Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertált emberek miért...

Az introvertált emberek miért keresnek maguknak barátot/ párt vagy házasodnak meg?

Figyelt kérdés
Szóval azt nem értem hogy ha azt mondják hogy jól el vannak egyedül akkor például minek ismerkednek az interneten?
tegnap 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Introvertált vagyok de ugyan úgy van igényem más emberek társaságára. Viszint nagyon nem mindegy milyen annak a másiknak a személyisége.

A nagy csoportos dolgokat nem szeretem mert a sok ember jelenléte eléggé szívja az energiámat.

Egy túra valahol a természetben vagy egy szabadtéri program sokkal inkább nekem való.

Ha valaki introvertált az nem azt jelenti, hogy nincs szüksége emberi kapcsolatokra csak nem kell neki annyi mint egy extrovertáltnak.

tegnap 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 VándorSeregély ***** válasza:
100%

Mert az introvertált nem antiszociális. Ráadásul ez eleve nem egy fekete-fehér dolog, az introvertált-extrovertált egy skála. Vannak introvertáltabb és kevésbé introvertált emberek is, és emellett sok más tényező is befolyásolja hogy ki és milyen szinten tolerálja a társaságot vagy épp az egyedüllétet. Vannak introvertáltak, akik tényleg mindig azt preferálják amikor egyedül vannak, de ők jellemzően szociális fóbiásak is. Vannak, akik simán elbeszélgetnek másokkal, de igazán bizalmas kapcsolatot csak egy pár emberrel képesek kialakítani, és ezen pár ember társaságán kívül preferálják csak az egyedüllétet. De olyanok is, akik szeretik a társasági életet is, de csak alkalmanként járnak ki, utána szükségük van egy kis nyugira, magukban.

Szóval semmiképp sem érdemes beskatulyázni másokat, se nem keverni egymással a fogalmakat.

tegnap 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Senior Séf ***** válasza:
37%
A magány gyilkos állapot. Az ember társas lény. Az őskorban a kiközösített tag halálra volt ítélve,egyedül képtelen volt megélni. Ebből a korból maradt ránk az atavisztikus stressz, ha magányosak vagyunk. Az állandó stressz különféle testi és lelki bajok melegágya.
tegnap 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Introvertált vagyok, de szeretem a barátaimat, a páromat, szeretek emberekkel lógni, sőt, kapaszkodj meg, de még buliba is szívesen megyek barátokkal és az alkoholt is imádom ilyenkor.

Annyi, hogy nem ez az elsődleges, ami eszembe jut, hogy mivel töltöm szívesen a szabadidőmet, hanem inkább egyedül szöszmötölős programok itthon, olvasok, rajz, gaming, aktuális kattanás tanulása, stb, ha valaki hív valamilyen programra, akkor viszont általában megyek szívesen, meg ritkábban én is kezdeményezek valamit, ha már régóta nem volt semmi program, de ehhez el kell telnie 1-2 hónapnak, hogy észrevegyem, hogy régen találkoztunk a barátokkal.

Speciel én a túrázást, kirándulást is utálom, amit sok intro szeret, de rohadt lusta vagyok, a természetet szeretem, amíg nem valami erdő vagy ilyen hely, szóval pl inkább itt a városon belül egy nagyobb park, tópart és inkább üljünk és beszélgessünk, mint zarándokoljunk kilométereket.

tegnap 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én introvált vagyok és vannak barátaim és párom is.

Ez az introvált nálam azt jelenti, hogy jól elvagyok egyedül is. Meg ha energiát akarok nyerni, akkor az jobban megy egyedül. Mert más emberekkel lenni energiát igényel. Az extrovert verziója ennek meg az, hogy neki meg emberek közt lét adja az energiát, az a default állapota.


De az, hogy valaki introvertált nem azt jelenti, hogy nem szeret emberekkel lenni, én szeretem az embereket.

tegnap 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az még kihangsúlyoznám, hogy az hogy valaki jól van egyedül és ez a default állapota nem jelenti azt, hogy ne lenne jól másokkal is. Ahogy pl a szárazföld az alap lételemünk, de pl én tök szívesen úszom is. Szóval értelmetlen a kérdés, hogy ha jól vagyok a szárazföldön minek úszok :D
tegnap 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jah meg pl nekem egyszerűbb egy emberel találkozni. Minél többen vannak egy beszélgetésben jelen én annál kevésbé veszek részt, annál kevésbé érzem a ritmusát az egésznek és a végén csak ott ülök.
tegnap 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Pont, hogy az introvertált az, aki a komolyabb ésmélyebb kapcsolatokat keresik, akiknek igazán fontos a másik. Az extrovertáltak meg könnyen túllépnek,a legtöbb ember csak felszínesen éedekli őket,haverok, éxrltrás haverok...


Mennyiség vs minőség...


De persze ez csak a két véglet, ne gondolkodj feket-fehérben, kérlek.

tegnap 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a sovány emberek miért esznek?
tegnap 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9 ez zseni 🤣
tegnap 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!