Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoztatok már olyan munkahel...

Dolgoztatok már olyan munkahelyen, ahol valóban nagy szigor volt?

Figyelt kérdés

Pl. semmit sem vihetsz be a munkahelyre, kirúghatnak apróbb dolgok miatt, milyen idióta szabályokat tudtok felsorolni, amik meghökkentőek?

A környezetemből én tudok, pl. munkavédelmi sisakban és szemüvegben kapálták a kertészek a virágoskertet a gyár udvarán, a gyárudvaron letraffipaxozták!! a targoncát, letraffizták a karbantartót a camping biciklivel a csarnokok között, nem lehet nálad készpénz, nem lehet beszélgetni stb.



aug. 28. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Én sokkal jobban szeretem a szigorú, de igazságos munkahelyeket. Legyen lefektetve, mi az elvárás és ahhoz tartsa mindenki magát, nincs kivétel, meg nyalizás és sopánkodás minden miatt. Viszont ha teljesítesz, akkor azt elismerik.


Szerintem a nívósabb fegyveres testületeknél azért eléggé nagy a szigor, különben fenékbe billentenek.

aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akarták, hogy dolgozzak, de mikor láttam mi megy, akkor eljöttem rögtön.
aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen dolgoztam külföldön egy Amazon raktárban.Nem lehetett semmit bevinni csak egy cìmke nélküli vizes palackot, 12 óràs műszakok, nem lehetett leülni csak ebédnél asszem az is 45 perc volt csak, azalatt intézd el a kaját kakit pisit, acélbetétes bakancs. Természetesen volt ,hogy rámjött a szapora és utána nap végén számonkérték rajtam hogy miért àlltam meg a géppel 10 percre itt és itt (a wc mellett),konkrétan mindenre rálàttak. Nem véletlenül Bezos a világ egyik leggazdagabb embere, teljesen kiszipolyozza a munkásait az emberi méltóságba is belegàzolva.
aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Peldák tobb helyről

- megtiltották a pasiknak az állva pisilest

- nem késhetsz nem mehetsz el hamarabb, kulon engedely kell. Bezzeg a vezetok keshetnek hiányozhatnak hamarabb mehetnek.

- szabi miatt koteles vagy az egesz magánéleted kiadni indoklásnak(meghalt vkid, szülsz, ha beteg vagy mi bajod van, ha lakhelyet kell masikat kivenned keresned, ha a banki gixereid vannak, vagy ugyvedhez rendorsegre akárhova kell menned, vagy ugye hazudsz ossze vissza elvégre azt nem mondhatod hogy majdnem agyonvert a párod es elmenekultel 100 km-rel arrébb es onnan ma nem tudsz bemenni, vagy nem mondhatod el hogy pl nőgyogyaszati vizsgalatra mész mert kulonben bevádolnak hogy terhes vagy, vagy nemibeteg)

- belepofáznak ha céges ugyben telefonban vagy, vagy személyesen egyeztetsz kollegával, vagy akár ugyféllel, bezzeg ha a fonok telefonál akkor k.ss van..

-nincs szunet. (Szellemi irodai)nem mehetsz ki szunetekre nem ebedelhetsz(bezzeg ők beszelgetnek kaveznak ebédelnek), ebbol már vita is volt hogy szabályosan törvényt is sértenek ezzel. Nagyban hasonloak a kontrollmaniás bántalmazókhoz.

- van ahol kártyás rendszer van

- koteles vagy tűrni hogy ugy beszelnek veled mint a kutyával, aláznak, ellenben te nem beszelhetsz felettessel ugy mint a kutyával

- van ahova telefont nem lehet bevinni, es leülni sem egesz nap

- nem végezheted el a saját munkakorod szerinti feldataid sem ha határidős sem, csak ha megengedik es nem adnak mást a nyakadba. De ha nem vagy vele kész meg ki is rughatnak.

-vezetői burkolt kirugással zsarolások, mobbing bántalmazások teljesen szabadon, se törvény HR semmi nincs johogy le nem kv-znak. Habár megteszik azt is.


Stb

aug. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen más a szigorú, de korrekt munkahely, mint egy kihasználós, rabszolgatartó munkahely.
aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Korrekt munkahelyre nem kell szigor. Aki kezet fog azzal kezet fognak akkor is ha nincs a másik a falhoz állitva.
aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Amiket leírtál példának, abszolút mem idiótaságok, munkavédelem. A legapróbb dolgokkal is lehet balesetet szenvedni, akkor meg majd pereskedik a dolgozó, a céget meg hülyére büntetik.

Nem is ajánlatos sehol értéket és pénzt tartani magadnál, egyszerűen a munkatársak miatt.

Azt, hogy nem lehet beszélgetni, azt én sem értem, de sok helyen nem lehet.


Egyébként én most egy sima mekiben vagyok, de sok kollegám hozzáállása botrányos. Pár dolgot kértek tőlünk: ne együnk bele semmibe munka közben, ne igyunk a vendégek előtt, ne viseljünk ékszert, műkörmöt és ne rágózzunk.

Nos, ezeket nem igazán sikerül betartani, az étteremvezető pedig lazából szigorúba vált át.


Szóval abszolút megértem azokat a helyeket, ahol idióta szabályokat találnak ki, mert egyszerűen a munkavállaló már csak azért sem tartja be az alapszabályokat sem.

aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Koreai ipar, állt fölöttünk karba tett kézzel a sárga, húzott szemű. Mindenhol kamerák.
aug. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fiatal lányokat nagyon szeretik ezek a rabszolgahajcsárok.
aug. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vendéglátóipar, családi vállalkozásban:

találomra átnézték a táskát, vitt-e valaki haza ételt fizetés nélkül, vagy valamilyen vegyszert, vagy akármilyen mozdítható dolgot. A tulaj előszeretettel nézte a kamerákat, olyan is volt, hogy valakinek mérte a szünetét, aztán betelefonált, hogy XY hosszabb ideje van kint, mint szabadna, oldjuk meg. És itt tényleg pár percekről volt szó.

Amikor a tulaj is jelen volt, mindenki tiszta feszült volt, mert nem kért, hanem parancsolt és lazán alázott munkaerőt a vendégek előtt. Szinte azonnal kiabált, jelenetet rendezett mindenért.

szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!