Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megpróbálok kevesebbet beszéln...

Megpróbálok kevesebbet beszélni, rövidebb mondatokat mondani, hogy kedvelhetőbb társaság legyek. De így meg az én igényeim nem lesznek kielégítve?

Figyelt kérdés
Szeretek sokat beszélni, hosszú mondatokban, esetleg többször átfogalmazva. Mindig is így éltem, szóban is, írásban is így fogalmazok. Több ember van, aki kedvel vagy elvisel így, újra és újra beszélgetünk (és még több persze, aki meg nem kedvel és nem visel el), de egyértelmű vagy kevésbé egyértelmű jelzésekből mégis tudható, hogy sok vagyok nekik is, fárasztó. Van más is, aki hasonlóval küzdött és tudott változtatni magán, mások igénye szerint?
aug. 22. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Egyébként múltkor is elmagyaráztuk: nem az a baj, hogy sokat beszélsz, hanem hogy szinte semmit nem mondasz. Olvasd vissza ezt a szöveget is: felesleges barokkos körmondatok, de nagyrészt inkább sajnáltatás, holott konkrét példát is lehetne írni. Másrészt nem is érteném, mit szeretnél, ha a korábbi kérdésedet nem olvasom.


Milyen igényed nem merül ki? Hogy nem hallathatod a hangodat? Az emberek nem eszközök erre, nem kötelességük, hogy hallgassanak csak ezért.

És nem korrekt magadat mások elvárásainak áldozataként bemutatni. A szó, amit keresel: kompromisszum.

aug. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezek barokkos körmondatok? Ezeket már lerövidítettem, hogy befogadhatóbbak legyenek. :D
aug. 22. 07:38
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem az igényeim kimerítésére, hanem a kielégítésükre vágyom. Ezek más szavak.

Az az igényem nem elégül egyébként ki a vázolt esetben, hogy úgy éljek és kommunikáljak, ahogy nekem komfortos.

aug. 22. 07:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Hagyd szóhoz jutni az illetőt. Ha közbeszól,valszeg eljutott neki. Nincs szükség további magyarázatra.
aug. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig itt valóban kompromisszumra, vagy abból többre, lesz majd szükség, ezt máshogy aligha lehet megoldani.

Beszélhetsz, fogalmazhatsz árnyaltan, gördülékenyen, sokszorosan összetett mondatokat használva, ha közben nincs is benne túl nagy mögöttes tartalom, illetve a másik fél sem bírja már azt hallgatni. Főleg, ha amúgy az egészet le lehetne tudni pár szóban, vagy egy rövid mondattal. Oda meg felesleges a körítés.


Elhiszem, hogy egy ilyen megszokáson, berögződésen nehéz változtatni, de az emberek nagyjának -jogosan- nincs türelme, kedve hosszú litániákat olvasni, hallgatni.

aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Írj naplót, úgy kiírhatod magadból a gondolataidat. Igaz, nem beszélsz, de mégis szavakkal foglalkozol:). Vagy mutasd meg a leírásaidat majd egy adott illetőnek.
aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
aug. 23. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!