Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jellemzően az ismeretség...

Jellemzően az ismeretség segít leginkább munkát, jó munkát találni?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem mindenhol ez a jellemző, akkor hol igen?
szept. 13. 09:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan nagy állami céget, de hivatalokra is jellemző, hogy egy-egy állás megüresedésekor első körben a belsős embereket tájékoztatják, és csak aztán hirdetik meg, ha nincs rá ismerős. Minél magasabb a pozíció, annál jellemzőbb. A Hellnél (meg talán a Boschnál is) pl. jutalékot kap az a dolgozó, aki hoz a céghez valakit. MÁV-nál ha rokon vagy szülő ott dolgozik/dolgozott, akkor garantáltan előnyösebb pozícióból indul a jelentkező.

Szóval igen, az ismeretség nagy előny tud lenni. Nem egyaránt jellemző minden cégre, de szerintem a többségre igen.

Ahol én dolgozom, ott például minden magasabb rangú vezető ismer mindenkit, vagy közvetlen kapcsolatban van vele más ügyben is, ami egy gyenge főnök esetében hátrány is lehet, mert annál nehezebben tud megválni az alkalmatlan dolgozóitól (és ezt tapasztaljuk is).

szept. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Azt mondom, hogy az ismeretség segít a leginkább, de nemcsak azzal van esélye az embernek. Az sokat segít, ha keresett készségei vannak - amit nem mindig lehet x évvel előre megmondani. Most pl. az IT-hozzáértés, az Excel, a nyelvek ismerete (és itt nem arról van szó, hogy megérti a szöveget, ami a Counter Strike-ban van, hanem tényleges aktív nyelvtudásról van szó, amivel szakszöveget is értelmezni tud, és tud hivatalos közegben is beszélni, beszélgetni). Illetve a kiállás, karizma, szövegelni / önmagadat eladni tudás. Ha jól nézel ki, az egy pluszpont (de ne legyen egyértelmű, hogy nagyra vagy a külsőddel / ne legyél agyatlanul trendi).
szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#12: így nagy általánosságban kijelentve az, hogy "IT-hozzáértés" és "Excel" és "nyelvek ismerete" nem elég a munkahelyek többségére, mert jelzem, rendelkezek ilyen kompetenciákkal, de kizárólag ennyivel csak asszisztensi pozíciót tölthetnék be, ahol örülnek nekem, hogy értek egy kicsit a számítógéphez és az Excelhez, bár ott a Word is alap elvárás.
szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Asszisztensnek se kellek. Csak takarítani. Be se hívnak
szept. 17. 14:08
 15/16 anonim ***** válasza:
Akinek nincs érdemi szakmai végzettsége, én mindenképp bolti eladónak mennék. Lidlben, Aldiban jobban kereshetsz, mint némely szakmunkás, és előléptetési lehetőségek is vannak.
szept. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is ezt tapasztalom, már mondhatni rendszeresen is. Van egy üres pozíció, szinte bárhol, aztán jön valaki, aki ismer valaki mást, aztán a második valaki meg ódákat zeng róla, és az előbb említett már meg is kapta szinte a munkát. Konkrétan a tapasztalat, a tudás már sokadik szemponttá vált ilyenkor.


Nem fogom elfelejteni még egy darabig, amikor felvételi elbeszélgetés miatt ültem az egyetem egyik folyosóján, aztán egy srác odament a haverjához elköszönni, és olyanokat mondott, hogy "akkor ne felejts el jókat mondani rólam, és meséld el, mennyire jól járna velem a cég".

Érdekes volt.


Az ilyen dolgok miatt nehéz azoknak, akiknek nincsenek ilyesfajta kapcsolatrendszereik.

okt. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!