Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem érzem magam boldognak...

Nem érzem magam boldognak Magyarországon. Mennyire nehéz külföldön karriert építeni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Még iskolába járok de már várom hogy kijárjam mivel szeretnék külföldre költözni azon belül Angliába. Boldogtalan vagyok itt, nem szeretem a magyar embereket és a pasik sem jönnek be valahogyan. Mivel senki nincs aki jöhetne velem nagyon félek és nem tudom hogyan kezdjek hozzá egymagam. Nem tudtok valamilyen csoportot esetleg akik angliában élnék magyarként? Vagy van valamilyen tanácsotok?

2021. máj. 23. 16:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

Az angolok jelentős része meg angliában boldogtalan. Szóval csak mert kimész külföldre még nem lesz jobb. Illetve ha tudsz angolul, akkor itt az már pozitívum, angliában viszont mindenki tud és a magyar tudásod viszont nem lesz előny. Illetve a bevándorlókhoz sok előítélet társul és valószínűleg csak takarító, pincér és hasonló munkákat kapnál, amiket nem neveznék karriernek.

Az meg, hogy egy országban nem találsz senkit aki tetszene, az inkább a te hibád. Ha csak az instagram celebek jönnek be, akkor azokkal Anlgiában sem fogsz találkozni. Ha meg egy kis faluban laksz és ahol csak két buta/csúnya srác van, akkor országon belül egy nagyobb városba költözés is megoldhatja a problémádat.

2021. máj. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A nővérem 7 évig angliában élt. Takarítóként kezdte aztán egy étterem menedzsere lett. Sajnos hazajött családi okok miatt...örülnék ha ott maradt volna mert könnyebb lett volna a dolgom.

Randiztam már sok magyar pasival és sok egyetemistával is akik nem magyarok voltak. A két nemzetiség között hatalmas a különbség és nálam a külföldiek a nyerők.

2021. máj. 23. 17:03
 3/16 anonim válasza:
87%

Ez sok mindentől függ. Nyilván attól is, hogy milyen végzettséggel rendelkezel. Sima magyar érettségi sajnos sokra nem elég, ezt én a saját bőrömön tapasztaltam meg.


Én Észak-Európába jöttem, a férjem miatt, mert ő itteni, azóta én is állampolgár lettem. Viszont azt kell mondjam, hogy külföldiként nagyon nehéz, hiába befogadó maga a közösség, sajnos pl. a magyar érettségim el se fogadták, legalábbis egyetemre pontokat nem számítottak be. Így jelenleg is tanulok, pedig már mióta itt élek, mikor ide jöttem évekig csak nyelvet tanultam, mert az itteni nyelvet nem beszéltem semennyire se. Az állam támogat ebben, így jó, de mire karrierem lesz...az nem holnap lesz még így se. Mindent szószeirnt a 0-ról kellett kezdenem, mert először a helyi nyelv, aztán az általános iskolai tananyagot átvettem a helyi nyelven, aztán a gimi újból, majd az egyetem. Imádok itt élni, szó sincs róla és újra ide költöznék, mert imádom a férjem is, de ezt amin itt keresztül kell menni az ellenségemnek se kívánom. Először nagyon ki voltam attól, hogy még az érettségim se ér semmit, sőt újból gimibe kell járnom, mára már pozitívan fogom, több tudásom lesz. Nekem ez a folyamat, mire az egyetemig eljutottam, elvett az életemből nagyjából 10 évet. Nem mondom, hogy Magyarországon előbbre lennék, mert ott meg lehet más szempontból ment volna el az a 10 év. De azért egy évtized az egy évtized, mindezt csupán azért, mert külföldi vagyok. Évekig tart megtanulni min. C2-es szintre, aztán még az itteni iskolák...


Én kívánom neked a legjobbakat, de ha értelmiségi pályára adnád a fejed, akkor készülj fel, hogy egy C2-es nyelvvizsga is kb. a semmivel egyenlő élesben, tehát még azzal is vért izzadnál az egyetemen, ha az alatt vagy, akkor meg kezdheted kb a nulláról.


Ha megelégednél fizikai munkával úgy némileg könnyebb a helyzet, de ott meg nagy karrierre ne számíts.

2021. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

"nem szeretem a magyar embereket" Kár, hogy engem sem szeretsz, kérdező! Ja, hogy nem is ismersz... apropó, hány magyart is ismersz a mintegy 14,5 millióból? Az általad ismert mintegy 200 emberről alkotott véleményedre alapozod, milyen lehet a többi...? Javaslom Tringer és Beck kognitív torzítások listáját tanulmányozni. A túláltalánosítás nevű pont a véleményeddel van illusztrálva.


Akárhova is költözöl, magadat mindenhova magaddal kell vinned, és ez -bocs- de el fog rontani mindent.


Itthon is, Angliában is (az országok nevét nagy kezdőbetűvel írjuk egyébként) te magad leszel felelős a szubjektív valóságodért. Miből gondolod, hogy ha itt nem tudsz boldog lenni, másutt majd az leszel?


Jó utat! Javaslom, ne legyenek irreális elvárásaid. Kisebb lesz az arcra esés.

2021. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm szépen:)


#4 ezen annyit tudnék veled veszekedni.

Magyarország egy visszamaradott ország, többségében bunkó, elfogadatlan emberekkel. Itt nincs elfogadás, a legtöbb ember képtelen azzal együtt élni hogy vannak meleg emberek. A legtöbb magyar nem örül más sikerének, hanem inkább irigykedik.

Amint más vagyok mint a többiek kifognak és lehordanak mindennek. Lehet te kevés rossz magyar emberrel találkoztál életedbe de én elég sokkal és ezért is döntöttem úgy hogy itt akarom hagyni ezt az országot, és új életet akarok kezdeni. Arról ne is beszéljünk hogy sz@aros 150ezerből kell megélned és albérletet fenntartanod. Lehet hogy arcra esek de legalább megpróbáltam. Ha nem próbálom meg sosem fogom tudni hogy milyen lett volna ott. Ha rosszabb akkor hazajövök de kétlem hogy rosszabb lenne ennél :D

2021. máj. 23. 17:42
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Azért ne legyél ennyire naiv kérdező.

Egyrészt szerinted a takarítók hány %-a válik étterem menedzserévé? (nem sok) Vagy ha arra gondolsz, hogy mekiben vezető lett és 10%-kal nagyobb fizuért cserében minden felelősség rajta van, az még nem egy nagy karrier.

A külfölről idejövő egyetemisták egyrészt talpraesett emberek akiket egyrészt felvettek egyetemre, másrészt bevállalták, hogy egy ideig egy idegen országban tanuljanak. Szóval alapból nem fair az átlag helyi srácokhoz hasonlítani őket, hiszen a külföldiek már ki lettek válogatott. Illetve aki Magyarországra jön "tanulni", az kb csak pulizni, meg szórakozni jön. Szóval azok jönnek akik tudnak csajozni és mivel fél évig vannak itt, ezért nagyon lazák, mert tök mindegy mit csinálnak, hamarosan hazamennek, így nincs kockázat. Ha többször is randiztál ilyen srácokkal, az is azt mutatja, hogy nem voltak hosszútávú kapcsolatok.

Szóval ha kimész külföldre, akkor az ottani átlag lehet, hogy még az ittenieknél is rosszabb lesz.

Illetve megjegyzem, hogy a "külföldi egyetemista" az nem egy nemzetiség.

2021. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
anglia/london sem biztos hogy annyira elfogadó a melegekkel
2021. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#4

Köszi a Tringer és Beck kognitív torzítások listáját, nagyon hasznos, magamra ismerek, de gondolom mindenki tudna belőle csipegetni :)

2021. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én ki akarok menni, menjünk ketten :p

Csak én az USA-ba megyek, és nem vagyok magyar

F

2021. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

17:27-es vagyok


Velem ugyan nem tudnál erről veszekedni, kedves Kérdező. Menj, csináld, okulj, a te életed, jogod van kipróbálni magad külföldön is. Javadra fog válni. Sok sikert!


Egy rövid kérdés, mielőtt elindulsz: "Magyarország egy visszamaradott ország, többségében bunkó, elfogadatlan emberekkel. Itt nincs elfogadás" Te miért nem fogadod el az ún. bunkókat? Tisztában vagy vele, hogy a saját szavaid azok, leginkább alátámasztják, hogy mennyire nem elfogadók az emberek? Ezért mondtam, hogy magadat mindenhova magaddal kell vinned stb.

2021. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!