Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi minősül munkahelyi zaklatás...

Mi minősül munkahelyi zaklatásnak?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy éve dolgozom új munkahelyen, csak férfiak között. Az egyik kollégának néha vannak nagyon furcsa megjegyzései, de el szoktam engedni a fülem mellett, viszont a párom azt mondja, ezek már bőven beletartoznak abba a munkahelyi zaklatás kategóriába.


Amikor odakerültem, a bizonyos kolléga néhányszor megjegyezte, hogy csinos vagyok és hogy imádja a nagymellű nőket. Nem mondom, hogy nem volt furcsa, de nem csináltam belőle ügyet. Viszont néha, amikor a gép előtt ülök, beáll a hátam mögé és nem szól, egyszercsak észreveszem, hogy szorosan a hátam mögött áll vagy végigsimítja a vállamat. Pár napja, mikor ketten maradtunk az irodában, odajött és azt mondta, képzeljem el, hogy elment egy nudista strandra és egy szál f*szban flangált egész nap. Zavaromban kinevettem és kimentem az irodából. A párom szerint ez már sok és meg kéne neki mondanom, hogy vegyen vissza ezekből. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy dilis a pasas, mert amúgy is nagyon fura dolgai vannak.


Számotokra ezek mennyire minősülnek zaklatásnak? Mi a határ?



júl. 17. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jah, állj ki magadért. Nem kell mindent eltűrni.
júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem zaklatás nekem (másnak lehet), viszont már rég szóltam volna, hogy nem vagyok vevő az ilyen szövegre és kíméljen meg tőle.
júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Senki nem érhet hozzád akaratod ellenére. Az már nagyon bőven zaklatás önmagában is, a beszólásokkal együtt meg főleg.
júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Ez elég durva. Az is "baj", hogy te nem állítottad le, így pláne azt hiszi hogy ez oké.


Szóval kérlek szépen, hogy a következő ilyennél mondd el neki: "figyelj, nekem ez kényelmetlen hogy a nemi szerveinkről beszéljünk, illetve az is feszélyez, ha hozzám érsz. Kollégák vagyunk, semmi több - a haverjaiddal nyugodtan szórakozz, én csak azért nem szóltam eddig, mert kellemetlenségemben nem tudtam mit szólni rá."

júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
A zaklatás attól függ tetszik-e neked a zaklató pasi vagy a nő. Ha nem tetszik akkor zaklatás, ha tetszik bók. Döntsd el.
júl. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Van itt pár ember, akinek érdemes lenne megnéznie ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=N_26zYqSK7I
júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

5

Nem a tetszés a kérdés, hanem a konszenzus.


A az utcán alám nyúl egy amúgy szabályos arcú, jó testalkatú férfi, az attól még zaklatás, hogy EGYÉBKÉNT esztétikusnak ítélem a külsejét.

Ha meg egy nekem tetsző ember a BELEEGYEZÉSEMMEL ér hozzám, akkor ott ugye nincs is miről beszélnem.


A kérdező esetében én egy picit erősnek érzem a zaklatás szót. A kolléga nyilván egy utolsó sutyerák, de azért egyszer lehetne jelezni felé, hogy mi nem fér bele.

júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

7


Konszenzus na persze. Melyik udvarlásnál vagy bókolásnál láttál olyat ahol előtte konszenzusra jutottak a felek abban, hogy nemsokára bókok várhatóak :)


A zaklatás nem zaklatás ha vonzó a másik fél. Egy szabályos arcú, jobb testű pasi nem biztos hogy vonzó is a számodra. A vonzalom a lényeg, nem a kinézet.

júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8

Én nem állítottam, hogy a "jól áll rajtad ez a szín" vagy hasonló bók zaklatás lenne.


És abban is egyetértünk, hogy egy ronda ember közeledése kellemetlen, DE NEM zaklatás.

júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Semmi tekintélyed nem lesz már előtte. Ezeket csak csírájában az elején helyből az9nnal kell elfolytani különben nem áll le soha később es egyre durvabb is lesz.
júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!