Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért a munkavállalókat...

Miért a munkavállalókat hibáztatják a munkáltatók elszemtelenedése miatt?

Figyelt kérdés

Többször hallani, hogy a munkáltató elpofátlanodásáról, határsértéseiről és túljogairól a munkavállaló tehet, mert hogy odamegy, tűr, nem húzza meg a határait, nem áll ki magáért. Mintha minden ezen múlna és mintha meg lehetne azzal nevelni a cégeket, hogy minden munkavállaló fellázad vagy lelép. Miért kell még pluszba belerúgni a kiszolgáltatott helyzetű munkavállalókba?


Kedvenc ellentmondásom a témában: Ha nincs lehetősége a munkavállalónak, ne válogasson, de amúgy ha elmegy ennyiért egy ilyen helyre, meg is érdemli a sorsát.


jún. 15. 12:25
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
92%

Én Magyarországon dolgozom alkalmazottként és nem értem az aggódást. Ahol dolgozom, évek óta nem lehet normàlis munkaerőt találni. De ugyanezt mondta a kőműves, aki nálam dolgozott, hogy nem talál kőművessegédet napi húszért és ez keleti megye. Erre mondták már, hogy az nehéz munka és a napi húsz kevés de ha a napi betevő a kérdés, be lehet vállalni. Nincs olyan sötét helyzet, hogy remegni kell az állásért, csak az emberek nem szeretnek váltani az ismeretlenbe, inkább morognak a munkahelyük miatt, de tűrik. Ezen lenne jó változtatni.


A második pontra meg, ha kethavonta új állása van valakinek, nem kell mindet beleírni az életrajzba. Az utolsó az, amit jobban ki kell fejteni. Pár hónapos kellemetlen állásokat ki kehet hagyni. De amúgy ha jó képességei vannak valakinek, nem a szívózás a jellemző, a hr-esnek adnia kell egy jó pályázót a munkaadó felé, ez az érdeke.

jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
96%

"Ha valaki megfogadja a tanácsodat, majd kirúgják és már féléve nem talál munkát vagy tovább, vállalsz érte felelősséget?"


Nem. Miért kéne a válaszadónak felelősséget vállalnia egy másik ember döntése miatt? Egy felnőtt ember kérhet tanácsot a másiktól, hogy váltson-e munkahelyet vagy szervezzen-e sztrájkot a munkahelyén, de az már a saját felelőssége, hogy a kapott tanácsot megfogadja-e vagy nem. Ha megfogadja, az a saját döntése és ő maga viseli a felelősséget.

jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:
Mert az ő hülyeségét erőltette rá, és megfogadta a ráerőltetését. Vagy megfogadtatta a ráerőltetését. A segítő ember értékes, de a megmondó ember nem. Az ilyen pedig az utóbbim nem az előbbi, tehát jogos volt a kérdés.
jún. 15. 19:45
 34/58 A kérdező kommentje:
#31 Nincs ilyen amit írsz.
jún. 15. 19:48
 35/58 anonim ***** válasza:
94%

"Mert az ő hülyeségét erőltette rá, és megfogadta a ráerőltetését."


Nem, a felnőtt lét nem így működik. Saját magunk hozunk meg döntéseket, és az is egy döntés, hogy elfogadjuk-e a másik tanácsát. A válaszadó nem erőltetett semmit, neki van egy véleménye, hogy mit kéne csinálni. Mások pedig eldöntik, hogy eszerint járnak-e el vagy nem.


Ha változást akarunk abban, ahogy a munkaerővel bánnak a munkaadók, érettebben kell gondolkodni, és együtt fellépni, hogy bizonyos jogok érvényesüljenek. Gondolj bele, hogy a 19. században a hétfőtől szombatig 12 órázás a gyárban teljesen normális volt, még gyerekeknek is. Micsoda szemléletváltozás és közös akarat kellett (és mennyi kudarc elviselése), hogy a munkások kiharcolják azokat a jogokat, amik most már alapvetőként vannak biztosítva számunkra. Még mindig van miért küzdeni, de ha az emberek bebeszélik maguknak, hogy én jobb ha nem váltok munkahelyet, mert úgyse találok újat, akkor egyelőre nem tartunk ott, hogy nagy mozgalmak induljanak el.

jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
#34 De bizony van ilyen, amit írok. ❤️ Jó éjszakát!
jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
92%
Ja és ha jönne valaki, hogy a hétfőtől szombatig 12 órázás most is van: nem, nincs ilyen beosztás, mert a pihenőidőt biztosítani kell, és heti átlag 48 óránál nem lehet többet dolgozni. Szóval aki így dolgozna, az munkaügyi bírósághoz fordulhat.
jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőm megtette a munkatársaival, hogy egyszerre felálltak egy munkahelyről. Édesanyám is csinált már ilyet, hogy egyszerre 5-en elmentek egy munkahelyről, hátha akkor “észbe kapnak”.


Az a helyzet, hogy csak simán felvesznek új embereket. Mégis mi más történne?


Ha valaki nyíltan konfrontálódik, akkor előfordul, hogy a többiek beijednek, és egyedül kell elvinni a balhét.

jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 A kérdező kommentje:

Mennyi életszerűtlen önogazoló fake történet. Jó, jó, jó, ne erőltessétek, nem életszerű. Legalábbis nem ebben az országban.


Mint ahogy azvsem, hogy iskolások írnak a felnőtt létről. Arról a válaszadóról egyébként nekem is megvan a véleményem.


Viszlát addig, még meg nem lesz az első munkahelyetek, és nem külföldön.

jún. 15. 21:17
 40/58 A kérdező kommentje:
Külön érdekes, hogy itt orrba szájba van tolva, hogy "háááá márpedig a munkavállaló a hibás a munkáltató elpofátlanodása miatt, mert hagyja magát, nem áll ki magáért, nem húzza meg a határait, nem hagyja ott a mérgező céget, stb.", de amikor elhangzik a kérdés, hogy mi történne, ha ezt országszerte minden munkavállaló megtenné, akkor siri csend van, ahogy ezt egy jó magyar vita kultúrában szokás. :P
jún. 16. 13:15
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!