Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet hogy kiégtem? Mit tehetnék?

Lehet hogy kiégtem? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Néhány éve dolgozom pedagógusként. Eleinte nagyon motivált voltam, szerettem ezt csinálni. Másoddiplomát is szereztem ezen a területen, úgy gondoltam ez az én hivatásom. Az utóbbi fél évben viszont valami megváltozott. Egyre nehezebbnek érzem hogy ezt csinálom. Gyakran már előző nap a következő nap miatt van gyomorgörcsöm. Fáradt vagyok, leterheltnek és motiválatlannak érzem magam. Sok a “nehéz” eset gyermek/ szülő/ kolléga. Rengeteg a megoldani való feladat/ munka. Sokszor mikor hazaérek is van, hogy 1-2óra csendre, nyugalomra van szükségem mielőtt bármi hasznosat bírnék tenni. Nem tudom biztosan de úgy érzem eljött az idő, hogy pályát módosítsak. Bár még mindig reménykedem, hogy valahogy visszaszerezhetem a kezdeti lelkesedésem. Van, aki ment keresztül hasonlón? Mi lett a megoldása?

jún. 25. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet a magánéletben?

Lelkileg mennyire vagy stabil?

Talán annak lehet egyfajta kihatása

jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A magánéletemben úgy érzem minden oké. 10 éve vagyok együtt a párommal, nála jobb embert nem is kívánhatnék magam mellé. Megosztom vele is ezeket az érzéseimet de mivel ő nem ezen a pályán dolgozik nincs akkora rálátása, hogy s mint mennek itt a dolgok. Lelkileg stabil embernek tartom magam, viszont az utóbbi időszakban ez a megrekedtség érzés sokszor elhatalmasodik rajtam. Persze ebből a munkámban, a mindennapokban igyekszem semmit sem mutatni, de nem gondolom, hogy hosszú távon jót tesz a szervezetemnek és a mentális egészségemnek, hogy “magamra erőltetek” egy “jó képet”.
jún. 25. 16:54
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
93%
Első körben próbálj meg egy étrendváltást. Hagyd el a bolti vackokat és valódi táplálékokat vegyél magadhoz. Veszíteni nem vesztesz vele, viszont kiránt a deprimáltságból.
jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges!

Én is tanár vagyok. Nekem szerencsém van, mert szakképzésben kevés létszámmal dolgozom, meg nagyon szeretem ezt a területet, amit tanítok. Viszont a sok dolog így is leterhel minket.

Pár éve volt egy kiégésem, kb fél évig tartott, aztán vissza tudtam hozni magam. Ez még akkor ráadásul nem is volt ilyen közbeszéd tárgya, hogy akkor is ki lehet égni, ha nem hosszú évek óta nyomod a munkát, meg alapvetően szereted... Az orvos elzavart annyival, amikor mondtam neki h nem tudok aludni (ez úgy hónapokig), hogy ő se aludt az este. Tiszta empátia:D


Nekem az segített, hogy bizonyos dolgokban felvettem a "leszrom" üzemmódot. Plusz korlátoltam magam, hogy mennyi ügyet intézhetek el egy nap (az e-mailek megvárnak), hogy próbálom nem felidegesíteni magam mindenen, pihenőidők, lazítási idők (séta, termálfürdő), füstölők, levendula. A legjobb, ha pár hétre el tudsz vonulni valahova pihenni. Ennek egyébként alap kezelésnek kellene lennie szerintem, mert azért elég veszélyes is tud lenni, ha elhatalmasodik valakin...


Ha van lehetőséged, akkor egy pszichológus is segíthet. Sajnos ennek is alap szolgáltatásnak kellene lennie egy tanárnál, aki emberekkel foglalkozik és mindenki gondja-baja rajta is van. Dehát ők csak éppen a gyerekkel dolgoznak, meg a jövő generációjával, szóval minek is a lelkükkel törődni. :D


Ha nagyon nem, akkor érdemes megfontolni a munkahelyváltást is.

jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!