesz belőle? Most rajta kívül még lehet másik 1000 46 éves Ferenc is az országban, nem?


Akkor láttam már ugyanezt lakóhellyel is. Pedig nem utca-házszámra pontosan kérdezte az illető, hogy ki hol lakik, csak település. Ott is volt ilyen, hogy hát ő nem szeretné nyilvánosan leírni... Most azzal, hogy ír annyit, hogy mit tudom én Tiszakécske, vagy Balassagyarmat, vagy Zalaszentgrót, azzal mégis hogyan tudnak visszaélni?!


Napokban meg asszem egy jogi kérdésnél találkoztam az általad vizionált helyzettel. Felvetett az illető egy problémát, és segítséget írt, konstruktívan visszakérdeztünk, hogy mi történt, vagy mire alapozza, hogy megtörtént a dolog, mire jött, hogy hát ő nem fogja részletesen leírni az esetet, és egyáltalán hogy merem tőle elvárni... De bakker, ő feltesz egy kérdést, de akkor hogy várja el a segítséget, ha nem hajlandó normálisan elmondani a problémáját?!


Meg az még a kedvencem, amikor valaki ugyan leír rendesen egy esetet, a válaszadók írnak neki több alternatívát, többféle megoldást, különböző opciókat, majd jön a kérdező, és beleköt mindegyikbe, hogy ez ezért nem jó neki, az azért nem jó, és mindenre valami kifogása van...


És még számtalan egyéb anomáliát lehetne írni...

tegnap 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!