Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A felmondó munkavállaló...

A felmondó munkavállaló köteles ledolgozni a felmondási időt?

Figyelt kérdés
Nem a próbaidősökről van szó. Felmondás után tényleg még 1 hónapig dolgozni kell?

2023. aug. 11. 19:07
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Táppénzcsalás eszembe se jutott. De van annyi eszem, hogy csak akkor mondjak fel, ha már biztos helyem van máshol, viszont akkor azonnal kezdenem is kell ott.
2023. aug. 12. 19:12
 12/23 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ezt felmondási idő esetén nem tudod megtenni, meg kell várnod, amíg az letelik.


Mondjuk - normális esetben ez megbeszélhető a leeendő és a még fennálló munkáltatókkal, hogy az új munka kezdése ne ütközzön semmilyen akadályba.

2023. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Éppen ezért kell alkalmatlanná válni üzemorvosilag. A tabletták pedig akkor viszik le, ha az ember be is szedi.
2023. aug. 12. 21:18
 14/23 anonim ***** válasza:
58%

És ugyan mit tehet a cég ha máról holnapra lelépek és többet be se megyek?

semmit.


Elvileg mehet bíróságra de MEGY-e? nem megy.


én 4 helyről léptem le csak úgy, a 4ből 4 fenyegetett bírósággal-egyikből se lett semmi.


a sima melós esetében többe lenne a leves mint a hús, ha bíróságra vinné. mit nyerne vele a cég? Semmit.

2023. aug. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

felmondás bead, másnaptól betegállomány és új helyen lehet is kezdeni.

én így csináltam nem egyszer.

2023. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
60%

"És ugyan mit tehet a cég ha máról holnapra lelépek és többet be se megyek?


semmit."


pert indíthat munkaviszony jogellenes megszüntetése miatt ellened...



"Elvileg mehet bíróságra de MEGY-e? nem megy."


Gyakorlatilag is mehet...



"én 4 helyről léptem le csak úgy, a 4ből 4 fenyegetett bírósággal-egyikből se lett semmi.

a sima melós esetében többe lenne a leves mint a hús, ha bíróságra vinné. mit nyerne vele a cég? Semmit."


Attól hogy NEKED kib@szott nagy mákod volt a béna főnökeiddel, nem azt jelenti, hogy másnak is az lesz....


Hidd el, van olyan cég, aki leszarja a pénzt, ha úgy érzik, hogy belegázoltál a "becsületükbe" bosszút áll, nem érdekli őket, hogy mibe kerül... tönkretesz.


Csak Te még nem talákoztál ilyennel....én igen.

2023. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"pert indíthat munkaviszony jogellenes megszüntetése miatt ellened..."


ember... leírtam világosan érthetően. bíróságra mehet. elvileg. de nem fog. miért nem? mert az egybites szar melós NEM ÉR ANNNYIT azért.


Ja és a bíróságon bizonyítani is kell ám, hogy az egybites józsi melós t5ávozása kárt okozott a cégnek, az édeskevés hogy lelépett és mi kárt oozott ezzel ? Ez a kérdés. és marha nehéz lesz ám bizonyítani hogy a 12 egy tucat semmi melós távozása alapjaiban rengette meg a céget... azért nem egy topmanagerről van szó, hanem többnyire szarbéres szarsenkikről.

2023. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
diplomás munkakörről van szó
2023. aug. 13. 10:58
 19/23 anonim ***** válasza:

"ember... leírtam világosan érthetően. bíróságra mehet. elvileg. de nem fog. miért nem? mert az egybites szar melós NEM ÉR ANNNYIT azért."


Te meg azt nem érted meg, hogy vannak munkáltatók, akik leszarják széles ívben, hogy MEGÉRI-E.......akár egyites Józsi melós lép le, akár a vezérigazgató.... nekik NEM EZ számít... (na én meg ezt írtam le világosan....)


Egyébként meg a kérdező szerint diplomás munkakörről lenne szó...

2023. aug. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"diplomás munkakörről van szó"


az nem jelenti azt hogy az illető nem egy szarbéres szarsenki egy utolsó kutya a munkahelyen...


én is diplomás vagyok, egy multinál jó fizetéssel de tudom magamról hogy csak egy rongy semmi vagyok a cégnek, ma felállok holnap 10 másik ül le a helyemre.


Csak egy szar csavar vagyok a nagy gépben. hiába vagyok diplomás-

2023. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!