Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz vannak női nárcisztikusok...

Igaz vannak női nárcisztikusok is?

Figyelt kérdés
és az hogy? a nárcisztikus az bántalmaz. akkor nekimegy az 50 kilós nő a 100 kilós pasijának és jól elveri?
szept. 6. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Biztos van, aki "hagyja magát", mert annyira szereti, fél, hogy elveszíti, esetleg mire odáig jutnak, már el is hiszi, hogy megérdemli, vagy elvből nem üt meg nőt stb.

De nem csak fizikailag lehet valakit bántani, lehet, hogy a nők inkább a pszichés oldalra fekszenek rá.

szept. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy a nők inkább a pszichés oldalra fekszenek rá? És az mit jelent, hogy mire odáig jutnak, már el is hiszi, hogy megérdemli, épelméjű ember tisztába van magával nem meg ki hiszi el bármilyen verést megérdemel?
szept. 6. 21:22
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Te találkoztál már nárcisztikus pasival? Valóban gyakori náluk a fizikai erőszak, de szerintem náluk is sokkal jellemzőbb a lelki terror, a másik fél önbizalmának teljes leépítése, családi és baráti kör lassú felszámolása, szinte függőségi viszony kialakítása stb.
szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tudtommal még nem volt dolgom nárcisztikussal. Lehet ezért sem értem hogy lehet valaki önbizalmát teljesen leépíteni, családi és baráti körét lassan felszámolni, szinte függőségi viszonyt kialakítani. Ha engem elkezd ócsárolni valaki elzavarom a faxba és végeztem vele.
szept. 6. 21:32
 5/15 anonim ***** válasza:

Nyilván nem ezzel kezdik :)

Durván manipulálnak, ösztönösen jön nekik, már gyerekkorukban rájönnek, hogy kell bánni az emberekkel, hogy nekik a legkifizetődőbb legyen.

De azt is tudják, hogy kiket lehet manipulálni, akikben megérzik az erőt és ellenállást, azzal nem is nagyon vesződnek :)

Szerintem nekem sem volt még dolgom nárcival, bár gyermekem apja elég sok nárcisztikus jegyet hordoz - saját bevallása szerint is (!!!), de engem pl. sosem bántott fizikálisan. Ettől még persze simán lehetett az, hisz nem vagyok szakember, hogy diagnosztizáljam, és lehet, hogy csak szerencsém volt, vagy elég erős voltam, így meg tudtam szabadulni tőle (nem volt egyszerű).

Ezzel csak arra akartam célozni, hogy van olyan, aki személyiségénél vagy pillanatnyi élethelyzeténél fogva gyengébbnek, esendőbbnek tűnik, így felkelti egy nárcisztikus figyelmét, és van, aki pont ellenkező okok miatt soha nem lesz potenciális prédájuk.

Olvass utána, ha van kedved, nagyon furcsa és érdekes, hogy teljesen ismeretlenül is mennyi bennük a közös, rengetegen szinte pontosan ugyanazokat a sémákat követik, ugyanazokat a mondatokat mondják stb. Számomra elég ijesztőnek tűnik, mert egyszerűen nem értem, hogy működnek, annyira nem úgy éreznek, gondolkoznak, mint egy normális ember, nekem tök kiszámíthatatlan az agyműködésük és cselekedeteik, és mint általában az ismeretlen dolgok, ez is félelmetes tud lenni számomra.

szept. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak. Megprobálom leegyszerűsíteni a dolgot. Nárcisztikussal lenni olyan, mintha rákötne téged egy gumikötélre. Egyik pillanatban közel húz magához, átölel, ódákat zeng rólad és arról, hogy mennyire szeret. Másik pillanatban sérteget, ellök magától, gyűlöl, érzelmileg zsarol, egészen addig míg meg nem feszül a kötél. Olyankor szépen visszapattansz hozzá és kezdődik előlről az egész. Ezt a játékot játssza kb. a nárci az áldozattal.

Mikor épp a sötét énje jön elő,áldozati pózba vágja magát, próbálja elhitetni veled, hogy te vagy az aki bántja őt. Sok esetben szándékosan provokál, mindaddig míg nem kapsz tőle olyan reakciót amin már megsértődhet és belekezdhet ámokfutásába.

Olyan ez, mintha én most elkezdenélek sértegetni. Először csak finoman utalnék rá, hogy buta vagy, szar vagy, bármi és mikor te kérdőre vonsz, hogy mit képzelek magamról, kussoljak már, akkor én sértődnék be és mondanálak el mindennek, zsarolnálak érzelmileg, fenyegetőznék öngyilkossággal stb...

szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van. Maximum nem ő megy neked, hanem hazugságokkal tönkretesz. Ismertem egy ilyen csajt, neki borderline személyiségzavara van. Rendszeresen csinált olyat, hogy embereket gyanúsított bűncselekményekkel. Engem pl. állatkínzással. Más valakit azzal, hogy őt bántalmazta. A harmadikat megint valami mással.


Szintén ismerős, ő mindig azt használta ki, hogy ha valaki férfi hozzáért, akkor nőverő. Elkezdte a balhét szórakozóhelyenek, nekiment valakinek, pohárral dobálózott, karmolt, stb. aztán ha egy férfi mondjuk elkapta a kezést, hogy álljon le, akkor "jajj belilul, nőverő, erőszak, ERŐŐŐŐSZAK". Ez rendszeres volt. Kihasználta, hogy ő volt a gyengébb és senki nem vágta szájon.

szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ez jól összefoglalja a lényeget.

szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Miért ne?

Elég sok van amúgy

szept. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Hát azt nem tudom hogy 50kilós nő nekimegy e a pasinak, de egy 80+os simán. Ez tapasztalat.
szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!