Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy átlag ember, aki vidéken...

Egy átlag ember, aki vidéken keres mondjuk havonta 400 ezret, hogyan tud megélni ennyi pénzből?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a válasz, mert hasonló összeget keresek, Nyíregyházán lakom, és nem látom ebből az összegből hogyan lehet önálló egzisztenciát kialakítani, fenntartani. Ennyi pénzből saját lakásra összegyűjteni esélytelen, még az önerő se jönne össze évek alatt se. Albérlet árak is 120-150 ezer között mozognak, ebben nincs benne a rezsi, kaja, szolgáltatások stb. Mégis azt látom hogy az emberek többsége vígan él, saját lakásban, kocsival, sokan gyereket tartanak el. Elég hihetetlen ez nekem.
júl. 5. 21:32
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
77%
Ha te "vidéken" havi 400k-ból nem jössz ki, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Mondjuk valszeg trollkérdés, mert az átlagmagyar nem keres ennyit, a kamu gyakoris átlagkereset meg inkább 800k, semmint 400...
júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 Antiszociális lény ***** válasza:
92%

Hát házat így nem kell venni az tény, de megélni meg lehet.


Én például munkám mellett újabban dolgozok pluszban és előző hónapban 120.000 Ft-t kerestem vele. Pedig nem tettem bele csak 30-35 órát.


Ha ketten vagytok akkor nyílván valamivel könnyebb.

júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
94%
Hú,örülnék én ilyen fizetésnek,persze nem napi 12 órával. Üdv Debrecenből!
júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
47%

Én kb. ennyit költök el egy hónapban. Budapesten lakom, van egy gyerek, feleségem félállásban.


Nyilván bérleti díj mellett nehéz, egyébként nem lenne kevés.

júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
79%

400e nagyon sok, főleg 1 embernek. Hol élsz te?

Ha még albérletet ki is fizeted, akkor is bőven marad.

júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
81%

27 vagyok, nettó 310 ezret keresek Debrecenben, diplomás állással. Falun vettem Kádár kockát 15 millióért 2 éve. Oda vissza 80 km-t utazok egy nap. A fizumon felül támogatnak a benzinbe és van SZÉP kártya is. A hitel, számlák, kaja után összesen marad kb. 70 ezrem arra, hogy félretegyem ha elromlik valami és megcsináltassam stb. Nagyon örülnék ha nettó 400 lenne a fizum, de sajnos nem annyi. Viszont ebből a pénzből is megélek. Ha elmegy a hitel a fejem felől, semmi megélhetési gondom nem lesz.

Nyilván nem sport autóval járok, és le kellene már szigetelni a házat is, de örülök annak ami van egyelőre.

júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Nyíregyen egy 40-50 nm-es albérlet 150 ezer forint, rezsivel simán 200 ezer. Kajára simán elköltök 80 ezret úgy hogy nem is eszek sokat. Tehát csak az alapszükségletek 280 ezerbe kerülnek. Ha valaki kocsit is fenn akar tartani (nekem nincs, de azért elég gyakori igény), az minimum plusz 30-40 ezer a tankolás miatt, az egyéb felmerülő költségeket (súlyadó, biztosítás, stb) nem is számolva. Aztán ruházkodás, tisztálkodási szerek, háztartási szerek (mosópor, mosogatószer, wc papír, stb), fodrász, telefonszámla, máris ott tartunk hogy el is ment a 400 ezer. Hol vannak olyan extra kiadások, hogy ha elromlik valami a háztartásban, akkor cserélni / javítani kell, fizetős orvosi ellátás, utazás, szórakozás, konditerem, háziállat, amelyek azért manapság nem kirívó dolgok. Sokaknak meg azért a 10 milliós kocsi, 2 évente új félmilliós telefon, több tízezres márkás ruhák is befigyelnek.
júl. 5. 21:55
 8/49 anonim ***** válasza:
55%
Hitelből kell lakást, házat venni.
júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
8%

"Kajára simán elköltök 80 ezret úgy hogy nem is eszek sokat."

. Hogyan jön ez ki?

júl. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Magyarországon nyugati árak vannak, amikor Angliaban voltam rokonaimnál, nem tapasztaltam drasztikus különbséget az árakban az itthoni viszonyokhoz képest. Ez a 400 ezer forint még 1000 font sincs, az ottani minimálbér fele. Elég gáz a helyzet..
júl. 5. 22:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!