Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen erőszakos a nők...

Miért ilyen erőszakos a nők többsége?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, a kérdést azért írtam ki, mert magam is folyton az ilyen nőkkel bajlódom, és nem tudom hogy leszerelni a körülöttem lévő hasonló hárpiákat. Félreértés ne essék, ismerek elegáns, tisztelettudó és viselkedni tudó nőket, bár sajnos ez a kisebbik hányada az ismerőseimnek (a férfiakkal ellentétben, akik általában visszafogottan viselkednek társaságban). Úgy vettem észre gyerekkoromtól fogva, hogy a nő társaim sosem bírtak, mindig furcsán néztek rám, ráadásul mindig irányítani is akartak, még most, felnőtt fejjel is. Mintha egy lábtörlő lennék, úgy néznek rám, csak mert nem vagyok olyan agresszív, erőszakos és harsány, mint ők.

Én mindig igyekszem társaságban csendes, visszafogott lenni, ha kérdeznek, udvariasan válaszolok, mosolygok, esetleg finoman érdeklődöm erről-arról (a párom szerint képes vagyok úgy viselkedni, mint egy igazi úrihölgy), de pl. a párom női családtagjai, illetve az én anyám nem ilyenek. Ők képesek a képembe nyomni az ételt, ha nem kérem, akkor is megetetik velem, ők harsányak, ha nem tetszik nekik a másik véleménye, egyből agresszív módon letámadják, nem hagyják meg senkinek sem a maga igazát, mindig mindent jobban tudnak és csak az ő szájukat hagyhatja el a "tuti". A pláne, hogy elég aluliskolázott nőkről van szó, akik borzalmasan öltözködnek (még a korombeliek is), borzalmas háziasszony jónéhány, abszolút nem tájékozottak a világ dolgairól, mindig csak ostobaságokról beszélnek (komolyan, inkább beszélgetek a férfiakkal általában), ráadásul hajtják az igazukat... Én személy szerint semmi mást nem látok bennük, mint az agresszív viselkedésüket és a férfias jellemüket. Nem bírják felfogni, hogy másnak is van véleménye, hogy egy 10 fős társaságban nem csak ennek a 2-3 erőszakos nőnek kellene beszélnie és okítani a másik 7-8 embert, akik mellesleg általában pont hogy értelmesebbek, mint ők, és hagyni kellene levegőhöz jutni a többieket is. Fel kellene fogni, hogy rajtuk kívül vannak még a világon emberek, sőt sokkal szebbek, okosabbak, jobb háziasszonyok és jobb modorral rendelkezők, akiket nem kellene az agresszív viselkedésükkel elnyomni.

Bocsánat a stílusért, de néha már kiakasztanak és tényleg nem értem, a mai női társadalom ezen részével titokban tesztoszteront etetnek, hogy így viselkednek? És miért néznek azért semmibe, mert én nem olyan vagyok? Mert én elfogadom mások véleményét, akaratát, mert hagyok szabad teret a páromnak (nem mint a húgom pl.), mert igyekszem mindig tökéletesen kinézni, mert tanult vagyok és nem fogok a szomszéd Józsi bácsi családi titkairól beszélni, hanem szeretek értelmes témákról, udvariasan társalogni? Miért csak 90%-ban férfiakkal lehet értelmesen ellenni egy társaságban? A nők nagy része miért nem bír viselkedni?


2014. dec. 21. 16:08
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
#32 Hozzátenném, hogy ezek mellett a huszonegyedik századi szexizmus, a kettős mérce és a káron nemi szerepek ellen is fellép. Amellett, hogy a nőkért van, a férfiakért is kiállnak. Nem, tényleg nem akarják őket elnyomni. A feminizmus választást kínál - hogy te dönts, mit akarsz kezdeni az életeddel: család (ne legyen az a nő sem leszólva, aki nem akar gyereket), munka (ne legyen az a nő leszólva, aki dolgozik család helyett vagy mellett) terén például. Ráadásul próbál tenni az áldozat hibáztatás ellen (ha megerőszakolnak, ne azzal kezdjék, hogy biztos megérdemelted).
2014. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Kérdező, mondok még valamit, ami miatt fontos, hogy már most magadat is tudd megvédeni, magadért is tudj kiállni.


Nem tudom, hogy akarsz-e gyereket, de tételezzük fel, hogy egyszer anya leszel. Ha a gyerekedet bántja valaki, akár az oviban, iskolában, egy másik gyerek, mit teszel? Ha magadért nem tudsz kiállni, hogy állnál ki érte, hogy védenéd meg őt, aki még kicsi, és anyuhoz fut igazságért, menedékért, vigaszért? Ha valaki magát nem tudja megvédeni, másokat sem, vagy másokon fogja gyakorolni, de jobb, ha magad vagy a saját tesztalanyod, hogy ha mások mellett kell kiállni, már rutinos legyél.

2014. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
# 33 - Tudom, csak a teljesség igénye nélkül, ami így vasárnap este a holnapi meló előtt eszembe jutott. :-)
2014. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem akarlak bántani, eszem ágában sincs, de én több elnyomó közeggel is megküzdöttem hosszú évekig, mire sikerült megtalálnom önmagam. Nem ment egyik napról a másikra, kicserélődött a baráti társaságom, illetve a látszatbarátaim helyett, akik levegőnek néztek, lettek igaziak. Még kicsi voltam, amikor egy idős úr egyszer odajött hozzám a játszótéren, és azt mondta, hogy "ha ütnek, üss vissza". Na, nem kell megtépni egymást, a lényeg, hogy ne hagyjam magam, nem emlékszem már, mik voltak a részletek, rég volt, pár éves voltam.

Határozottnak kell lenni, önismeret kell, tudd, ki vagy, mik az értékeid, hol a helyed a világban, vannak nehéz esetek (a pszichés betegség egy problémás viselkedésű embernél nehezítő tényező, ilyennel is akad dolgom, nehéz türelmesnek lenni, egy családtagom omlott össze hosszú évek után, de egyre jobban megy - nekem abból a szempontból szerencsém van, hogy vannak szakirodalmak, amik segítenek, az ő fiatalkorában nem volt, de őt is rengeteg sérelem érte gyerekkorában is, amit nem tudott feldolgozni, én már tudom az okokat, látom az összefüggéseket, de segíteni nehéz). Mindenkihez megvan a kulcs, amivel leszerelheted, és ehhez nem kell bunkónak lenni.

2014. dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%

A nyugati nő erőszakos, arrogáns, és nagyképű. Ez annak köszönhető, hogy az európai birodalmak hódították meg a világot, óriási gazdagságra téve szert, megalkotva a nyugati civilizációt. Így érhető, hogy miért nem a bantu négerek földjén indult útjára a feminizmus, teljesen nyilvánvaló, hogy a leggazdagabb, legnagyobb hatalommal rendelkező kultúrában kellett, hogy megjelenjen. Nincs olyan vallás, vagy kultúra kezdve a kereszténységtől, az iszlámig, ahol a nőknek rosszabb sorsa lenne a férfiakénál. A szexizmus a kapitalizmus miatt inkább a férfiak problémája, hiszen a termelő, és építő jellegű munkákat a férfiakkal végeztetik el, miközben a szolgáltató, és egyéb semmitmondó jellegű munkákat egyértelműen a nők végzik. A nők természetesnek veszik, hogy jogot formálnak a férfiak által megteremtett civilizációra, miközben van olyan betegesen feminista ország, ahol fordított esetben a férfit büntetik, vagyis prostituált szolgáltatásának igénybevételéért.


Az emancipáció tudatosan arra épül, hogy a nők átvegyék a nekik tetsző férfi szerepeket, míg a férfiakkal továbbra is elvégeztetnék a piszkos munkát. Vagy, például miért van az vajon, hogy nyugaton keményen büntetik a poligámiát, miközben a nők jogformálása férfi vagyonára teljesen természetes?


"nők ne legyenek a férfiak által elnyomva, lehessen szavazati joguk, tanulhassanak, ugyanazért a munkáért ugyanolyan bérezést kapjanak, egyáltalán legyen lehetőség azt tanulni és olyan munkát végezni, amiben tehetsége van"


Tipikus hazug feminista érvelés. A helyzet az, hogy a nők még azért is pénzt kapnak, ha nem dolgoznak (lsd. vagyonközösség) de ez úgy látszik senkit sem zavar. Szavazati joguk sokáig a férfiak 99%-nak sem volt, másrészt a férfiak többsége a mai napig hadköteles, tehát készen kell állniuk megdögleni a nők szexista igényeinek kielégítésére. Nem a nők arányát kell növelni a hadseregben, hanem a férfiak válláról levenni a szexista kötelezettségeket. Lásd itt az aktuális téma: vasárnapi zárva tartás, ez is nyilvánvalóan a kereskedelemben nagy számba dolgozó nőkön óhajt segíteni, nem pedig az éjjel-nappal gürcölő férfi ipari munkáson. Az oktatást meg inkább hagyjuk, nem sok büszkesége lenne ugyanis a feminizmusnak ha egy kicsit a statisztikák mögé néznénk.

2014. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Nincs hadkötelezettség (max. olyan van, hogy ha megtámadnák az országot, akkor behívhatók az állampolgárok különböző szolgálatokra - férfiak és nők is vegyesen úgy mellesleg, ha nem idős, gyerek vagy beteg -, de speciel nálunk ez a veszély nem áll fenn), és nők is mennek katonának egyre többen.
2014. dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
38%
Fúj, de buták vagytok, fiúk. Fúj, mekkora hülyeségeket írtak ide egyesek.
2014. dec. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Mindenhol vannak kirívó esetek, ettől még nem kell lealacsonyítani a nőket úgy általában. A férfiak nem a teremtés koronái, nem magasabb rendűek a nőknél, mind emberek vagyunk férfiak és nők, egyenlő értékkel, nem attól függ, miben vagyunk tehetségesek, hogy milyen neműnek születtünk. Én már szenvedtem hátrányát a nememnek álláskereséskor, nem a szakértelmemmel vagy a szorgalmammal volt baj.
2014. dec. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

már megint ész nélkül törölgetik a válaszaimat, látom


tehát a kövér nők nem a lányoktól akarnak szexet ezért nem velük kedvesek


a feminizmus meg egy szexista mozgalom ezért van halálra ítélve.

az meg hogy ki milyen neműnek születik nagyon is meghatározza a tulajdonságait, az más kérdés hogy nem mindenben egyformák a nők és férfiak.


mint a példa mutatja vannak gyengébb jellemű férfiak és nők is, és ugyanúgy lehet egy nő is erőszakos.

ugyanúgy tapasztalnak a férfiak is munkahelyi hátrányosságot, stb, tehát értelmetlen egy politikai mozgalom irányába terelni a kifogásokat.


perzse rég tudom hogy az átlag ember a kifogásokat jobban szereti minta munkát és a megoldást.

2014. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Sorozás valóban nincs, de hadkötelezettség viszont van, ami azt jelenti hogy minden 18. életévét betöltött férfit kötelező jelleggel kivezényelhetnének a frontra, hogy a szexista elvárásoknak megfelelően életét kockáztassa többek közt a hátországban a férfiak ellen uszító feministákért. Nem tudom, hogy honnan veszed hogy a nőket is behívnák. A sorkatonai szolgálat pont úgy lett kivezetve a fejlett világban, hogy a nők már csak dísznek legyenek ott, és ne kelljen valódi hadműveletekben részt venniük.


Az idő elteltével néhányan már látjuk, hogy a feminizmus hova vezetett, nincs olyan hogy jó feminizmus, vagy hogy a feminizmus pozitív oldala, hiszen ez az eszme már alapjában is ellenségként, vagy pénztárcaként, tekint a férfiakra. Persze, ez a nőknek jó, hiszen, a férfiak gazdasági ereje által fenntartott állami rendszer alatt minden ösztönüket kiélhetik. Gondolok itt a családtámogatási rendszerre, ami egyfajta bónusz a nőknek, miközben például egy homoszexuálisnak is könnyebb gyerekhez jutni, mint egy egyedülálló férfinek. Azon kéne elgondolkozni, hogy úgy akarjuk-e a népszaporulatot növelni, hogy tovább jutalmazzuk-e azt a nő társadalmat, amelyet eddig se érdekeltek az olyan szavak, mint mondjuk a nemzet, de az olyanok viszont nagyon is, mint mondjuk a karrierizmus. Amit ma láthatunk az csak az, hogy a nők megrészegültek a hatalomtól. Tudják, hogy bármeddig elmehetnek mert megtehetik, és úgysem kapnak soha egy kijózanító pofont. Ez a Femen féle gátlástalan, és arrogáns viselkedés, csak kicsiben. Mindig azt mondják, hogy a férfiak az ösztönlények, pedig ez pont fordítva van. A férfiak lehetőségei alapvetően le vannak korlátozva, csak ez sokaknak természetes, míg a nőkről egy hamis idealizált tévképzet él. Tisztelet persze a kivételnek, de a fenti logika tisztán tükröződik társadalmunk törvényeiben, és ostoba feltételezés az, hogy a nők nem használják ki ezeket a réseket az önös céljaikra.

2014. dec. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!