Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Régi tanító vagyok, lelkiismer...

Régi tanító vagyok, lelkiismeretes,szakmailag felkészül.Tanításunk alapja a motiváltság,pozitív visszajelzések.Ez az attitűd a pedagógus és munkaadója közötti kapcsolatra is érvényes?

Figyelt kérdés

Nyugdíj előtt állok. Lelkiismeretes,szakmailag jó tanítónak hittem magam,aki mindig igyekezett jól megfelelni.Előzetes jelzések nélkül,egy épp tornyosuló krízishelyzetben, elő

vett a vezetőség, egyoldalú óra látogatások után, fél éves gondos, eredményes munkám után máról holnapra elvették tőlem a tantárgyak tanítását, leminősitettek, és segítségnyújtási cimszó alatt az 1hónapot hiányzó osztályfőnökhöz csoportosították át a magyaróráimat,én pedig megkaptam az összes készségtárgyat.Ő egyszerre két lovat is megül szaktanácsadóként.A hétből csak 4 napot kell tanítania, osztályfőnökség ide vagy oda.

A vezetőségi döntés indoka, hogy így tudták megtartani munkaerőket.Valóban, több nyugdíjas visszajött teljesállásba. Én,aki pedig ténylegesen aktiv dolgozó vagyok, köszönetet kéne mondandjak, hogy a megalázó leminősítésemmel megtartottak a készség tárgyakhoz.

Megtörtek, motiválatlanul,esély nélkül parkolóba tettek. A "nagyok" között leminösültté motiválatlanná tettek. Egy jó szót, építő kritikát nem kaptam. Aki így jár, az hogy tudja az álságos szemléletet alkalmazni a tanítása során?! Motiválatlan tanitson nmotíváltan! Tanítson úgy, amiben nem tud hinni.



jún. 27. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
A "készségtárgyakat" nem kéne lenézni. A művészeteket lehet úgy tanítani, hogy személyiségformáló erejük legyen.
jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Helyesbítek:másfél évet tanítottam a magyart.13! tankönyvből,amit ők,a "nagyok" rendeltek. 2.osztályba! 13 magyarkönyv.
jún. 27. 19:39
 3/15 A kérdező kommentje:

Hiába NEM KÉNE! EZ CSAK SZÖVEG! TERMÉSZETESEN NAGYON NINCS AKKORA ÉRTÉKE, MINT A FŐTÁRGYAKNAK!!! SOSE LESZ!

Egyébként amit írtam épp NEM EZEN VOLT A HAGSÚLY!

Sokat írtam, szomirú, ha a lényeg nem ment át! Pedig szeptembertől beindul a hivatásos megfigyelőrendszer, egymás pontozása. Stb.Egy ilyen, mint én, már eleve mínusszal kezd

jún. 27. 19:44
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
A hozzászólásaidat olvasva szerintem örülj, hogy egyáltalán alkalmaznak még.
jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Egy indulatkezelési tréningre el kene menned.
jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Tanító létére elég indulatosnak tetszik lenni. Nem csoda, hogy lefokozták, gondolom ez a viselkedés a kollégáknak is feltűnt. Ezen lehet változtatni, nem szégyen a pszichológus. Ahogy a készségtárgyak sem.
jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Isten állatkertje sajnos nagy.Gratulálok az intelligens hozzászólóknak. Mit is lehet ilyenektol vármi. Keselyűk


Értő olvasásból nulla, empátiából nulla.Hentesnek jók lesztek

Szőszálhasogató, kicsinyesség nagy adag rosszindulattal.

jún. 27. 20:10
 8/15 Rakott karfiol ***** válasza:
91%

Érdemes pszichológust felkeresni.

Mivel teljesen más valósagot látsz, kedves kérdező, így nem fog működni egyéb kommunikáció itt. Csak akkor tud bárki is segíteni, ha kb. ugyanazt a valóságot látjuk.

jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen valóban érdemes a fenti csúcsértelmiséginek pszichológushoz menni, hogy kell elkerülni az ilyen gagyi felületeken az arctalan verbális bántalmazását másoknak!

El se olvastam a sok butaságot, ha a pénztárca engedi let's go pszichológushot. Tán még nem késő. Haláláig tanul az ember

jún. 27. 20:25
 10/15 A kérdező kommentje:
Itt biztos nem és nem is akarom. Akik itt vagytok azok....hát....azok más társadalmi körből valók, másképp szocializálódnak csoda tudja Z, X vagy X generáció? Azok ilyen öntudatgolyók.Nekem nem baj.Majd az élet kipukkasztja a tuskéiteket😂
jún. 27. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!