Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öngyilkosság miért önzőség?

Az öngyilkosság miért önzőség?

Figyelt kérdés

Ugye azok lesznek általában öngyilkosok akik nem szeretik az életüket és teljesen boldogtalanok, de mégis azt mondjuk rájuk hogy őnzőek amiért megteszik.

Nem pont az az önzőség hogy elvárjuk mástól hogy éljen, még akkor is ha boldogtalan? Lehet hogy egy szülőnek fáj a gyereke elvesztése, de ettől miért lesz önző aki megteszi? Tudotosan döntött így, mivel boldogtalan volt és a könnyebb utat választotta a szenvedés helyett. Miért tenne az egy szülőt boldoggá hogy a gyermeke boldogtalan, de legalább él, lélegzik, meg eszik? Nem pont ez az önzőség?



2014. aug. 11. 05:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és ha önző módon elvárjuk hogy egy másik éljen, az meg sz.rik ránk és nem teszi, mitöbb még a mi hangulatunkat is alaposan elcseszi a baromságágával, na attól lesz az önzőség.
2014. aug. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

Azért, mert a legtöbb ilyen fajta szenvedés megszüntethető, ha fiatal az öngyilkos, pl. kamasz, akkor szinte biztos, hogy kinövi (szinte minden kamasznak vannak nagyon zűrös, szubjektívan borzalmas időszakai), ha depresszió áll a háttérben, az nehezen, de kikezelhető. A halálon viszont nem lehet változtatni. A szülőnek extra fájdalom, hogy kudarcot vallott segítségnyújtásban, vagy nem vette észre az intő jeleket időben, ami egész hátralevő életében kísérteni fogja.


Amúgy nem maga a boldogtalanság vezet zömmel öngyilkossághoz, hanem egy kóros, végletekig beszűkült elmeállapot - tehát betegség - tehát kezelhető. Mentálisan egészséges ember nem lesz öngyilkos, kivéve speciális eseteket.


Ha komoly szenvedésről beszélsz, pl. kezelhetetlen, kínokkal teli betegségben szenvedsz, vagy olyanban, aminél a kezelés majdnemhogy olyan rossz, mint a betegség (tehát kb. hosszú, elnyújtott kínszenvedős haldoklás állapotában létezel vagy fogsz létezni rövidesen, kiszolgáltatva teljesen), akkor nem tartom önzőségnek, ha még addig lépsz, amíg megteheted és tudsz önállóan mozogni. Ezt nevezem pl. speciális esetnek. Ha ilyen betegségem lenne vagy nagyon durván megnyomorodnék, nem akarnék tovább élni, és azt hiszem a családom NAGYON NEHEZEN, de megértené (mert ők se szeretnének így "élni"), még ha nem is fogadná el teljesen.


Akkor se tartom önzésnek, ha TÉNYLEG senkid sincs - se család, se senki. Ebbe nem értendő bele hogy "van család, de úgyse hiányoznék nekik" ugyanis ez legtöbbször nem igaz - hanem arra gondolok, ha eleve kevés rokonod volt, ők mind meghaltak, nincs párkapcsolatod, gyereked, tényleg senkid.

2014. aug. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Azért önzőség az öngyilkosság, mert csak magára gondol vele, hogy ő szenved éppen, abba nem gondol bele, hogy a halálával tönkreteheti mások életét (család, barátok).
2014. aug. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%
Utolsónál a pont .. Egyébként véleményem szerint igenis egyfajta megfutamodás az öngyilkosság ... ,feladja .. neki úgysem sikerülhet ,nincs megoldás a problémáira ,pedig DEHOGYNEM ! AKARNI KELL ,NEM ELVESZNI A LELKI GYENGESÉGBEN !
2014. aug. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Én sem fogadom el, mert: mindenkinek vannak nehéz pillanatai, és borzalmas időszakai ebben az életben, mégis megy a többség tovább, nem adja fel! Ha mindenki ezt tenné, amikor valami sújtja, már nem lenne emberiség!
2014. aug. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Honnan tudják sokan, hogy mit érez már belülről az az ember , aki öngyilkos lesz/akar lenni? Senki! nincs pont ugyanabban a helyzetben, úgyhogy csak kívülről osztják az észt.
2014. aug. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ne hiszem, hogy egy öngyilkost majd pont érdekelne, hogy más nem fogadja el a tettét. Utána mennek és leszidják? :D
2014. aug. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

#3-assal értek egyet...


én 7 évig voltam depressziós többször voltam nagyon közel hozzá, hogy megtegyem...de mégsem tettem, mert úgy éreztem, hogy ezzel tönkreteszem a családom életét...ez tartott vissza csak...és 7 év után pár hete meggyógyultam...az öngyilkosság a legkönnyebb út...élni sokkal nehezebb...a boldogságért tenni kell! ne a sült galambot várja aki boldogtalan hanem tegyen a boldogságért!

2014. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Egyáltalá nem önzőség, csak a vallások - kifejezetten a katolikus vallás - szerint.


ha egy szülő gyereke öngyilkos lesz, akkor a lélektan törvényei szerint majdnem biztosan a szülői nevelés, a szeretethiány és egyéb súlyos porblémák állnak emögött. Az öngyilkosság ugyanis nem más, mint a megküzdési képességek csődöt mondása, és az emberben levő teljes agresszió (félelem, harag) önmaga ellen való fordulása.


Egy bigott katolikusnak vagy egyéb bigott vallásúnak könnyebb azt mondania, hogy a gyereke önző volt, azért lett öngyilkos, mint elismerni azt, hogy ő maga volt valójában az önző, aki addig taposta a gyerekét, amíg az öngyilkos nem lett.


Ezzel az "önző volt, azért lett öngyilkos" szöveggel valójában átfordítják a felelősséget: az áldozatot hibáztatják, hogy nekik maguknak könnyebb legyen a lelkük.


Aki igazán önző ember, az szinte SOHA nem lesz öngyilkos.

2014. aug. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

szerintem nem átforgatják a felelősséget...nehogy már az öngyilkos akarja másra terhelni a felelősséget! persze bizonyos kor után számít ez...de szerintem 14 éves kortól a saját hibája...én 7 évig voltam depressziós a saját hibám! nem másé! én reagáltam így egy csalódásra! ha megöltem volna magam az is a saját hibám lett volna! miért másé lenne? mert nem figyel rám? az én dolgom, hogy keressek olyan embert aki figyel rám, aki törődik velem, akitől szeretet kapok...nem várhatom el egész életemben hogy más oldja meg a problémáimat!


ha most megölném magam akkor kinek a hibája lenne?


szerintem az enyém, mert én nem tettem azért, hogy jobb legyen! a legkönnyebb utat választottam...feladni! nem terhelhetem senkire a felelősséget...én rontottam el, én nem javítottam ki, én adtam fel!

2014. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!