Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy lebalf_aszozza...

Normális, hogy lebalf_aszozza a főnők a dolgozót?

Figyelt kérdés

Van egy kolléga akit nem szeret a főnök, már el is akarta küldeni, de valami ismerőse fönt elintézte hogy maradhasson. Na azóta még jobban ki nem állhatja. Megint nem csinált meg valamit ez a kolléga, amit a főnök kért, és ekkor mondta a főnök, hogy ez a hülye balfasz megint nem csinálta meg amit kért. A kolléga nem volt ott, csak én, nem is tudtam mit mondani erre, csak kikerekedtek a szemeim, hogy ilyet mondott. Szerintem egy főnök nem beszélhet így egy dolgozóról, ha nincs megelégedve vele, el kell küldeni. Oké, ő próbálta, de nem tehette meg, ez esetben érthető, hogy így beszél róla? Férfiakról van szó, tudom hogy ők egymás közt is lazábban beszélnek, de nekem mind nőnek durva volt ezt hallani. Rögtön az jutott eszembe, vajon akkor rólam is így beszél? Vagy csak én túlzom el?

L/24


2020. okt. 19. 07:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Mi a baja vajon szegény kis főnöknek?? Nem túlórázik neki ingyen eleget a dolgozó?

Én nem lepődök meg, suttyó tapló a legtöbbje, szóra sem érdemes. Igen, leugatják a dolgozót mert túl sokat képzelnek magukrol (nem tudom, mire). Ugyan így kell velük is.

2020. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, leírta, hogy az a baja a főnöknek, hogy nem csinálta meg a munkát az alkalmazott, kirúgni meg nem lehet, mert protekciós.
2020. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
#5 Azóta az eredeti 2-es választ törölték, nem a jelenlegi 2-esnek szólt a kérdésem, ő valóban nem írt semmi rosszat!
2020. okt. 19. 11:37
 14/18 A kérdező kommentje:
A régi főnök nem beszélt így soha. Igaz, ő nő volt, sőt emellett tanárnő volt, de soha még csak nem is káromkodott.
2020. okt. 19. 14:17
 15/18 remetdol ***** válasza:
Beosztottak is szoktak így beszélni. A főnöknek miért lenne tilos, ő nem ember? Alapjog a véleménynyilvánítás szabadsága.
2020. okt. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
De ő is ember, de pont a főnöknek példát kellene mutatnia.
2020. okt. 19. 16:32
 17/18 remetdol ***** válasza:
Megmutatta.
2020. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, az lenne az elvárt, ha a főnök példát mutatna, de ez nagyjából sehol nincs így. A "sehol" igaz túlzás, de nagyon ritka. Vegyünk egy hivatali szférát: a dolgozók elismerést sem kapnak, de még a főnökük is kiosztja őket. Túlórázni kell úgy, hogy nem fogják kifizetni, másnak a munkáját kell a sajátod mellett végezni úgy, hogy nem fizetik ki (pedig törvénybe van, hogy kötelező), ha nyáron meleged van, nem érdekel senkit, ha télen megfagysz, az sem, ha nem megfelelőek a munkakörülmények, szintén.

Aztán ha bármi miatt is mersz szólni, a helyi hivatalvezető kioszt, és közli, hogy el lehet menni, ha ez valakinek nem tetszik, mert úgy sem fog változni.

2020. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!