Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Öngyilkosnak lenni önzőség,...

Öngyilkosnak lenni önzőség, de elvárni hogy valaki szenvedve éljen nem az?

Figyelt kérdés

Folyton azt hallom/ olvasom hogy mennyire önző az aki öngyilkos lesz, hogy itt hagyja a szeretteit.

De elvárni hogy ő végig szenvedjen egy életet az teljesen normális? Hogy minden nap zokogva kelljen, és aludjon el egy életen át, az okés?

De az ha valaki gyászol 1-2 évet max az nem normális..

És nem arról van szó hogy elhagyott szerelem, ronda vagyok, nem kellek senkinek, NEM!

Betegség, valami ami megtörtént, ami nem fog változni, és bàrmennyire akarom nem bírok hozzászokni. (Amputált láb)

Miért én vagyok az önző 20 évesen? Miért nem az aki elvárja hogy örökké fájdalomban éljek?



2020. szept. 24. 09:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
28%
Nem kell szenvedni. Tenni kell érte, hogy jobb legyen.
2020. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
29%

Azért gondolják önzőségnek mer eldobják maguktol azt amiért valaki foggalkörömmel harcolna de sajnos neki lejár az ideje.Ez egy szomorú dolog hogy vannak emberek akik bármit megadnának azert hogy élhesenek míg mások eldobják maguktól azt amiből csak egyetlen egy van-az életet.

Persze itt hagyni könnyű mindent,és elmenekülni a halalba...élni nehéz de mégis a legszebb dolog.Nem az a bátor aki ongyilkos lesz hanem az aki bármilyen nehez is él tovab.

Amputált labbal nem lehet egyszerű,de gondolj bele vannak akiknek sokal de sokkal rosszab megis mosolyognak mer élhetnek:)A fájdalom mindig ott lesz de helyette építhec nagyon boldogsagot,mert képes vagy rá,képes leszel elfogadni magadat.

2020. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem önzés. Mindenkinek elsősorban önmagáért kell élni, nem a környezete kiszolgálásáért. Az más, ha van gyereked, vagy valakid, aki tőled függ, akkor terhel felé egyfajta felelősség.


Nem tudom amúgy, milyen a helyzeted, azt se, mihez értesz, milyen vagy, és csak egy lábadat amputálták-e, de szerintem amputált lábbal még lehet egész jó életet is élni. Nyilván nem lehet mindent, de egy csomó izgalmas dologban nem akadályoz meg. Ha csak ez az oka, kár öngyilkosnak lenned, persze te tudod.

2020. szept. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sem önzés. Ilyesmiért leönzőzni valakit, az az önzés.
2020. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
98%
Mert mindenki a saját életéből indul ki, ha jól érzi magát benne akkor félti is azt, nem tudják átérezni a másik ember fájdalmát addig amíg ők maguk nem kerülnek abba a helyzetbe.Történhet az emberrel bármi a legtöbb embert nem fogja meghatni,elintézik annyival, hogy így járt az illető és ennyi.Ők jól vannak élik tovább az életüket.Ebből a helyzetből könnyű ítélkezni mások felett.Kíváncsi lennék arra hogy ezek a szerencsések hogyan viszonyulnának az élethez ha olyan dolog történne velük amit neked el kellett szenvedned.Szerintem keveseknek van olyan akaraterejük, hogy fel tudjanak állni bármiből amivel sújtja őket az élet.Olvasd el Alex Zanardi esetét,ő egyike azon embereknek akikben hihetetlen élni akarás dolgozik és bármit is mér rá a sors őt nem tudja megtörni, eltaposni.Az általad megélt negatív érzések teljesen természetesek,később tompulni fognak, időt kell hagynod magadnak hogy el tudd fogadni a helyzetedet és, hogy újra tudj nyitni a világ felé.
2020. szept. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
Figyi. Van egy gyerekkori barátom, aki most 38 éves és 8 éve amputálták le az egyik lábát egészen a combjától. Természetesen teljesen elkeseredett, ő is az öngyilkosságról tanakodott. Egyszer azt mondtam neki: Na haver, most már ráérsz, hogy megírd azt a regényt amit egyszer kitaláltál. Annyira beleélte magát, hogy beiratkozott online szépírói tanfolyamra, majd megírta és ebook-ban megjelentette. Nem lett bestseller szerző, de több mint 1000 ember töltötte le az írását, és összehozott egy rajongói kört. Azóta több könyvet is írt hasonló eladási adatokkal. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy te is írj könyvet, hanem nézz körül magadban, hátha találsz valamit, ami előrevinné az életed, ami ha nem is feldettetné veled azt ami történt, de segítene átlépni rajta.
2020. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindig annak faj, aki tulel. Nehez elengedni es efogadni az elmulas visszafordithatatlan tenyet. Nehez lekuzdeni a tehetetlenseggel jaro duhot, lelkiismeretfurdalast az elmulasztott, vagy hatekonyabb segitsegert, az elpocsekolt idot.

Nem annak a cipojeben jarunk, aki itt hagy minket onszantabol, nem is az o fajdalmat eljuk meg, hanem a sajatunkat. Marpedig a sajat fajdalmunk oka az, aki ezt elkovette. Hamar at lehet billenni a vadlo oldalra, a haragba. Ez nem valodi onzes a tulelok reszerol, csak a fajdalom kivetitese arra, aki elhagyott.

Ha idegen koveti el, sokkal konyebb palcat torni felette, nem nagyon van reszrehajlas, egyutterzes (vele). Objektivabb, kegyetlenebb a ralatas, eszunkbe jut, hogy masokat milyen hamar elvesz tolunk a sors, betegseg, baleset stb folytan, es ezt az igazsagtalansagot csak erositi, ha valaki onkent lep ki az eletbol.

2020. szept. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
43%
Ne viccelj! Ha nem szorulsz segítségre és van egy jó műlábad lazán teljes életet élhetsz! Azt mondod nem vagy csúnya, bizonyítsd be.hogy tudsz te pasizni. Nekem is levágták az egyik ujam,de viccesen fogom fel, kedvezmenyt kapok a körmösnél. Bár engem jobban megszivatott az élet mert csúnyá is vagyok.de igyekszem mindenki felé szeretetet adni. Neked is csak egy jó társaság kellene. Gondolom energiavámpírokkal vagy körbevéve. Van kisgyerekes ismerős? Nekem unokahugaim és öcséim hozták vissza az életkedvem. A kisgyerek észre sem veszi,hogy ez vagy az nincs. Neked is visszajön az önbizalmad és irígylésre méltó életet élhetsz!
2020. szept. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
42%

Én nem tartom önzésnek.

És egyes felvilágosultabb országokban, ahol végeznek eutanáziát, szerintem szintén nagyobb elfogadással állnak a témához.

De egy olyan mentalitású országtól mit várunk, ahol azt sem döntheted el magadról, hogy akarsz-e gyereket és ha nem, elköttetnéd magad, hogy ne kelljen állandóan a védekezéssel szarakodni, ami azért nem 100%? Ja, meddővé tesznek X gyerek meg X éves korod után. Ez a szabadon rendelkezés saját magad felett.

Ezek után várjunk elfogadást arra, ha valaki úgy dönt nem akar tovább élni? 😒

2020. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%

Mas lenne a megitelese sok eutanaziat valasztonak a szeretteik koreben. Amig ott relevans prognozis van, eletminosegi kilatasokat lehet targyilagosan megitelni, felszinen van szinte minden problema, az elbucsuzas es elengedes lehetosege, a dontes egyezo akaratu lesz (beteg-csalad-orvos kozott).

Az ongyilkossag vegeredmenye ugyanez, de szinte soha nincs egyezo akarat a tulelokkel, igy ezt a ket esetet folosleges parhuzamba tenni.

2020. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!