Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember társasági lény,...

Az ember társasági lény, akkor miért érzem rosszul magam emberek közt?

Figyelt kérdés

Szeretem őket és törődöm velük, de nagyon hamar kikészülök attól hogy a közelemben vannak és egyszerűen nem találok magyarázatot erre! Dühös vagyok magamra amiért negatívan reagálok a saját környezetemben lévőkre, hiszen régen ismerem őket és semmi okom nincsen irtózni tőlük (igaz akadnak drámák a barátaimmal, amiket amúgy hamar megtudunk oldani, és a szüleim sem azok a békés teremtmények, de ugyanúgy szeretjük egymást). Sokszor van az, hogy a szorongás fojtogat, de úgy istenigazából! Nem az a kicsi amit akkor érez az ember, mikor új munkahelyet keres vagy az első napját kezdi az iskolában, hanem az a nagy amitől még fizikailag is rosszul érzed magadat. Nincsenek traumáim, ugyanúgy voltak problémáim még régen az iskolában, ahogyan másnak is, a szorongás egy velem született dolog. Feltételezem, mert gyerekként is féltem mindentől. Nem gyűlölöm az emberiséget, van szép és csúnya oldalunk is! De néha lekaparnám a bőrt a képemről mikor két percnél tovább ölelnek, és ha a szobámban is sokáig tartózkodnak. Nagyon csúnya szokásom ez, és szeretnék változtatni ezen!


Tanácsok? Tippek? Meghallgatnám azt is, amit ti éltettek át.



aug. 14. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A szorongás NEM VELED SZÜLETETT!!! A szorongást a szüleid gyártották neked. Minden gyerek alapvetően bizalommal születik a világra, csak rögtön az elejétől kezdve el lehet rontani. Azt is ki lehetne deríteni, hogy a te szüleid hol rontották el. Tán anyád maga is szorongós, és azt ültette beléd. Amúgy meg introvertált vagy, van olyan. És nem a kedvedre való emberekkel vagy körülvéve. Intelligens ember felismeri, hogy valahol kívánatos-e vagy sem.
aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy szükséged van egyedül töltött időre, és hogy egy idő után besokallsz a társaságtól, még nem jelenti, hogy abszolút nincs szükséged társaságra.


Más az, hogy jól esik a barátaiddal/szüleiddel töltött idő után végre egyedül lenni, tudva hogy szeretnek téged, és te is szereted őket, mint teljesen egyedül lenni a világban.

aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint mindenki másfajta mértékben társas ember. Régebben nagyon hasonlóan éreztem magamban kellemetlen nyomást akkor, mikor emberek között voltam. Az évek során azt vettem észre magamon, hogy ez főleg akkor van jelen nagyon erősen mikor az emberek által negatív vagy olyan érzelmi hangulat jön át ami azt sugalja, hogy "itt valami nincs rendben". Hiába sokszor szimpatikusak az emberek, vagy próbálnak jópofizni, nekem valahogy nagyon sokszor átjön, hogy legbelül nagyon más világot élnek meg. Ebből kifolyólag olyanokkal érzem jól magam a mainapig is, akikkel hasonlóan rezonálok.


Egyetlen tanáccsal tudok szolgálni, hogy figyeld meg esetleg azt, hogy kikkel érzed magad jobban. Én sem voltam soha egy nagy társasági ember, még ha az évek alatt sikerült kezelnem ezeket az érzelmi áramlatokat a környezetemtől. Igénylem a magányt és nagyon kevés közeli emberrrel töltöm az időmet, de az pont elég is számomra.

aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem TÁRSASÁGI, hanem TÁRSAS lény. A kettő teljesen mást jelent.
aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhármotóknak! <3


#1 Igazad lehet, sőt biztosan, hiszen valóban introvertált egyén vagyok. Viszont nem tudom, hogy miért kezdtem el szorongani, a rokonok szerint amúgy is "különc" voltam világéletemben. Csak remélem hogy elmúlik, eddig sikerült bizonyítanom magamnak azt, hogy sikerülni fog minden nehézség! Anyukám egyébként nem szorongásos, igazából hiperaktív alkat, tele van energiával.


#3 Köszönöm szépen a tanácsot! :D

aug. 14. 17:37
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 Juj, tényleg! Köszönöm, elnézést! :(
aug. 14. 17:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit jobban kifejteném: társasági és társas nem ugyanazt jelenti.


Társasági az, aki szeret társaságban lenni. A társas lény meg leginkább egy összefoglaló dolog, ami azt jelenti, hogy szükségünk van egymásra a világ működéséhez. Egyrészt nem egymagad élsz és termelsz mindenkitől távol, hanem folyamatos interakcióban vagy másokkal. Munkatársak, iskolatársak, családtagok, sofőrök, boltosok, barátok vagy akár random emberek.


Illetve igényled a többi ember valamilyen formájú jelenlétét. Maga a kérdés is ezért született, ha nem lennél táras lény akkor nem kérdeznél meg másokat, mégis az vagy, hiszen mások véleményére van szükséged.

aug. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ölelés és testi kontaktus ezer dologtól függ, kik teszik, mi célból.


Gyerekként nem ölelgettek, letudták, hogy "nem szeretem". Aztán anyámra már 60 éves korára jött rá az ölelgethetnék, amit erőszakosan alkalmaz és megsértődik, ha nem kap viszonzást. Én viszont rettentő kellemetlennek érzem, mert nincs jó kapcsolatunk és csak egy látszat dolog.


Eleve önzőségnek tartom az "ölelj meg, mert nekem ez jó, leszarom, hogy neked nem" gondolkodást.


Ellenben közeli barátaimmal, nő ismerőseimmel simán ölelkezem, mert jó a kapcsolatunk és nekem is jól esik.

aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon jó kérdés.
aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szobában tartózkodáshoz: legyen valaki társasági, vagy sem, mindenkinek kialakul az igénye a saját élettérre, saját "territóriumra" ahova nem szereti, ha mások beteszik a lábukat.


Ezért van a lakásunkban nappali, ami a vendégfogadás helye és van hálószoba ami privát tér.

aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!