Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Aki magányosan most is öngyilk...

Aki magányosan most is öngyilkossági gondolatokkal küszködik, mivel tartja magában a lelket?

Figyelt kérdés
aug. 7. 17:46
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nagyon sok embert csak ez tart vissza, olvastam erről szakirodalmat rémisztően sokan gondolják így.

Nagy ölelés neked, tudom nem így működik, de kitartást és bízom benne szebb napjaid lesznek

aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
74%
Az tart vissza, hogy nem sikerülne. Nincsen elég önerőm megtenni. Ezen kívül család, vagy a barátokat most sem érdekli mi is van velem.
aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
80%

Az hogyha nem sikerül és még épp hogy rám találnak élve.

Több opcióból is rossz lenne ez nekem:

Mit gondolhatnak rólam ezzek után?

Még ha olyan a módszer ha túlélem azzal magammal is kicseszhettek például: magasból leugrás ha túlélem kerekesszékes is lehetek.

aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim válasza:
91%
Semmi sem tartja bennem a lelket, csak nem merek végezni magammal.
aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok elég bátor hozzá, hogy megtegyem.
aug. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó két hozzászóló válaszát lájkolnám, mert én is így érzek, de ha lájkolnám, az talán ízléstelen lenne.
aug. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
16%
Jól van inkább menjetek zuhanyozni.
aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
67%

Kamaszként próbáltam gyógyszerrel, nem sikerült. Az első gondolatom az volt, mikor magamhoz tértem, hogy nem sikerült, még ehhez is balf.xx vagyok. Nagyon nehéz volt utána "visszatérni az életbe" egy borzalmasan bántalmazó, toxikus "családom" volt, az iskolában is bántottak, nem tudtam megfelelően teljesíteni, azt sem tudtam, hogy figyelemzavaros vagyok, emiatt nem ment a képességeimnek megfelelő szint. Azt hittem, hülye vagyok, végül lett több diplomám, szóval mégsem...


Azóta közel 30 év eltelt, és a mai napig az az érzésem néha, hogy nem nekem való ez az egész, de ez már csak átmeneti állapot. Lett gyerekem, kiegyensúlyozott párkapcsolatom, normális munkám, bár tettem is ezekért, nem csak úgy "lett"... Egy csomó jó élménnyel gazdagodtam egyetemen és felnőttként, amikről kár lett volna lemaradni - így utólag.


Pedig amikor megtettem, tényleg elszánt voltam, nagyon akartam, nem segélykiáltás volt, és kicsit sem örültem annak, hogy megmentettek - nem az volt, hogy "úgyis meggondolod magad, de akkor már késő lesz".


Most segítő szakmában dolgozom és itt nagyon is jól tudom kamatoztatni a saját tapasztalataimat: mem a levegőbe beszélek, valóban tudom, min megy át, aki depressziós. Úgyhogy szerintem érdemes adni az életnek - és magadnak - egy esélyt, mert lehet, hogy csak rossz helyen vagy és nem megfelelő emberek közt, de ha a magad útját járod, ki lehet ebből hozni olyat, hogy élvezhető legyen.

aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
49%
Én csak azt nem értem hogy aki ilyenen átmegy, szenved, kínlódik az minek szaporodik? Azt akarod hogy esetlegesen a gyerekednek is át kelljen élni egy szenvedésekkel teli életet? A kérdés annál is relevánsabb hisz a depresszió genetikus is lehet.
aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 hgwell ***** válasza:
38%
Egy mód van rá, hogy kikerülj ilyen siralomból, mégpedig ha jól kiveted a faxod a fűmagba. Dugd a faxod a fűcsomóba!! Ilyen bunkók vannak akik ezt mondják úgy 90%-ban. Ezért megértelek, azonban ha komoly problémád van mint apai gesztus otthon vagy anyai siralom vagy van testvéred és érzékeny vagy rá vagy nem tudsz kívánni otthonról ne a megfizethetetlen gyógyszert író pszichológushoz menj! Ő csak rádkúl egy egész hadsereget meg elzárást és még 50 évnyi fejfájást és kínzást. Nem kell ez neked. Te azért írtál ide mert menekülni próbálsz ebből a helyzetből és akár mennyire is akarsz meghunyni örök 'Alice Csodaországra' akkor is élni akarsz. Már nem olyan sok ember van aki nem talál helyet de mindig vannak és lesznek. Nem tudom milyen pontos problémáid vannak de jó lenne ha leírnád. Lehet én kíváncsi vagyok rá, meg a többiek is akik rádírtak. Szóval beszélj és mond el félősen! Nem harapunk itt fenn.
aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!