Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen erőszakos a nők...

Miért ilyen erőszakos a nők többsége?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, a kérdést azért írtam ki, mert magam is folyton az ilyen nőkkel bajlódom, és nem tudom hogy leszerelni a körülöttem lévő hasonló hárpiákat. Félreértés ne essék, ismerek elegáns, tisztelettudó és viselkedni tudó nőket, bár sajnos ez a kisebbik hányada az ismerőseimnek (a férfiakkal ellentétben, akik általában visszafogottan viselkednek társaságban). Úgy vettem észre gyerekkoromtól fogva, hogy a nő társaim sosem bírtak, mindig furcsán néztek rám, ráadásul mindig irányítani is akartak, még most, felnőtt fejjel is. Mintha egy lábtörlő lennék, úgy néznek rám, csak mert nem vagyok olyan agresszív, erőszakos és harsány, mint ők.

Én mindig igyekszem társaságban csendes, visszafogott lenni, ha kérdeznek, udvariasan válaszolok, mosolygok, esetleg finoman érdeklődöm erről-arról (a párom szerint képes vagyok úgy viselkedni, mint egy igazi úrihölgy), de pl. a párom női családtagjai, illetve az én anyám nem ilyenek. Ők képesek a képembe nyomni az ételt, ha nem kérem, akkor is megetetik velem, ők harsányak, ha nem tetszik nekik a másik véleménye, egyből agresszív módon letámadják, nem hagyják meg senkinek sem a maga igazát, mindig mindent jobban tudnak és csak az ő szájukat hagyhatja el a "tuti". A pláne, hogy elég aluliskolázott nőkről van szó, akik borzalmasan öltözködnek (még a korombeliek is), borzalmas háziasszony jónéhány, abszolút nem tájékozottak a világ dolgairól, mindig csak ostobaságokról beszélnek (komolyan, inkább beszélgetek a férfiakkal általában), ráadásul hajtják az igazukat... Én személy szerint semmi mást nem látok bennük, mint az agresszív viselkedésüket és a férfias jellemüket. Nem bírják felfogni, hogy másnak is van véleménye, hogy egy 10 fős társaságban nem csak ennek a 2-3 erőszakos nőnek kellene beszélnie és okítani a másik 7-8 embert, akik mellesleg általában pont hogy értelmesebbek, mint ők, és hagyni kellene levegőhöz jutni a többieket is. Fel kellene fogni, hogy rajtuk kívül vannak még a világon emberek, sőt sokkal szebbek, okosabbak, jobb háziasszonyok és jobb modorral rendelkezők, akiket nem kellene az agresszív viselkedésükkel elnyomni.

Bocsánat a stílusért, de néha már kiakasztanak és tényleg nem értem, a mai női társadalom ezen részével titokban tesztoszteront etetnek, hogy így viselkednek? És miért néznek azért semmibe, mert én nem olyan vagyok? Mert én elfogadom mások véleményét, akaratát, mert hagyok szabad teret a páromnak (nem mint a húgom pl.), mert igyekszem mindig tökéletesen kinézni, mert tanult vagyok és nem fogok a szomszéd Józsi bácsi családi titkairól beszélni, hanem szeretek értelmes témákról, udvariasan társalogni? Miért csak 90%-ban férfiakkal lehet értelmesen ellenni egy társaságban? A nők nagy része miért nem bír viselkedni?


2014. dec. 21. 16:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nők, hanem az emberek többsége ilyen, mert így akarnak érvényesülni, és bizony tudnak is. Pláne, ha hagyod is, hogy lábtörlőként kezeljenek.
2014. dec. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos tenyleg eleg muveletlenek es agresszivek a mai lanyok/nok. Nem tudom te hany eves vagy de biztosra mondom, hogy en sokkal fiatalabb vagyok nalad.
2014. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, engem is akarnak lábtörlőnek használni, meg az anyám akaratom ellenére etetni pl. karácsonykor, és én szépen kinyitom a számat, és megmondom neki, hogy ne tegye.

-De egyél még!

-Nem, köszi anya, már jól laktam.

-De egyél még, olyan sovány vagy!

-Anya, ha nem hagyod abba, felállok az asztaltól és elmegyek.

-Jól van, nem azért mondtam.

És ennyi, béke van. Ha meg tovább akarja nyomni beléd, akkor felállsz az asztaltól. Nekem egyszer kellett otthagynom, azóta ha emlékeztetem rá, akkor tudja, hogy meg is teszem, tehát abbahagyja.


Szóval miért is kell neked mindezt elviselni? Miért hallgatod, hogy kioktatnak? Hogy etessenek? Nyugodtan mondd meg, ha nem akarsz tudni a szomszéd Józsi bácsi dolgairól. Ha nem nyitod ki a szádat, és nincsen semmilyen következménye a dolgoknak, akkor nem fog megváltozni senki se az irányodba. A körülötted lévő embereket csak te tudod megváltoztatni. Azzal, hogy elvárod tőlük a tiszteletet. Ha lábtörlőként viselkedsz, annak is fognak használni, ezen nem igazán kell meglepődni.

2014. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Nekem főleg az anyósjelöltem ilyen tukmálós. A baj az, hogy ha felállunk és elmegyünk (bár párom túl gyenge az ilyesmihez, szóval maximum nevetségessé tenném magam az ugrálásommal, hogy most én akkor elmegyek, mert nem bírom elviselni), szóval ha elmennénk, a párom szülei ránkugrasztanák a többi rokonukat is. Mikor a párom elkezdett ritkábban hazajárni a munkája miatt, akkor is egyből nekünkugrasztották az egész famíliát, hogy micsoda kölykök vagyunk mi, hogy csak 2 hetente járunk hozzájuk, mi meg csak pirultunk szégyenünkben, főleg hogy nem hittük, hogy ehhez bárkinek is köze lenne. De a rokonság azért szépen osztott minket a "hálátlanságunkért". Nem mintha bármelyikünk is szívesen járna oda hozzájuk, főleg az ilyen stílus miatt.
2014. dec. 21. 17:10
 5/41 anonim ***** válasza:
63%

Te vagy gyenge, nem ők erőszakosak. legalábbis, nem ilyen fekete-fehér az egész. Te tényleg ilyen lábtörő-típus vagy - és néha kellenek is az ilyenek -, még azt is elhiszem, hogy ez számodra borzasztó. De ne lepődj meg. Aki erősebb, az győz - te pedig hagyod magad. Ráadásul a pároddal együtt vagytok ilyen gyengék. Hogy lehet így egyáltalán élni? Hogy lehet így egyáltalán bármit elérni ebben a világban? Ha képesek lennénk tisztelni a másikat, tényleg mennénk valamire a jószívűséggel és az önzetlenséggel, senkinek semmi baja lenne. De 2014 van. Magyarországon élsz. Mit vártál? Mit képzeltél?


Egyébként a férfiak rosszabbak, de szerencsére te ezt nem tapasztalod (a leírásod alapján). Megoldást, azon kívül, hogy a sarkadra állsz, ha már nem bírod, nem tudok.

2014. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
0%
Azért tapasztalod ezt, mert az Alföldön élsz. Ha meg véletlenül nem ott, akkor túlérzékeny vagy. Tehát esélyesen az Alföldön élsz. Az alföldiek legalább 80%-a viszont túlérzékeny, végtelenül beképzelt. És tök egyforma a temperamentumuk, tehát a vak is látja, milyenek, aki nem alföldi. (Aki nem alföldön nevelkedett, tehát akinek kintről van rálátása.)
2014. dec. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Nem alföldi vagyok, sőt életemben talán kétszer jártam arra és alig ismerek 1-2 alföldit.
2014. dec. 21. 17:47
 8/41 anonim ***** válasza:
17%

"Nyugodtan mondd meg, ha nem akarsz tudni a szomszéd Józsi bácsi dolgairól."


Ez is tipikus! Alföldiek már estek nekem amiatt nem egyszer, mert megköszöntem szépen, de nem érdekel a pletyka! Se a saját magánügyeik, ha túl bizalmas! Erre azonban még nekik áll feljebb!! Mint mindenért!


Meg persze a személyes adataim feltétlen kellenek nekik, mert az az atyaúristenük, nem az emberi lélek!

Alföld! No comment... tisztelet a kivételes alföldieknek.

2014. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
0%

"Nem alföldi vagyok, sőt életemben talán kétszer jártam arra és alig ismerek 1-2 alföldit."


Furcsállom, mert a sváb nők azonban igen jól rejtik a beképzeltségüket, kivagyiságukat, hogy még az alfödieken is túltesznek. Természetesen van kivétel közöttük is. Nem sok...


Más variációt elképzelhetetlennek tartok, akkor kamuzol.


Vagy pedig anyósod, vagy bárki szereplő a story-dban, az alföldön nevelkedett. Gyerekkori környezeti hatásokról van szó. Nem holmi genetikáról... Na a genetika meg a tudomány mai "atyaúristene"...

2014. dec. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy elég határozott, legyen a szádban a nyelved, amikor arról van szó. Nem kell összetűzni a másik emberekkel, ha nem muszáj, de ha mulya vagy, úgy is bánnak veled.
2014. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!