Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jellemzően az ismeretség...

Jellemzően az ismeretség segít leginkább munkát, jó munkát találni?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem mindenhol ez a jellemző, akkor hol igen?
szept. 13. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azt mondanám, hogy sok helyen számít és sok helyen jellemző, ha vannak kapcsolataid. Főleg akkor, hogyha olyan helyen van az illető ami például a menedzsment vagy HR és van befolyása. (Ez például multikra igaz.)


De szerintem egy kisvállalkozó is hamarabb veszi fel azt akit ismer, mint azt aki full idegen. Persze azért a kompetenciát nem elhanyagolva. (Nyilván van ahol DE!)


Ha van egy kis tapasztalatod am unka világában és az ügyintézésben akkor rá fogsz jönni, hogy rengeteg helyen csak azért ül ott valaki, mert valakinek a valakije és amúgy... ha idegen lenne akkor eszükbe sem jutna alkalmazni, mert nem kompetens a feladatköréhez.

szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Manapság szart se ér a papirod az meg pláne nem mihez értesz.


Haver ,rokon, szomszéd előnyben van ,a seggnyalókról nem is beszélve.

szept. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Van már tapasztalatom, igen. Majdnem 30 év.
szept. 13. 09:31
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt különben sose értettem. Ha van valakinek ismerőse belső körökben, az is idegen ember a főnöknek ugyanúgy, mint az, akit senki se ismer. Az, hogy egy ember ismeri, miért garancia arra, hogy jól is fogja végezni a munkáját? Én nem találok munkát, pedig nagyon szeretnék dolgozni és szeretek is dolgozni. Mégis előbb veszik fel a protekciósokat, mert azt ismeri a Mancika. Na és? :)

Szóval valaki magyarázza meg nekem ezt a jelenséget, mert nem értem...

szept. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
10 perccel korábban írtam ki, hogy mi lehet az oka, hogy be se hívtak interjúra könyvesbolti eladó pozícióra. Ott írta valaki, hogy náluk mindenki ismeretséggel került be (könyvesboltba). Gondoltam, belengetem akkor ezt a kérdést.
szept. 13. 09:35
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#4


Mert gondolom aki ismeri az előadja, hogy milyen profi az ismerőse a főnöknek és jót áll érte. :) Így nyilván az kerül be akinek van ott valakije még akkor is, hogyha te magad sokkal jobb lennél.


Munkahely keresésnél a legfontosabb két dolog:


1. Mennyire tudod magad hitelesen vagy magabiztosan (megnyerően) előadni.

2. Protekció, ismeretség.


Az már csak harmadlagos, hogy milyen szakmai és milyen képesítésed van. Én ezt tapasztaltam.

szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És ha a jótállásod ellenére nem válik be, akit te hoztál oda, hát akkor is mi történhet, nem igaz? Semmi. Kirúgják az illetőt, vagy ki se rúgják, az élet meg megy tovább.
szept. 13. 09:50
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig is így volt.
szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#7


Valószínűleg ki sem derül. Egy multinál rengetegen vannak akik csak úgy vannak "dísznek" de az érdemi munkát nem nagyon végeznek, mert a cég pontosan ugyanúgy tudna működni, ha nem lenne ott.


Max helyette 2 embernek aki normálisabban végzi a dolgát több kulimunkája lenne.

szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9, na, pont ilyen munkát keresek. Tudom, hogy van ilyen, már csak meg kell találni.
szept. 13. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!