Miért riogatják a gyerekeket hogy "mehetsz mosogatni", "mehetsz WC pucolónak" meg "mész a gyártósorra"? Titeket is riogattak így, meg ti riogatjátok ilyennel a gyereketeket?
A férjem pl. régen mosogatott, még mielőtt megismerkedtünk, és persze utálta, de nyilván nem kell egy életen át csinálni, kibírta, átmenetileg jól jött neki. Most programozóként dolgozik.
Én meg jelenleg dolgozom gyárban, pár hete kezdtem. Nem tudom a "gyártósor" az másabb-e, mert én nem soron ülök vagy ilyesmi, hanem gépekhez asszisztálok. Még eddig nem dolgoztam 2 nap ugyanazt, és azt kell mondjam nem is rossz, az kollégák kedvesek, tűrhetően megy az idő. Meg eddig sokat ültem, most legalább használom a testem minden nap, fiatal vagyok még, 28 éves. Tudom, nem kell majd egy életen át csinálnom, de most jó egyelőre teljesen.
Meg említettem még a WC pucolót, hát azzal nincs tapasztalatom max otthonról, de pl. férjem családjából többen is végeztek már átmenetileg takarítói munkát, és ők se éltek meg tőle világvégét.
(A végén megjegyzem hogy az összes fenti példa Németországban van/volt, és lehet, hogy Magyarországon másabb a helyzet, de nem hiszem, hogy annyira. Max azt tudom elképzelni, hogy régebben más volt, mint napjainkban.)
Írtam: "Még eddig nem dolgoztam 2 nap ugyanazt". Ez arra vonatkozik, a munkahelyemen eddig mindig más helyre, más géphez kerültem. Változatos.
Nem azt jelenti, hogy korábbi életemben ne lett volna munkahelyem. :D
Mert nincs jobb ötletük arra, hogyan motiválhatnák őket.
Kérdező, te ezek szerint nem is beszéltél még soha senkivel , aki gyártósor mellett dolgozik. WC-re se lehet kimenni, csak amikor kifejezetten szünet van és leállítják a gyártósort. Pl. ebédidőben. Szó szerint robotmunka, elzsibbad mindened. ÉS a legrosszabbul fizetik.
Nekem csak a WC pucolót mondták, de csak nagyon kicsiként, hogy aki nem tanul az az lesz.
Hozzá tartozik, hogy akkoriban, amikor ez a mondás született, nem a szippantóskocsit értették ezalatt, hanem akik jártak a falvakban, és kilapátolták és elhordták a kerti pottyantósból mások végtermékét.
Egyébként általános felsötöl engem nem riogattak ilyennel, viszont tizenévesen az elsö barátnömet (aki majdnem kitünö volt gimiben) folyamatosan azzal terrorizálták amikor nam 5-öst vitt haza, hanem 4-est netán ritkán 3-ast, hogy mész a "kábelbe" (ez volt a helyi gyárrészleg a kétkezi munkásoknak).
Ök azért csinálták, mert nekik nem volt végzettségük, viszont kétkezi keserves munkával rengeteget össze tudtak spórolni, és gondolom ez volt a félelmük.
Igen, a jó szülők azt mondják a gyereknek, hogy nem kell tanulni. A WC pucolásból is meg lehet élni. Végülis nem nehéz kitörni (irónia).
Amúgy még nem érzed a korod, de ez 30 fölött változni. Főleg, ha gyermekvállalást terveznél. Egyre nehezebb lesz feljebb jutni, bár nem lehetetlen.
Ettől függetlenül én is dolgoztam diákként mindenfelé. És őszintén szólva jobban tetszett a gyári munka, mint a banki.
"És őszintén szólva jobban tetszett a gyári munka, mint a banki."
Van benne valami. Én karbantartóként, majd karbantartómérnökként dolgoztam gyárban, most irodakukac vagyok szoftverfejlesztöként.
Én konkrétan visszavágyom.
"Igen, a jó szülők azt mondják a gyereknek, hogy nem kell tanulni. A WC pucolásból is meg lehet élni."
Nem, a jó szülö azt mondja, hogy "ha taulsz, majd te mondod meg, mikor ki és hol pucolja a WC-t".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!