Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi ideig dolgoztál az...

Mennyi ideig dolgoztál az előző munkahelyeden, és miért jöttél el?

Figyelt kérdés

Ha első munkahelyed, azt is írd le légyszi; és, hogy mennyi ideje vagy ott.

Másik munkahelyetekről is lehet írni akár, aki akar, nem csak az ezt közvetlenül megelőzőről.

Miért váltottál munkahelyet? Vagy lehet, hogy még nem volt másik, csak "fejest ugrottál a semmibe", mert eleged lett. (Lényeges lehet igyekezni 3-4 hónapra való pénzt félretenni, hogyha besokallsz, rögtön tudj menekülni.)

Lehet, hogy a válaszlehetőségeim közül pl több is igaz egyszerre, akkoris nyugodtan rámehettek az egyébre, de az is lehet, hogy a legmérvadóbbat jelölitek, ami már tényleg tűrhetetlen volt.

Akinek van kedve, kifejtheti hosszan, akár több munkahelyről is írhat.

A nyugdíj, vagy esetleges, sajnálatos rokkantság, az is egyéb.

Meg még egyéb okok is lehetnek, amiket nem tudtam felsorolni, pl hétvégén is adódik néha, hogy van munka, hétköznap is 9 órát kell lenni, fizikailag kimerítő, kiégés van neadjisten, sok a túlóra, létszámleépítés, stb.



szept. 11. 13:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

15 evet. Ha meg maradok 10 evet, mehettem volna nyugdijba 47 evesen.

Eladtuk a hazat, es jo nagy fejest ugrottunk nyugat iranyaba.

szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
2. munkahelyemről 10 év után jöttem el. Szívem-lelkem tettem mindig bele. Sokszor első voltam az irodában és utolsóként jöttem el(ingyen túlóra), mert olyan volt a cég mintha a sajátom lenne. Mindig dícsértek, főnök is hálálkodott sokat, hogy minden sz@rt megcsinálok. Összesen 5 nap táppénzen voltam 10 év alatt. Aztán elmentem szülni. 2 év múlva nem vettek vissza (másik pozit ajánlottak, ami nagy visszalépés lett volna). Visszahallottam, hogy a főnök szerint kicsi gyerek mellett már nem lennék ennyire rugalmas, nem vesz vissza. Viszont akinek gyerek nélkül is fél négykor már kiesett a toll a kezéből és folyton szabizott meg TP-zett, azok mai napig ott vannak. Ez eléggé rosszul esett. Megfogadtam, hogy soha többet nem szakadok meg(főleg önként és ingyen) sehol. Szépen meghálálták.
szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 3 év új vezetés alatt 1 év. Kezdtem unni, hogy a vezetés hozzá nem értése miatt folyamatosan túlórákat, hogy tartani tudjam a határidőket. Majd egyik nap az egyik fejes elég paraszt volt nekem meg betelt a pohár és felmondtam. Addig természetesen én voltam a legjobb munkatársa. Utána meg csak panaszkodtak a munkámra. Ez természetesen jobban megerősített, hogy nem akarok ott maradni.
szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Senior Séf ***** válasza:
100%
14 év után nyugdíjba vonultam. Imádtam mind a munkát, mind a kollégákat.
szept. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

27 év után mondtam fel.


A céget megvette egy barom, aki kicsit furcsán értelmezte a Munka Törvénykönyve szabályait. A szemét dolgaiból és abból lett elegem, hogy kiéheztetési céllal nem fizetett munkabért, hogy én mondjak fel -> Ne kelljen végkielégítést fizetnie. Megtettem, de azonnalival. Majd rövid időn belül találkoztunk a munkaügyi bíróságon. Én voltam a felperes, nem pedig ő. ;)

A második tárgyalás előtti napon minden elmaradt bérem kifizette, a felmondási időre járó bért, valamint a végkielégítésemet is megkaptam. Továbbá sérelmi díjat is követeltem tőle. Azt is kénytelen volt megfizetni. Biztos megérte neki szemétkedni velem ahelyett, hogy tisztességesen megvált volna tőlem. A hülye...

szept. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
3 év futárkodás után költöztem Magyarországra. Jelenleg meg azért tervezek lelépni mert undorito idegbeteg a kollegám. 26/F
szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2 élelmiszeripari vállalatnál dolgoztam középvezetőként, mint élelmiszermérnök. Mindkét helyen a feletteseim gyáva, tehetségtelen, gyenge jellemű emberek voltak, akik a mai napig alkalmatlanok a vezetésre. Összesen 2 évet dolgoztam így. Azóta vállalkozó vagyok.
szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!