Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, ha tanárként elfárad...

Normális, ha tanárként elfáradok/unk így tanév végére?

Figyelt kérdés
Több kolléga is panaszkodott, hogy nagyon elfáradt és vártuk már a nyári szünetet. Ez egyrészt jogosnak hangzik, hiszen az egész tanévet végig dolgoztuk viszont a legöbb embernek nincs ilyen több hónapos nyári szünete. Ők hogy nem fáradnak el? Mi van velük? Még dolgoznak másfél hónapig és alig van két-három hetük, amit sokszor alig adnak ki a munkáltatók. Ők hogy élnek túl?

jún. 23. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is elfáradtunk ugyanúgy.
jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekik nincs délután plusz javítanivaló, programtervezés agyalás a munkán, a legtöbb helyen pl délután 4 kor elmennek és utána nem baszogathatja őket senki. Egy tanárnak délután/este is sok munkája van.
jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2 De azt írja az egyes, hogy mások is elfáradnak. Náluk a ped.asszisztensek ius hullafáéradtak, pedig nem tanítanak.
jún. 23. 16:53
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocs már alig tudok írni, olyan fáradt vagyok :XD
jún. 23. 17:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
én már szeptemberben elfáradtam bár én diák vagyok
jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5 Jól ki is alusszátok magatok az óráinkon😂

De legalább akkor nyugton vagytok

jún. 23. 17:07
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Miről beszélsz #2-es? Ügyvédként még a hétvégéket is végigdolgozom. Az orvos barátaim pedig a kórház, a magánpraxis és a kutatás között lavíroznak. Máshol is kell teljesíteni…
jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én voltam tanár és én is nagyon fáradt voltam. Tudom milyen, amikor éjszakákba nyúlóan javítasz és dolgozol, és igen, azért tanév közben nem nagyon lehet lazítani… Nyilván a végére elfáradsz.


Aztán rájöttem hogy ez sehogy sem éri meg… Szolgalelkűeknek való ez a tanárság ma Magyarországon. Azóta már váltottam, és igen van, hogy elfáradok, de azért egy normális munkahelyen megvan a work-life balance. Akkor veszem ki a szabadnapom, amikor akarom, és leteszem a munkát, amikor végzek. Na meg, hogy nem éhbérért dolgozok diplomával, és nem azt hallgatom meg látom folyamatosan, hogy amúgy meg sem érdemlem azt a pénzt sem és még ettől is kevesebbet kellene kapnom, sokat segít:)


De egyébként hány éves vagy, hogy így rácsodálkozol erre a dologra?

jún. 24. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7, mondjuk legalább titeket megfizetnek
jún. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2 es vagyok. Speciel nem azt mondtam, hogy csak a tánár munka ilyen húzós. De pl nem biztos h ügyvédek közt mindenki lelkiismeretesen dolgozik. És hát a tanárok fizetése ugye nincs az egekben pedig felnevelnek egy egész következő generációt.
jún. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!