Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért éri meg a munkáltatónak...

Miért éri meg a munkáltatónak napi bejelentéssel foglalkoztatni?Lassan egy hónapja így dolgozom.Idióta a főnök.Amint találok mást,itthagyom.

Figyelt kérdés

szept. 12. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a br. 326.000 Ft-os garantált bérminimumot vesszük alapul, aminek nettója 216.790 Ft, ha nincs semmi kedvezményed:

1.eset ha be vagy jelentve, a munkáltató adóterhe (13% szochó ás 1,5% szakképzési) 14,5%, amit tőled von le, de befizeti az államnak az 33,5% (igen, az állam lenyúlja az 1/3-ad részt), összesen a nettó 216.790. ft belekerül neki 156.480 Ft-ba.

2. eset ha EFO-ban vagy: a nettó 216.790 Ft-on felül kell még fizetnie napi 2000 Ft közterhet, és mivel egy hónapban 15 napot lehet hivatalosan dolgozni, ez havi szinten 30.000 Ft.

Na ezért szeretik a munkáltatók ezt a verziót, + könnyebb megszabadulni a nem kívánt munkaerőtől.

Persze ez a nettó csak példa, ettől el lehet térni, és vannak törvényileg meghatározott minimumok és maximumok.

De röviden ennnyi.

szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az eléggé törvénytelen, mert 1 hónapban 15 napnál többet nem lehetsz egyszerűsített foglalkoztatásban. De nyilván ez azért éri meg neki, mert bármikor elküldhet. Én azért még felnyomnám, mielőtt elmegyek, hogy legalább másokkal a jövőben ne legyen kedve szórakozgatni.
szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de szakképzési már nincs, tehát csak 13%-kal kell számolni. 1-es voltam.
szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert napi 2000 forintot kell utánad fizetni, nem százezreket. Viszont így TB-d sincs.

Ha nem akar normálisan bejelenteni, szerintem is válts.

szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!