Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy átlag ember, aki vidéken...

Egy átlag ember, aki vidéken keres mondjuk havonta 400 ezret, hogyan tud megélni ennyi pénzből?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a válasz, mert hasonló összeget keresek, Nyíregyházán lakom, és nem látom ebből az összegből hogyan lehet önálló egzisztenciát kialakítani, fenntartani. Ennyi pénzből saját lakásra összegyűjteni esélytelen, még az önerő se jönne össze évek alatt se. Albérlet árak is 120-150 ezer között mozognak, ebben nincs benne a rezsi, kaja, szolgáltatások stb. Mégis azt látom hogy az emberek többsége vígan él, saját lakásban, kocsival, sokan gyereket tartanak el. Elég hihetetlen ez nekem.
júl. 5. 21:32
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten keresünk feleségemmel kb. 600 ezret,és van egy óvodás korú kisfiunk.


Mi megélünk ennyiből anyaagi problémák nélkül, évi 1 tengerparti nyaralás is kijön..


Nincs hitelünk, van egy saját tulajdonú felújított házunk ami jól szigetelt, energiatakerékos stb, így alacsony a rezsi, átlagban kb. havi 35 ezer. A közelben dolgozunk így gyalog,biciklivel, néha autóval járunk, a benzinköltéség kb havi 25 ezer. Kajára, pelenkára, háztartási dolgokra elmegy még vagy havi 120 ezer. Így még mindig csak 180-nál járunk, és az alap dolgok ki lettek fizetve..

júl. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
56%
Sokan csak 200e körül keresnek, bár talán nem mindenki lakik albérletben. Szerintem ez hatalmas fizetés, főleg ha nem vagy túlképzett... Én mondjuk rezsivel együtt költök el kb. 100e Ft-ot úgy, hogy nem a legolcsóbb vackokat veszem meg. Igaz, nem veszek ruhát, bérletet, nem járok fodrászhoz, moziba, sehova. De 200e Ft-nak akkor is bőven elégnek kellene lennie albérlet és rezsi mellett. Pár más dolog is lehet a képben szerintem. Amúgy amiket felsoroltál, nagyin drágák. 4 alkalomra elég müzli 1000 Ft? 200g pástétom kb. 700Ft? Szerintem gondold át az étrended is.
júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
41%
#32 legnagyobb baromság a kaján spórolni. Vegyed akkor az olcsó zimbo párizsidet és a májkrémedet, aztán ne csodálkozz ha minden héten beteg vagy meg mindig fáj vmid. Csak ha semmire nem költesz, akkor hogy élsz? Mert munka az nem élet.
júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
87%
#33 Nem tudsz olvasni? "nem a legolcsóbb vackokat veszem meg" - nem mintha enélkül rögtön erre kellene következtetni. De nem veszek pl. 3000 Ft/kg-os vagy drágább müzlit, meg hasonló árú pástétomot. Csirkemellet, zöldségeket, gyümölcsöket, és sok mást is szoktam. Az életem valóban nem túl mozgalmas, de lenne pénzem rendszeresen moziba menni pl., nem csak 100 ezret keresek. Csak nincs kedvem. Legyen akkor havi 110e és mozi minden hétvégén...
júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
67%
Ha Nyírségben ennyit keresel verd a seggedet a földhöz örömödben.
júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:

#35

Ja nagyon örülök, röpködnek a 40-50-60 milliós ingatlanárak meg tucatszámra járnak az utakon a Porschék, AMG Mercedesek, Teslák, 20 milliós SUV-ok...

júl. 6. 20:31
 37/49 anonim ***** válasza:
ma 20:31 :El vagy csúszva pár ezer kilométerrel.
júl. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd..
júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
Nyírségben is meg lehet keresni a több száz ezreket, csak vagy valami tisztességtelenre kell vállalkoznod, vagy a gyárakban csoportvezető vagy hasonló hajcsár pozícióban kell lenned lélektelenül, esetleg az építőiparban a beledet is kihajtva talán kicsit jobban jársz, de nem véletlenül itt a legkisebb a vásárlóerő az országban, konkrétan Győrból hívogatják innen munkára embereket, és van is olyan ismi aki inkább elmegy az ország másik végébe dolgozni
júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
31%
tegnap 12:50 És te abban biztos vagy hogy mindenkinek az az álma, élete hogy minden nap sörözzön és cigarettázzon? Hát, nem, de attól lehet hogy sokkal jobb kedvű mint te vagy a cigivel a szádban a napi hatodik söröddel a pocakodban.
júl. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!