Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi ideig dolgoztál az...

Mennyi ideig dolgoztál az előző munkahelyeden, és miért jöttél el?

Figyelt kérdés

Ha első munkahelyed, azt is írd le légyszi; és, hogy mennyi ideje vagy ott.

Másik munkahelyetekről is lehet írni akár, aki akar, nem csak az ezt közvetlenül megelőzőről.

Miért váltottál munkahelyet? Vagy lehet, hogy még nem volt másik, csak "fejest ugrottál a semmibe", mert eleged lett. (Lényeges lehet igyekezni 3-4 hónapra való pénzt félretenni, hogyha besokallsz, rögtön tudj menekülni.)

Lehet, hogy a válaszlehetőségeim közül pl több is igaz egyszerre, akkoris nyugodtan rámehettek az egyébre, de az is lehet, hogy a legmérvadóbbat jelölitek, ami már tényleg tűrhetetlen volt.

Akinek van kedve, kifejtheti hosszan, akár több munkahelyről is írhat.

A nyugdíj, vagy esetleges, sajnálatos rokkantság, az is egyéb.

Meg még egyéb okok is lehetnek, amiket nem tudtam felsorolni, pl hétvégén is adódik néha, hogy van munka, hétköznap is 9 órát kell lenni, fizikailag kimerítő, kiégés van neadjisten, sok a túlóra, létszámleépítés, stb.



szept. 11. 13:46
A kérdező szavazást indított:
magamtól jöttem el, több pénz kellett
bunkó volt a főnök
másik kolléga/ kollégák miatt volt rossz a légkör
volt főnök is, egyéb kolléga is, aki rosszarc volt.
én csináltam a meló nagy részét, a többiek nem sokat segítettek, lazsáltak
valaki túlbecsülte a képességeimet, vagy én, vagy a főnök, én is beláttam, hogy nem tudtam jól ellátni a feladataimat, így eljöttem magamtól.
áskálódás volt a háttérben, kirúgtak
valakinek a rokonát, egyéb ismerősét akarták fölvenni a helyemre, kirúgtak.
teljesen jogos, megalapozott volt a kirúgásom, tényleg akkorát hibáztam, megbeszéltük, hogy mit/nem beszéltük meg.
egyéb
30 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapig, és azért jöttem el, mert nem tudtam a magánélettel összehangolni, így a házasságom választottam inkább.
szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

2. munkahelyemen dolgozom. Az elsőn 24 évet töltöttem.

Miért jöttem el? Egyrészt mert másik városba költöztem a férjem miatt, ezzel beaktiválódott nálam, hogy hú de bazi elég már ebből a klassz helyből meg kollégákból is 24 év után, már herótom volt.

szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Két évet dolgoztam, felszámolták a céget, megszűnt a pozícióm.
szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

1.5 év az elsőn és 8.5 a másodikon.

Az elsőről a volt főnökeim invitáltak a másodikra. Jobb pénz.

szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Előző munkahelyemről elküldtek próbaidő alatt, az érthetetlen volt számomra, főleg, hogy nászútról hazatérve, első nap ezzel fogadtak, addig nem is jeleztek semmi problémát, amin változtatnom lehetett volna. (Úgy vállaltam el az állást, hogy előre leszögeztem, hogy épp esküvőre készülök, arra kelleni fog 2 nap szabi, és utána egy nászút is tervben van, amire rábólintottak, szóval ez sem lehetett ok.)

Az azelőttiről viszont 7 év után én léptem le, úgy, hogy a főnök miatt végig utáltam az egészet.

A munkával semmi gondom nem volt, a kollégákkal (azzal a 3-4 emberrel 🙂) szerencsére jól kijöttem, szóval tényleg csak az ostoba, arrogáns és simlis főnök volt a gáz. Az utolsó csepp az volt a pohárban, mikor rájöttünk, hogy kijelentett, akkor már kb. bármit elvállaltam, hogy onnan szabaduljak, így kerültem oda, ahonnan végül elküldtek.

Szerencsére utána pár héttel szembejött velem egy szuper lehetőség a jelenlegi munkahelyem képében, amit már 2015 óta csinálok (igaz, hogy 2022 óta itthon vagyok a kisfiammal), ezt a helyet végre igazán szeretem is, és anyagilag is messze ez a legkedvezőbb, szóval végül pont jól jártam 🙂

szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Vendeglatozok es sok munkahelyem volt mar. 1-2 evnel tobbet sehol se voltam. Tobb penz vagy haverok valtottak es mentem veluk vagy meguntam
szept. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Metionin ***** válasza:
100%
4 évet, azért hagytam ott, mert iszonyat keveset fizettek.
szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első munkahelyemen 1 évig dolgoztam, utána felvették egyetemre nappalira, ezért jöttem el. Egyetem után egy munkahely de különböző tagintezmenyekben összesen 10 év, vállalkozó lettem utána.
szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évig dolgoztam egy fuvarozó vállalatnál és átba..tak a pénzel, ebből lett elegem. Nem ért meglepetésként, mert eddig minden tetves fuvarozó ba..akadott a pénzzel, ez eléggé általános ebben a szakmában. Szóval szabin voltam és vasárnap írtam egy emailt a tengerparton fekve, hogy ne várjanak hétfőn. Aztán ment az arcoskodás, hogy ezt így nem lehet, mert van felmondási idős, bla bla, de leszartam. A poén az volt, hogy az év azon időszakában több szabit vettem ki, mint amennyi időarányosan járt volna és ha ledolgoztam volna a felmondási időt, egy hetet, akkor kb ki se fizettek volna, mert azt levonták volna az előre kivett szabikra. De mind egy, többe vertek át sokkal, de szerencsére ezzel már nem tudtak.
szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, reakciókat, írhattok még, aki akar
szept. 11. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!