Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy lebalf_aszozza...

Normális, hogy lebalf_aszozza a főnők a dolgozót?

Figyelt kérdés

Van egy kolléga akit nem szeret a főnök, már el is akarta küldeni, de valami ismerőse fönt elintézte hogy maradhasson. Na azóta még jobban ki nem állhatja. Megint nem csinált meg valamit ez a kolléga, amit a főnök kért, és ekkor mondta a főnök, hogy ez a hülye balfasz megint nem csinálta meg amit kért. A kolléga nem volt ott, csak én, nem is tudtam mit mondani erre, csak kikerekedtek a szemeim, hogy ilyet mondott. Szerintem egy főnök nem beszélhet így egy dolgozóról, ha nincs megelégedve vele, el kell küldeni. Oké, ő próbálta, de nem tehette meg, ez esetben érthető, hogy így beszél róla? Férfiakról van szó, tudom hogy ők egymás közt is lazábban beszélnek, de nekem mind nőnek durva volt ezt hallani. Rögtön az jutott eszembe, vajon akkor rólam is így beszél? Vagy csak én túlzom el?

L/24


2020. okt. 19. 07:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem végzi a munkáját, de nem lehet kirúgni, mert benyalta magát, akkor érthető a főnök reakciója.
2020. okt. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire van lekorlátozva az oldal káromkodásszűrője, de nálunk (magánvállalkozó) még cifrábbak is vannak, közvetlen a dolgozó szemébe mondva a "hülye f*sz"-tól kezdve a "k*rva isten b*sszon meg"-ig xD Az elv pedig: ha nem tetszik, akkor el lehet menni, van helyette más.
2020. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%
24 éves vagy és így felkapod a vizet egy káromkodáson? Lazulj már el.
2020. okt. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 Neked mi bajod? Egy normális kérdést tettem föl, megbántottalak valamivel?
2020. okt. 19. 09:01
 5/18 anonim ***** válasza:
53%

#4 neked mi bajod van?


nem mondott semmi rosszat a #2


nem élsz te egy kicsit álomvilágban, ahol minden rózsaszín?

2020. okt. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez durva? Vannak ennél cifrábbak is. Majd az illető kikéri magának, ha őt zavarja, és neki mondják.

Ennyire nem menj bele mások dolgába. Nem neked mondták.

A leírásból meg azért érthető is, hogy miért akadt ki a főnök.

2020. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nyilván mérgében mondott ilyet. Meg ha belegondolsz nyilván alapból sincs megelégedve vele mert nem véletlen akarta elküldeni őt, az hogy nem tehette meg érthető hogy jobban haragszik rá, mert a kollégád védve van. A főnöködnek meg igaza van hogy így dühöng mert elküldeni nem tudja, és a rá bízott feladatot sem végzi el. Az hogy a háta mögött dühében miket mond az az ő dolga az hogy te csak meghallottad az egy dolog. Ha a szemébe mondaná el ezeket akkor a kollégád egyébként felnyomhatja azért amiért lekezelően beszél vele. Vannak olyan cégek ahol az ilyen jellegű beszólásokat nem tűik el és akár ki is rúghatnak ezért egy embert. Ahol én dolgozok ott volt erre példa, arról nem beszélve hogy elég magas beosztású vezető volt az akit elküldtek.
2020. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen csodálkozom, kicsit olyan, mint ha a kérdező idáig burokban élt volna, csupa kedves, toleráns, szerető emberrel. Vannak ennél sokkal kevésbé empatikus főnökök is, akik nem a hátad mögött morognak egyet hogy balfék vagy, hanem leugatnak a sárga földig. Nem azt mondom, hogy mindent el kell tűrni, ki is állhatsz magadért, vagy szó nélkül fel is mondhatsz, neked kell mérlegelni, hogy mi éri meg.


Viszont versenyszférában azért nem fogsz aranyos főnököket találni, mert aki aranyos és engedékeny, azt felfalja (a külső vagy belső konkurencia). Állami szektorban (pl. kórházban) meg azért, mert tekintélyelvű hierarchikus rendszerek, pl. sok főorvos Atyaúristenkirálycsászárnak tekinti magát.

2020. okt. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ez eléggé életszerű, nap mint nap valószínűleg több ezer alkalommal esik meg különböző helyeken. Még csak azt sem mondom, hogy felháborító lenne. Attól függetlenül, hogy nem illik így beszélni. De ha tudnád, mennyi olyan ember van, aki belesz@rik a munkájába, megkeserítve ezzel a kollégái életét is, mert nekik kell dolgozniuk helyette is, akkor megértenéd. Főleg az ilyenek, akiknek valamiért biztosítva van a helye, mert rokona vagy akárkije valakinek, aki arról dönt, hogy őt oda felvették.
2020. okt. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kicsit emelj az ingerküszöbödön. Nem kicsit. A barátaimnak is mondok durvábbakat, mondjuk jószándékúan.
2020. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!