Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem történik végre...

Miért nem történik végre valami jó is? Mikor olvashatok már arról, hogy egyre több ember találja meg a párját?

Figyelt kérdés
Sok a rossz dolog Magyarországon.Munkanélküliség,szegénység,alacsony bérek, hajléktalanok akik utcán vagy szállókon élnek,sok depressziós,beteg ember,alkoholisták,lehajtott fejjel járó,egykedvű emberek,rossz egészségügy,és ha ez még nem lenne elég itt a koronavírus járvány is.Már annyi rossz dolog van,nem lehetne hogy már valami jó is jöjjön? Például hogy az emberek elkezdjenek odafigyelni egymásra,elkezdjenek érdekelni őket a másik ember sorsa,hogy ne legyünk közömbösök egymás iránt?Segíteni kéne az embereknek hogy jobban érezzék magukat,segíteni kéne nekik hogy megtalálják a párjukat,nyitni kéne idegenek felé is,szeretetre,biztatásra,törődésre van szüksége az embereknek.Nem fogunk megváltozni még a járvány hatására sem?Az istennek sem fogunk megváltozni?
2020. márc. 21. 00:16
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ezért van párom és fiú haverjaim, barátaim.

Csak te nem ilyen módon, hanem betegesen követeled mások figyelmét. Hisztis kisgyerekek viselkednek így.

2020. márc. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Nem követelem betegesen legfeljebb itt tűnik annak.Most pedig megyek aludni álmos vagyok.Jó éjt.
2020. márc. 21. 02:26
 43/50 anonim ***** válasza:
Menthetetlen vagy.
2020. márc. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:
Lehet.De mostmár tényleg jó éjt.
2020. márc. 21. 02:32
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te valami diagnosztizált szefós vagy? Most őszintén.
2020. márc. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

El kéne menned egy pszichoterapeutához.

Egyáltalán nem vagyok a netes diagnosztikálás híve, de a sorozatos kérdéseid alapján egyre biztosabb vagyok abban, hogy terápiára van szükséged. Diagnosztizálni végképp nem foglak, de volna ötletem, hogy mivel fog a terapeuta.

Mindenképpen végzett pszichoterapeutát keress, vagy klinikai szakpszichológust, mivel akik ilyen szintre jutottak a pszichológiában, kisebb eséllyel lesznek hozzá nem értők (illetve hivatalosan pszichoterápiát is csak ők tarthatnak), mint akinek "csak" egy mesterdiplomája van (abszolút nem lenézve a mesteres pszichológusokat, de ahhoz, hogy komoly, hozzáértő terapeutává váljanak, még tanulniuk kell).

Te valószínűleg nem látod, de hidd el, hogy szükséged van erre.

Pszichológiát tanulok, alapképzésen végzős vagyok, a nagy műhelymunkám miatt a párkapcsolat-témából is olvastam bőven szakirodalmat, szóval nem a levegőbe beszélek (ezeket is csak azért írtam le, hogy lásd, tényleg nem azért írom, hogy "menj pszichológushoz", mert csak azt tudom írni, hanem mert van egy kicsi rálátásom, és úgy gondolom, tudnának neked segíteni).

Privátot lehetőség szerint nem kérek, mert ahogy írtam, az internetes tanácsadásokat nem szeretem (főleg komolyabb esetekben), nem is végeztem még, terapeuta pedig végképp nem vagyok (nem is szeretnék az lenni).

2020. márc. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Oké: egy nap olyan hír jelenik meg, hogy "nőtt Mo.-n a házasulandók száma, és nőtt a gyerekszületések száma". Aztán kimész az utcára, és azt látod, hogy mindenki szapulja a másikat, hogy milyen rossz asszony/ember. Ennek van értelme?
2020. márc. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy most a járvány idején mindenki menjen oda a másik emberhez beszélgetni,tartsuk be a megfelelő távolságot,de ha már olyan helyen vagyunk ahol kapcsolatba kerülünk másokkal,legyünk kedvesek,figyelmesek.
2020. márc. 21. 08:47
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Te mikor mentél utoljára egy idősek otthonába segíteni az ottaniakon?

Te mikor mentél utoljára egy árvaházba mosolyt csalni az ottani gyerekek arcára?

Te mikor mentél utoljára önkénteskedni egy menhelyre, segítve az állatokat és dolgozókat?

Te mikor mentél utoljára ételt osztani a hajléktalanoknak?


Majd ha legalább egyet csinálsz a fentiek közül rendszeresen, talán beszélhetsz a figyelmességről, de most csak egy hisztis felnőtt vagy, aki elvárja, hogy idegenek kérdezgessék a napjáról és mosolyogjanak rá.

2020. márc. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen az élet. Én is szeretnék egy szebb és jobb világban élni, de úgy látszik, hogy az emberek döntő többsége képtelen erre.
2021. jún. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!