Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért lenne önzőség az öngyilk...

Miért lenne önzőség az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Öngyilkos tervezek lenni és nehéz megértenem, hogy sokan miért tartják a hozzám hasonló embereket önzőnek?!

Túlzás nélkül mondom, hogy összesen 3 ember (2 nővérem + 1 anyám) van, akinek "számítok". Logikusan végiggondolva a halálom egy nemes dolog lenne. Több pénz maradna a családnak hosszútávon, egyel kevesebb gyereke problémáival kell foglalkoznia anyámnak.

Ha meghalok több hely lesz a buszon másoknak.

Ráadásul egyszer úgyis meghalnék, és kéne fizetni a temetést meg intézkedni, szóval inkább minél előbb, amíg még megtérül az ára.

Mások jól járnak a halálommal, én is. Miért lennék akkor önző?

17/F


2017. szept. 16. 23:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%

Inkább igyál egy sört és menj aludni, mert úgy nézem a logikus gondolkodás már amúgy se megy.


Végül is akkor csak minimum 3 emberben hagynál egy örök sebet....

2017. szept. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Miért akarsz öngyilkos lenni?

Normálisnak tűnsz, vicces embernek.

Egyébként gondold magad abba a helyzetbe, hogy neked milyen lenne, ha pl. egyik nővéred öngyilkos lenne.

Mennyire esne rosszul.

(Nem ítélem el az öngyilkosságot, HA van rá jó oka az illetőnek. Gondolok itt a gyógyíthatatlan, rengeteg szenvedéssel járó betegségekre például.)

Amúgy hallgass az elsőre. Ő jól mondja!

2017. szept. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Azért, mert csak saját magadra gondolsz, és arra nem, mi lesz a többiekkel. Szerinted a két nővéred és az anyád mit érezne, ha itthagynád őket? Az lehet, hogyha végeznél magaddal, elmúlna minden fájdalmad, de a családtagjaidnak tuti tönkrevágnád az életét. Komolyan ezt szeretnéd? Örülj, hogy egyáltalán van olyan ember, akinek számítasz. Még ha kevés is. Van, akinek még ennyi sincs, mégsem dobja el az életét. Hanem küzd, hogy jobb legyen. Neked is azt kellene. Az öngyilkosság nem megoldás.
2017. szept. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Mert, akiket itt hagysz, azokat jó eséllyel, egy életre megnyomoritod lelkileg.
2017. szept. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Mivel évek óta próbálkozom a dologgal, ezért megtanultam hogyan ne kötődjek/szeressek senkit, így fogalmam sincs, milyen lelki nyomorról beszéltek és teljesen hidegen hagyna ha a nővéreim öngyilkosok lennének.
2017. szept. 17. 07:34
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
Van elég hülye a világban, eggyel több vagy kevesebb nem számít.
2017. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
A kérdést hamarosan törölni fogják, ebben biztos vagyok. Egyébként akiknek fontos vagy (csak ezt te valamiért cseszel észrevenni), egész hátralévő életükben azon fognak rágódni, hogy hogyan akadályozhatták volna meg.
2017. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Volt egy tanárnőm általános iskolában. Már főiskolás voltam, amikor hallottam, hogy a huszonéves fia meghalt motoros balesetben. A tanárnőt annyira megrázta, hogy azóta sem tudta rendesen feldolgozni és az eset után egy évig dolgozni is képtelen volt. Szerinted mennyire rázta volna meg, ha ez nem baleset, hanem öngyilkosság lett volna?
2017. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%

1. "több pénz maradna a családnak hosszútávon"

Nyugi a családod nem erre fog gondolni, inkább magukba zuhannak, évekig nem lesz kedvük dolgozni, ezért inkább az ellenkezõje lèp érvénybe. Egyel kevesebb/több gyereknél csak nèzõpont kérdése, hogy problémát jelent-e vagy lehetõséget. Én a lehetõségeket látom meg a gyerekeimben, hogy miképp színesítik az életem. Elég baj, ha valaki csak problémának látja másokban.

2. "több hely lesz a buszon másoknak"

Télen meg hidegebb lesz, ha kevesett ember van a buszon:D Szóval ez sem pozitív, ha mindenki így gondolkodna, akkor nem lenne semmivel sem jobb üres buszokon utazni.

3. Ha valaki így làtja, hogy csak azért született meg, hogy gyorsan meghaljon, hogy intézhessék hamar a temetését, annak meg se kellett volna születni:-/ Mégis aki itt van, az állja a helyét, és legyen ember.

2017. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Őszintén, ha az nem esik le hogy talán az a 3 ember szeret, és nem azon van a lényeg, hogy te szeretsz vagy nem szeretsz. ( Bár ha nem kötődnél hozzájuk rég nem élnél, hisz akkor mit számítana, hogy önző dolog vagy sem az öngyilkosság. )
2017. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!