Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezek legális munkáltatói...

Ezek legális munkáltatói trükkök Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem igazából az lenne, hogy lassan fél éve dolgozom egy cégnek, ahol az emberek 6 órában vannak bejelentve de 8 órában dolgoznak. Nekem azt mondták, nem jár szabadság, főleg fizetett nem, végül megállapodtunk abban, hogy bármikor kivehetek szabadságot, de cserébe órabérben leszek. Nincs táppénz, de fizetik utánunk a járulékokat. A múlt hónapban alá kellett írni a jelenlétit. 11 naphoz oda volt írva, hogy szabadságon voltam, miközben nem voltam szabadságon, és ki sem lett fizetve. Kolléganőim, akik már régóta ott dolgoznak, azt mondják, hogy ez itt így megy, mert így a főnöknek kevesebbet kell fizetnie utánunk... Megkérdezve egy-két ismerősömet, köztük is van olyan, akiknek ilyen munkahelye van, nincs mit tenni, örülni kell, hogy van az embernek munkahelye. Tényleg következmények nélkül megtehetik ezt a munkáltatók?

szept. 1. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell jelenteni az ilyet és otthagyni a fenébe.
szept. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Nem tehetik meg.
szept. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan hogy a francba lenne legalis???
szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, ha esetleg valaki feljelenti őket ezért például, a munkavállalót is megbüntetik? Fura, mert például egyik barátnőm is dolgozik egy kis közértben, ahol szintén ugyanez a szituáció.
szept. 1. 23:18
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg csak az bosszantott fel most, hogy a szabadságaim papíron ki vannak adva, de közben végig dolgoztam a hónapot. Amikor megkérdeztem, hogy mi ez, azt mondták, ne foglalkozzak vele, írjam alá.
szept. 1. 23:21
 6/11 Justinianus ***** válasza:
100%

Aki hülye, azzal igen.

Elmesélem a másik végletet is, ilyen is van, na ez is legalább annyira gáz. Nálunk ha valamelyik dolgozónak nem tetszik valami, azt mondja, hogy megy a munkaügyi bíróságra, és akkor azt is megkapja a Humántól, ami nem is járna neki. Van kb. 4 vállalati jogász - én nem az vagyok :) -, de egyiknek sincs kedve bíróságra járni.

szept. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És ezeknek szavazati joga van. Kollégád is egy begyöpösödött sz@r.
szept. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ultragáz. Mi 8 órában minimálbérben vagyunk bejelentve, a maradék készpénz, de van szabadság és van TP is és teljesen normálisak mindenben amúgy. Én erre mondom, hogy legalább van munkahelyem (kb így is jöttem ide, hogy jó lesz amíg akad jobb), mert amúgy ez a fizetésfelezés is iszonyú gáz, hogy nem egyben kapom egy időben az egészet a számlámra, hanem kis eltéréssel, de ha ezen felül még gciznének a szabival vagy a tp-vel is, akkor inkább munkanélküli segély aztán 2-3 hónap alatt talál az ember jobbat úgyis.
szept. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is azért jelentkeztem ide, mert gyorsan kellett valami, és vidéken lakom, eléggé kevés a választék. Legtöbb munkahelyre a távolság/ingázás miatt nem vesznek fel, sajnos most a költözés sem opció. Majdnem minden állásinterjún megkérdezték, hogyan járnék be. Annyira messze azért nem lakom...Külföldön dolgoztam, de családi okok miatt haza kellett jönnöm. Nem dolgoztam még ilyen helyen, de azonnal felvettek, amikor bevittem az önéletrajzom és ez kapóra jött. Természetesen utána derültek ki a dolgok. Vannak előnyei, például, ha nem akarok bemenni, csak szólok előtte két nappal, s nem megyek. Viszont, annyira kevés a pénz is, hogy muszáj vagyok. Természetesen a vármegye-bérlet árát sem térítik meg, de igazából a szabadságaim kiadása verte ki a biztosítékot. A papírt alá sem írtam, de már adta is a kezembe a bérjegyzéket a 11 szabadsággal, amin fel volt tüntetve, hogy mennyi járt volna, kb. 90 ezer forint, (mert jogilag ez fizetett szabadságnak minősül), de én nem láttam belőle semmit. Ezt bosszant. Most egy hét nem fizetett szabin vagyok. Az "új" kollégáknak csak egy év után jár szabadság...mert a főnök így határozott, konkrétan megkérdezte, hány napot dolgoztam a hónapban, nagyon nem tetszett neki.
szept. 2. 09:02
 10/11 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező! Ahogy előttem is írták, jelentsd fel őket. Én sem tudom, hogy zajlik az ilyen, de talán ki tudsz belőlük sajtolni egy kis plusz pénzt és közben nézz másik munkahely után! Mi történik ha eltöröd a lábad vagy beteg leszel? A gyógyszereket és számlákat miből fizeted? Mi az hogy a fizetett szabadságodat nem fizeti ki és még végig is dolgoztad? Nonszensz.
szept. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!