Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen erőszakos a nők...

Miért ilyen erőszakos a nők többsége?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, a kérdést azért írtam ki, mert magam is folyton az ilyen nőkkel bajlódom, és nem tudom hogy leszerelni a körülöttem lévő hasonló hárpiákat. Félreértés ne essék, ismerek elegáns, tisztelettudó és viselkedni tudó nőket, bár sajnos ez a kisebbik hányada az ismerőseimnek (a férfiakkal ellentétben, akik általában visszafogottan viselkednek társaságban). Úgy vettem észre gyerekkoromtól fogva, hogy a nő társaim sosem bírtak, mindig furcsán néztek rám, ráadásul mindig irányítani is akartak, még most, felnőtt fejjel is. Mintha egy lábtörlő lennék, úgy néznek rám, csak mert nem vagyok olyan agresszív, erőszakos és harsány, mint ők.

Én mindig igyekszem társaságban csendes, visszafogott lenni, ha kérdeznek, udvariasan válaszolok, mosolygok, esetleg finoman érdeklődöm erről-arról (a párom szerint képes vagyok úgy viselkedni, mint egy igazi úrihölgy), de pl. a párom női családtagjai, illetve az én anyám nem ilyenek. Ők képesek a képembe nyomni az ételt, ha nem kérem, akkor is megetetik velem, ők harsányak, ha nem tetszik nekik a másik véleménye, egyből agresszív módon letámadják, nem hagyják meg senkinek sem a maga igazát, mindig mindent jobban tudnak és csak az ő szájukat hagyhatja el a "tuti". A pláne, hogy elég aluliskolázott nőkről van szó, akik borzalmasan öltözködnek (még a korombeliek is), borzalmas háziasszony jónéhány, abszolút nem tájékozottak a világ dolgairól, mindig csak ostobaságokról beszélnek (komolyan, inkább beszélgetek a férfiakkal általában), ráadásul hajtják az igazukat... Én személy szerint semmi mást nem látok bennük, mint az agresszív viselkedésüket és a férfias jellemüket. Nem bírják felfogni, hogy másnak is van véleménye, hogy egy 10 fős társaságban nem csak ennek a 2-3 erőszakos nőnek kellene beszélnie és okítani a másik 7-8 embert, akik mellesleg általában pont hogy értelmesebbek, mint ők, és hagyni kellene levegőhöz jutni a többieket is. Fel kellene fogni, hogy rajtuk kívül vannak még a világon emberek, sőt sokkal szebbek, okosabbak, jobb háziasszonyok és jobb modorral rendelkezők, akiket nem kellene az agresszív viselkedésükkel elnyomni.

Bocsánat a stílusért, de néha már kiakasztanak és tényleg nem értem, a mai női társadalom ezen részével titokban tesztoszteront etetnek, hogy így viselkednek? És miért néznek azért semmibe, mert én nem olyan vagyok? Mert én elfogadom mások véleményét, akaratát, mert hagyok szabad teret a páromnak (nem mint a húgom pl.), mert igyekszem mindig tökéletesen kinézni, mert tanult vagyok és nem fogok a szomszéd Józsi bácsi családi titkairól beszélni, hanem szeretek értelmes témákról, udvariasan társalogni? Miért csak 90%-ban férfiakkal lehet értelmesen ellenni egy társaságban? A nők nagy része miért nem bír viselkedni?


2014. dec. 21. 16:08
1 2 3 4 5
 41/41 KUDETA válasza:

A válasz igazából nagyon egyszerű, viszont évszázadokra nyúlik vissza.


A nő, a lánygyermek, soha nem volt szívesen látott szülemény, sajnos. A baba, akit az apja elutasított, vagy a kislány, aki csak elfordulást, rosszabb esetben bántalmazást kapott az elvileg imádott apjától, nos, el lehet képzelni milyen érzésekkel nőtt fel - döntően az egész férfitársadalom ellen! Ez évszázadokon át beívodott a génekbe! A serdülő lány és később a felnőtt nő sem kapott elfogadást, nem hogy szeretetet. Ez a társadalmi probléma tovább gyűrűzött, amikor ezeknek a nőknek fiaik születtek! A nem várt lányok anyaként fiaik ellen fordították frusztrációjukat, tudatalatti férfigyűlöletüket. Az így felnőtt sérült fiúknál ez, megspékelve a generációkon át kollektíven továbbadott nem elfogadással, pedig csakis olyan viselkedés és magatartásbeli hozzállást eredményezett, melyet megint a nők szenvedtek el. A kör itt gyakorlatilag bezárult.


A változást az ún. emancipáció és az emberi jogok elismerése hozta el. Merte volna csak a hangját is felemelni egy nő vélt vagy valós sérelmeiért akár csak 100 évvel ezelőtt is! Most? Rámdudál, mert megálltunk az út szélén 10 mp-re, hogy kiszálljak az autóból!...


Szóval én úgy gondolom, hogy az OK a nők többségének az erőszakosságáért az -férfisovinizmusan szólva -, mert kinyílt a csipájuk... komolyan érvelve pedig az, hogy az évszázadokon, sőt évezredeken kapcarongyként kezelt énjük fellázadt (teljesen jogosan) és most korábbi következmények nélkül adhatnak hangot generációkon át hordozott tudatalatti sérelmeiknek, melyek nyilván bizonyos adott szituációkban jönnek elő!


A kérdés a nőkre vonatkozott, de a kulcs a feltétel nélküli elfogadásban van, a szeretetben! Az a kisfiú, aki 5 évesen "felesel", (közben csak kiáll az igazáért!!!) és ezért kap egy pofont a gazember apjától vagy anyjától, az később már magába fojtja dühét és majd csak felnőttként próbálja megvédeni magát - tegyük hozzá, hogy sok esetben nem is valós, inkább csak vélt sérelmekért!!! Így lesz beteg az egész társadalom, súlyosan nárcisztikus, a magyar inkább kezdi már a skizoid jelleget mutatni.


Ezeknek a jelenségeknek a felismerése, a gyerektisztelő figyelem, az oktatás és különösen a koábban említett feltétel nélküli szeretet vezethet hosszú úton át oda, hogy egymással szemben türelmes, magamat nem a másik ember fölé helyező, elfogadó, tisztelet adni tudó EMBEREK legyünk!

2018. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!