Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés egy rendíthetetle...

Milyen érzés egy rendíthetetlen világnézetben kivételként kezelni valamit? Képes lennél rá?

Figyelt kérdés

(A kifejtés direkt lesz elrugaszkodott, mert bármilyen valós példa túlságosan megosztó.)


Képzeld el, hogy maximálisan kiálsz azon nézet mellett, hogy a növényeknek zöld levelet érdemes viselniük, mert a zöld szín által tudnak fotoszintetizálni és ezáltal lesz egészséges az életük. (Tegyük fel, hogy kitalált világunkban számít erről véleményt formálni.) Aztán találkozol egyetlen helyzettel, amiben olyan rendhagyó tényezők állnak fent, olyan ritka és kivételes dolgok, amik miatt jobban jár egyetlen egy adott növény ha, ő inkább hupikék levelet növeszt. Támogatnád?


Miért érdekes ez? Ha megteszed, hogy kivételként kezeled, lesznek akik kiforgatják a helyzetet és megpróbálják a kivétellel bizonyítani hogy minden növénynek kék levél kell. Felhasználják a személyedet is, ha ismert volt rólad, hogy zöld levél párti vagy. "Még ő is átállt" - címszóval. A veled egy nézetet vallók pedig árulónak tarthatnak, ha ez szét fut rólad. Mit éreznél és hogy döntenél?



#vita #igazság #Megosztó témák
aug. 30. 19:56
1 2
 11/12 Indián Srác ***** válasza:

Értelek, de maga a jelenség témafüggő is.


Én azt mondom: a koffein önmagában nem káros, de nem lenne szabad túlzásba vinni.

Szélsőséges energiaital/kávé függő: Na látod, te is azt mondod, hogy a koffein nem káros! Fogyasszon belőle mindenki annyit, amennyit akar! Nincs jogod beleszólni!


vagy


Incel: A nőket csak a pénz és külső érdekli, mind érdekember.

Én: Valóban van egy ilyen réteg,de nem minden nő ilyen.

Incel: Na tessék! Tehát beismered, hogy ilyenek a nők!


Nem lehet mit kezdeni a szélsőségekben gondolkodókkal, de mindig szükséges felhívni rá a figyelmüket, hogy tévúton járnak.


Persze lehet félreértem a kérdésedet, de jelenleg úgy érzem hasonló helyzetekre gondoltál.

szept. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Jól értetted, ilyesmikre gondoltam.
szept. 3. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!