Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Régi tanító vagyok, lelkiismer...

Régi tanító vagyok, lelkiismeretes,szakmailag felkészül.Tanításunk alapja a motiváltság,pozitív visszajelzések.Ez az attitűd a pedagógus és munkaadója közötti kapcsolatra is érvényes?

Figyelt kérdés

Nyugdíj előtt állok. Lelkiismeretes,szakmailag jó tanítónak hittem magam,aki mindig igyekezett jól megfelelni.Előzetes jelzések nélkül,egy épp tornyosuló krízishelyzetben, elő

vett a vezetőség, egyoldalú óra látogatások után, fél éves gondos, eredményes munkám után máról holnapra elvették tőlem a tantárgyak tanítását, leminősitettek, és segítségnyújtási cimszó alatt az 1hónapot hiányzó osztályfőnökhöz csoportosították át a magyaróráimat,én pedig megkaptam az összes készségtárgyat.Ő egyszerre két lovat is megül szaktanácsadóként.A hétből csak 4 napot kell tanítania, osztályfőnökség ide vagy oda.

A vezetőségi döntés indoka, hogy így tudták megtartani munkaerőket.Valóban, több nyugdíjas visszajött teljesállásba. Én,aki pedig ténylegesen aktiv dolgozó vagyok, köszönetet kéne mondandjak, hogy a megalázó leminősítésemmel megtartottak a készség tárgyakhoz.

Megtörtek, motiválatlanul,esély nélkül parkolóba tettek. A "nagyok" között leminösültté motiválatlanná tettek. Egy jó szót, építő kritikát nem kaptam. Aki így jár, az hogy tudja az álságos szemléletet alkalmazni a tanítása során?! Motiválatlan tanitson nmotíváltan! Tanítson úgy, amiben nem tud hinni.



jún. 27. 19:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Az őszinteség mindig fájdalmas. Már hozzá kellett volna szokni ennyi idősen.
jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

sajnálatos, hogy buta vagy,habár nem érdekel.elcsépelt semmitmondó irogatások a sok frusztrált szerencsétlentől.

igen ez a színvonal nem az enyém

el se olvassák nem is értik, csak csípöből osztogatnak amiből sose lesz neki elég.

Jókat nevetek kínomban hogy igenis van még lejjebb

jún. 27. 21:45
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy picit túlreagálod. Jogszerűen átrakhatnak másik tantárgyra.


Tanárhiány van. Rengeteg tanító állás van meghírdetve. Nyáron átmész egy másik suliba.

jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
#13 inkább átlovagol. A magas paciján.
jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Már jó ideje nem vagyok a tanári pályán,de egy sztori akkoriból..

Reál szakos voltam , mindkét tárgyamat tanítottam. Egy nap,pár nappal iskolakezdés után az igazgató behívott és közölte,kijelentő módban :

Ugyan reálos vagy,de tudjuk,hogy kedvenced a történelem is.Így,mivel nem tudtuk megoldani a hiányzó helyek egy részét,te veszed át két 12-es osztályban a történelmet.


Levegőt sem kaptam,de ez közlés volt,nem lamentálhattam. Felvettem a történelmet a két végzős osztályban / nem a faktot /. Még jól is jártam,mert felüdítő volt kicsit kinézni a lombikok közül és utánaolvasni,készülni a töriórákra. Ami a legfőbb, a diákok ezt nagyon élvezték, mert néha úgy ment le egy óra,hogy egy-egy adott eseményt szinte átélve tanultunk meg.

A zárójegyeket nem egyedül adtam meg,hanem a történelem munkaközösség-vezetővel,aki sokszor belátogatott az óráimra is.

Ez a tanév izgalmas volt,még ha nehéz is :)


Rugalmas hozzáállás kérdése az egész és ami fő - a diákok érdeke az első ,mindig !

jún. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!