Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, hogy sehol nem...

Mi az oka, hogy sehol nem találok olyan embert, akivel egy hullámhosszon lennék?

Figyelt kérdés

Nincsenek (nem is voltak igazán) barátaim, de még az interneten, vagy akár a való életben történő ismerkedési szándékaim is mind meghiúsulnak, sokszor amiatt, mert az adott beszélgetőpartner nem ad bele annyi energiát a társalgásba, mint én, illetve gyakran unalmassá teszi az egészet az unott, egyszavas válaszaival. (Néha azért az évek alatt kialakult fásultságom is hozzájárul ahhoz, hogy megszűnik a kommunikáció, tehát elismerem, hogy időnként az én hibám is ez, viszont ez egy ördögi kör része.)

Ott tartok szinte évtizedek óta, hogy a társasági élet egyedüli megnyilvánulásai számomra a kedvenc metál-együtteseim hallgatása/nézése, illetve néhány családtaggal való, igencsak ingadozó minőségű beszélgetés.


31/F vagyok.



aug. 20. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Erről senki nem tehet, még a rómaiak sem. Neked kell magad összekapni, ha valamit akarsz.
aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Internetes irkálások nem érnek semmit. Közös élmények, programok,mindenképpen személyes kontaktus a titka a dolognak. Persze ma már az emberek behúzódnak a kis telefon adta világukba, sajnos :(
aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok. Szüleim elmondása szerint sosem voltam egy könnyű természet. Minnél idősebb lettem annál kevesebbet beszélek. Ahogy észre veszem magamon egyre kevesebb kedvem is van társalogni az emberekkel. Hozzám nem állnak közel ezek a hétköznapi ismétlődő témák, főleg a "kinek mi a problémája" stb.. Nekem is van egy tucatnyi. Ettől függetlenül nem érzem megoldásnak, hogy másoknak erről beszéljek. Jobban szeretem magam megoldani azt amit lehet. Ezért kevésbé tudok kapcsolódni az emberekhez és ők is kevésbé képesek kapcsolódni velem. Valószinűleg ez az oka nálad is. Ha egy tanácsot kéne adnom az az lenne, hogy fogadd el, hogy nagyon kevés ember lesz az aki melett azt fogod érezni, hogy megértenek téged, de ha találsz akkor becsüld meg őket (már ha feltételezem te is egy összetetebb természetű ember vagy).
aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 IgaziÚriember ***** válasza:
13%
Gondolom full unalmas vagy akivel 2 mondattól nem érdemes többet beszélni / írni, mert csak nyafog vagy közhelyeket durrogtat. Az ilyeneket én is előszeretettel ignorálom.
aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Hasonló cipőben járok én is csak nőként.

Hiába próbálnék beszélgetni az emberekkel, a munkahelyen és a rokonok társaságában is főleg a nők körében ugyanazok az unalmas témák jönnek fel mindig minthogy kinek milyen fájdalma van, mennyire sz.r az élet, jajj mit főztél ma, jajj nekem van egy jó receptem, Jancsikának és Juliskának most húzták ki a fogát (a gyerekeikre célzok ezzel) stb. Nekem ez marhára unalmas. Én csak az intelligens emberekkel jövök ki jól. És ezzel most nem azt mondom hogy ezek az emberek a környezetemben nem intelligensek, de nem igazán jöttem még rá hogy milyen téma érdekelné még őket ezen kívül. Ha elkezdek valakinek beszélni az olyan elméleti kérdésekről minthogy hogyan jött létre az Univerzum, vagy bármi ilyesmi, úgy néznek rám mint egy ufóra, a szóhasználataimat sokszor nem is értik, ennek részben az az oka hogy vidékiek vagyunk, tudom. Amikor Pesten éltem, több emberrel tudtam értelmes témákról kommunikálni, itt a szülővárosomban ez kb. lehetetlen.

aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes.
aug. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Több helyen is kifejtetted, hogy kommunikációs igényeid vannak a beszélgetések minőségével kapcsolatban:

"az adott beszélgetőpartner nem ad bele annyi energiát a társalgásba, mint én"

"gyakran unalmassá teszi az egészet az unott, egyszavas válaszaival"

"néhány családtaggal való, igencsak ingadozó minőségű beszélgetés"

Ez mind valakinek igénye lehet, de az emberek különbözőek. Hiába írnék rád, hogy én is metál zenét hallgatok, barátokat keresek, F/30 vagyok és lehet sok más közös pont van. Valószínűleg az agyadra mennék, mert én pont az az fél szavakkal válaszoló típus vagyok, aki nagy ritkán szólal csak meg, ilyen voltam mindig, így érzem magam jól. Keress kifejezetten olyan embereket akik: bőbeszédűek, szeretnek beszélgetni, kedvelik a kölcsönös, választékos, érdekfeszítő, minőségi kommunikációt, ha ez fontos számodra.

aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen beszélgetek veled, én sem szeretem az egyszavas válaszokat.
aug. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Lehet, hogy tényleg egyedi a személyiséged. Nem tudjuk nem ismerünk. Én elég hülye vagyok és csak hozzám hasonló humoros vagy humort értő embereket kedvelem nagyon. Érdekes, hogy pl egy munkahelyen van akivel csak akkor beszélsz, amikor tényleg muszáj, mással meg mindig amint van rá lehetőség. A lényeg, hogy mozdulj ki. Például minden munkahelyen sikerült legalább egy jó fej embert megismernem. Valamint tánciskolába és küzdősport edzésen is rengeteg jó fej emberrel találkoztam. Van akit azért bírok, mert mindenről lehet beszélgetni, mást meg azért mert nagyon jó humora. Akit mind a kettőt tudja azzal minden perc ajándék. A lényeg, hogy ne keseregj, hanem dolgozz az ügyön, mert ha nem teszel semmit, akkor nem változik semmi.

aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nehéz is mostanság olyasfajta emberekkel kapcsolatba kerülni, akik szívesen beszélgetnek és tudnak is. Akiknek nem párszavas dolgokban merül ki a válaszadás, akik tudnak (vissza)kérdezni, meg beszélgetést is fenntartani. Akik nem felületesek és igenis tesznek bele energiát abba, hogy megismerjék a másikat, majd fenntartsák a kapcsolatot. Szóval megértem a helyzetet. Viszont ezek mellett is azt tudom mondani, hogy ne add fel, keresd továbbra is másokkal a kapcsolatot, és előbb, vagy utóbb megtalálod a társaságod, akikkel majd nem lesznek ilyen gondok.

Nem (lesz) könnyű, de kitartást!

aug. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!