Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem fizetett ki a munkáltató,...

Nem fizetett ki a munkáltató, jártál már így, mi lett a történeted vége?

Figyelt kérdés

Az útiköltségemet nem fizette ki mivel átjelentkeztem máshova, de időben közöltem vele, hogy a hónapban még ott tartózkodok, jó rendben


Tavaly volt egy hónap amikor kevesebbet kaptam, azt is szóvá tettem, akkor megkaptam, hogy ez a munkahely csak nekünk jó...


Megállapodtunk szóban a 13 havi juttatásban, az éven azt se kaptam meg...


hivatalosan meg nincs bizonyítékom ellene.


---------------


Szeretek itt dolgozni ezek dolgok ellenére, de ezen dolgok rosszul esnek.



#munkahely #pénz #nemfizetlés #pénzelmaradás
ma 08:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szó elszáll, írás megmarad.
ma 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ami nincs lepapírozva, azt sajnos nem szabad készpénznek venni, pontosan ezzel élnek vissza.


Amit tenni tudsz, hogy erőszakosabban lépsz fel, de nagy a valószínűsége, hogy akkor viszont bukod az állást, tehát kérdés, hogy mennyire ragaszkodsz ehhez a helyhez?


A párom augusztusban mondott fel a cégnél, ahol dolgozott, részben pont azért, mert a bére egy része nem bejelentett bér volt és folyton azon görcsölt, hogy vajon megkapja-e? Felmondás után az utolsó havi bérét nem akarták rendesen kifizetni mindenféle indokokra hivatkozva, de szerencsére egy talpraesett, karakán ember és megmondta, hogy addig nem megy el onnan, amíg meg nem kapja a pontos fizetését. Kifizették. Viszont megfogadta, hogy soha többet nem megy olyan céghez, ahol nincs tisztán bejelentve rendesen (előtte is mindig be volt mindenhol rendesen jelentve). Szerencsére azóta talált egy másik céget, ahol az első pillanattól kezdve minden le van rendesen papírozva és az utolsó fillérig be van jelentve.


Egyébként megértelek, ez egy nagyon kellemetlen helyzet. Sajnos, én is világ életemben úgy kaptam a fizetésem mindenhol, hogy bejelentett minimálbér és a többi borítékban. Nagy szerencse, hogy engem eddig még sehol nem húztak le, remélem, nem is fog rá sor kerülni soha.

ma 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!